Спинална анестезия при секцио

  • 24 877
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 735
Щом нямаш проблем с тестовете за алергии,няма от какво да се притесняваш.На училището за родители в Тина Киркова просто лекарката обясни ,че анестезиолозите практикуват само спинална упойка в болницата независимо как се ражда.Може би тази упойка е по-добра.Аз имам въпрос към раждалите вече с такава упойка-  трябвало да се пие много вода след това т. е. трябва да си носим бутилка 1,5л или там дават? Thinking

# 16
  • Мнения: 2 388
да, пий вода. това е. аз и в двата случая нямах главоболие.
успех и леко раждане

# 17
  • Мнения: 46 518
Може и пълна, и спинална, и епидурална и комбинирана (спинална + епидурална).

Най-често за секцио се използва пълна или спинална.

Предимството, ако е включена и еидуралната е, че след самата операция обезболяването може да продължи през катетъра.

# 18
Inka091 трябва да си носим поне 4-5 литра вода и 1 л сок от ябълка ми казаха на мен.Успех!

# 19
  • София
  • Мнения: 17 592
В съзнание си. Просто губиш временно чувствителност - усещаш дърпане, но не и болка.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 011
Здравей!
Аз също раждах секцио със спинална.В съзнание си,усеща се всичко,но няма никаква болка.Възможно е да се появи гадене по време на операцията-пускат ти кислород в маска и всичко си е ОК.
При мен упойката действаше около 2 часа,казаха ми да пия възможно най-много вода и сок от ябълка,за да не ме боли главата.Въпреки,че пих съвсем малко вода главата не ме болеше.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 588
Раждах преди три месеца секцио със спинална упойка. Да, в съзнание си.
Не усещах болка,  усещах, че нещо ми правят, но не беше неприятно.Само малко се стресирах, че не усещах нищо от кръста надолу при опитите си да мърдам, но не е толкова страшно, изтърпява се. Нямах никакви странични ефекти от упойката - нито главоболие, нито дори втрисане. По време на операцията един-два пъти ми се стори, че ми пада кръвното, казах на анестезиоложката и тя ми сложи нещо в системата, след което всичко беше ок.
Ако ме питат, пак бих избрала спинална анестезия при следващото ми раждане живот и здраве. Simple Smile
Успех!  bouquet

Последна редакция: вт, 14 авг 2007, 04:42 от passion

# 22
  • Мнения: 1 172
Аз също раждах секцио със спинална упойка,нищо не усещах,нито ми е било лошо,нито нещо друго притеснително,даже натискането на корема при изваждането на бебето не усетих,макар че лекарят ме предупреди,че това се усеща.Пиенето на много вода,освен против главоболие,действа и за по-бързото слизане на кърмата.Организма се очиства от упойката за 1 денонощие,така че на следващия ден можеш даси по искаш бебето да го закърмиш( ако акушерките са склонни да ти го дадат,щот аз мнооого се молих за мойто бебе).
Главната разлика между спинална и епидурална анестезия,е че спиналната действа 2-3 часа, а епидуралната - колкото е нужно,долива се през катетър. За това тук лекаря ти трябва да прецени какво да сложи - ако се очаква трудна и продължителна операция,може да сложи епидурална или да предпочете пълна упойка.
Направи си консултация с анестезиолог и питай всичко,което те вълнува!

# 23
  • Мнения: 2 159
Inka091 вземи си от половин литровите бутилчици и то тези дето се водят за спорт, не с капачката, за да ти е по-лесно да пиеш

# 24
  • Мнения: 220
Раждах със спинална упойка + епидурална анестезия (и двете екстри си ги усетих  Laughing )  По време на операцията не усетих нищо , нито болка , нито треперене. Въпреки , че пих много вода получих ужасно главоболие от спиналната упойка. Общо 4-5 дни страшно ме боля главата , ама просто болката едва се траеше. Неможех да помръдна , нито да подържа бебето си. Пиша това не за да стресна някой , а за да е подготвено момичето. Защото аз незнаех, че се среща такъв страничен ефект и на третия ден бях убедена, че са ми засегнали гръбнака , защото болката се пренесе и към гърба. Въпреки това се радвам, че бях в съзнание.   bouquet

# 25
  • Мнения: 696
Споко! Всичко ще е наред, няма да усетиш нищо, само приятни емоции!

# 26
  • Мнения: 400
Аз бях със спинална и секцио съвсем скоро. Доколкото знам при секцио не може само епидурална, а трябва спинална, слагат и катетър за да те обезболяват след това, което е изкючително облекчаващо.

Всичко мина чудесно, нямах абсолютно никакви странични ефекти, не ме е боляла глава.
Питах анестезиолога за главоболието преди секциото и ми обясни, че то се появява само ако се боцка упойката многократно докато се постави на точното място.
Така при бодване изтичало някакво вещество в следствие на което имало главоболие. Ако бил добър анестезиолога и сложи бързо упойката без да боцка много нямало никавква опасност от болки в главата. А и да имало главоболие не било опасно.

Не е трашно, не е неприятно поставянето на упойката, нищо не се успеща, само спокойно и успешно раждане!!!:)))

# 27
  • Мнения: 1 155
 Аз раждах със спинална упойка, бях в съзнание през цялото време, а анестезиолога през цялото време беше до мен и ми обясняваше  кво става и как може да се почувствам в дадени моменти. Операция продължи 45мин. ,видях бебо и всичко забравих. Единственото, което е доста гадно, че не чувстваш нищо от кръста надолу. Преди да ти сложат упойката в гръбнака, бият една малка инжекцийка в гръба, която обезболява местото, в което бият спиналната упойка. Grinning Grinning : пих 5 дена солпадеин който ми го изписа анестезиолога за глава и грам не ме боляла

# 28
  • Мнения: 1 155
Раждах със спинална упойка + епидурална анестезия (и двете екстри си ги усетих  Laughing )  По време на операцията не усетих нищо , нито болка , нито треперене. Въпреки , че пих много вода получих ужасно главоболие от спиналната упойка. Общо 4-5 дни страшно ме боля главата , ама просто болката едва се траеше. Неможех да помръдна , нито да подържа бебето си. Пиша това не за да стресна някой , а за да е подготвено момичето. Защото аз незнаех, че се среща такъв страничен ефект и на третия ден бях убедена, че са ми засегнали гръбнака , защото болката се пренесе и към гърба. Въпреки това се радвам, че бях в съзнание.   bouquet
трябвало е лекаря да ти каже за всичко което можеш да почувстваш след операцията а за гърба болял те е защото преди спиналната упойка бият друга инжекция. Ако ти засегнат нерв няма да можеш да станеш поне 2 месеца

# 29
  • Мнения: 3 069
Раждах с ЕПИДУРАЛНА упойка - планирано секцио. От клиниката ми обясниха, че това е по-добрият вариант. Преди операциятя ми преляха 3 банки, не ми беше лошо, не  ми скачаха по корема, не ме  болеше. Всичко приключи за около 40 минути. Хубавото на тази упойка е че няма треперене и главоболие след операцията, както и че през катетъра вливат обезболяващи и всичко минава много леко.


При мен имаше треперене, както и при другите 2 мами в реанимацията, защото както ми обясни анестезиолога, организма се охлажда от вливанията и от от въздуха който навлиза в коремната кухина.
Главоболие не съм имала Peace

Общи условия

Активация на акаунт