За морето на юг сега и до момичетата, които питаха за бунгалата

  • 13 937
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 106
Блонди, предврително се извинявам, че ще разводня малко темата ти, но понеже и не сме прясно завърнали се от морето, бързам да споделя впечатления.

Миналата година, за пръв път изневерихме на себе си и почивахме на южното черноморие - в Созопол. Бяхме в хубав апартамент, на самия плаж Хармани кажи-речи, но хубавото беше до тук. Мръсотия, бетон, цигания и боклук. Обиколихме и Приморско, и Китен, Ахелой, Равда, Несебър - навсякъде едно и също - тълпи, боклуци и чалга  Confused. Единствено се открояваха Дюни и Комплекс Магнолии в ММЦ-то. Там е друга България.

Понеже и аз си представям хубава почивка в бунгало на плажа, хвърлихме око на няколко такива къмпинга, но честно казано трябва да бъда насила затворена в нещо подобно  Rolling Eyes.

Тази година бяхме във Варна и после в една вила над плаж Кабакум. нещата са доста по-културни и култивирани, сравнявайки с южното черноморие, но тези камари бетонени сгради, започнати строежи, кранове, скелета, камари с баластра и камиони ти развалят гледката, почивката и настроението.
Имахме възможността, тъй като бяхме наблизо, за изкараме няколко вечери в Албена - за мен това е перлата на българското черноморие  Peace. не бях ходила там от 2 години и останах очарована от промените (положителни) - много детски площадки (на всяко ресторантче на плажа имаше детски площадки на самия пясък), чистота, цветни алеи, поддържани градинки и тревни площи. Не видях нито един-единствен фас или обелка от бонбон по земята. Вечерта имах удоволствието да наблюдавам как почистват плажа първо с една машина за едрите боклуци, а после как обират дреболиите и фасовете на ръка!!!
До година съм се зарекла експерименти със себе си вече да не правя - може и по-кратко да почиваме, но на АЛБЕНА !!! Хау  Laughing!

# 16
  • Мнения: 27 524
Блонди, за кои бунгала става въпрос, в Ахтопол ли?

Да, на Вестони, ето сайт и ето и мое ЛС с обяснения  Confused

http://journey.bg/offers/offer.php?offer=21772

За бунгалата какво да ти кажа, не са непоносими, но не са и това, което е описано. Ако сте на по 15-16 години, гаджета, компания, иху-аху - става, както съм ходила и аз навремето. Но с дете според мен не. Въпреки това, беше пълно всичко. Изумиха ме няколко неща - в рекламата пише че бунглата са строени 2005-та година, аз основно заради това се подведох, но няма такова нещо. Бунгалата са си стари, от соц. време. Казаха ни, че са ремонтирани тази пролет 3 от тях, дадоха ни едното, имало теракот, не знам си какво, пълни глупости. Ако това са ремонтираните, не искам и да гадая какви ли са останалите. Вътре имаше 3 тлъсти черни паяка, едно шкафче, което ако го духнеш ще се разпадне, 3 счупени пластмасови столчета, гнусни пердета, паянтови прозорци, подът беше цимент, боядисан в ярко жълто и синьо, може би това се разбира под ремонт   newsm78  Мизерен хладилник, отвън пътеки, от които малко дете може да падне, защото са над тревата и трябва да се внимава, под барбекю се разбирало изгоряла скара на тревата, гаражните клетки са просто ламаринен покрив и ако искаш там се плаща 3 лева на ден, ако искаш на тревата отзад, по 2 лв на ден, нещо, което е нередно и нечестно. Ако не искаш да плащаш - отвън из храстите. Всичко е занемарено, храсталак обрасъл, няма никаква борова горичка там, както е описано, и плажът не е на 50м по онази пътечка в нета, а се пресича пътя и след това се мушиш между шубраците и има една стръмна и дълга стълба надолу. Помисли си! Става, разбира се, както ти казах, пълно е, но 12 лв за такова нещо са много и нещата не отговарят. Има квартири навсякъде за по-малко пари, и в Ахтопол, и в Синеморец, но в Синеморец са към 15 квартирите, в Ахтопол е малко по-евтино, така че, моят съвет е да си помислиш добре.

Имахме възможността, тъй като бяхме наблизо, за изкараме няколко вечери в Албена - за мен това е перлата на българското черноморие  Peace. не бях ходила там от 2 години и останах очарована от промените (положителни) - много детски площадки (на всяко ресторантче на плажа имаше детски площадки на самия пясък), чистота, цветни алеи, поддържани градинки и тревни площи. Не видях нито един-единствен фас или обелка от бонбон по земята. Вечерта имах удоволствието да наблюдавам как почистват плажа първо с една машина за едрите боклуци, а после как обират дреболиите и фасовете на ръка!!!

Да, иаз съм чувала такива отзиви и съм била преди години на Албена и останах очарована. И аз натам съм хвърлила око занапред.

Маре, така си е, човек одъртява  Rolling Eyes

Елексир, красиво е, спор няма.  Peace Но все пак Ахтопол ми по харесва от тук. Исках да снимам изгреви тук, но и изгревите, и залезите са на много странни места. Запад и Изток са доста усукани  Confused И има много мъгли сутрин и нищо не става  Close Cry

 

Последна редакция: пт, 17 авг 2007, 16:42 от Блонди

# 17
  • Мнения: 2 197
Ние бяхме в Китен на бунгало тази година. Края на юни (неактивен сезон) и беше страшно пълно. Последния ни ден беше 01.07 и тогава нямаше един свободен чадър на плажа, даже и ВИП зоната беше фул. Толкова народ на едно място просто нямам думи. Ходихме в Приморско за една вечер и там също беше тъпканица. И бяха само българи, чехи и поляци. Явно имат някакво разпределение.
Иначе нашето бунгало беше много готино - новичко, дървено, в горичка до басейна на хотела (Кремиковци). Е, оказа се, че кухненски бокс означава, че хладилника е изместен извън стаята. Иначе такива пособия като отоплителен уред не се предвиждаха. Но паркинга ни беше безплатен и като се изключат милиардите мухи и факта, че за липсата на кухненски бокс (не че щях да го използвам, но въпроса е принципен) цената си беше бая височка аз съм доволна.

# 18
  • Мнения: 5 370
Блонди, аз се опитах да ти намекна индиректно, че Ахтопола не го бива, ама се спрях, викам си, айде, ако е хубаво мястоото, дето ще спите-що да не.
Аз лично заставам зад ей това мнение:

Поне към момента за нищо на света не заменям Синеморец и Резово. По-красиви места няма на нашето черноморие. Друг е въпроса, че вече полека-лека и там застрояват. Но поне засега е малко и сравнително приятно строителство, като изключим Бела Виста на Бутамята, който без извинение о.ра всичко. Но, хората там, особено лодкарите на Велека...ееех, никога не съм разговаряла с по-ерудиран човек от бай Стефан. Да е жив и здрав, сега сина му кара лодката. Дори мизерията при Васко Паяка в Резово ми е приятна някакси...
За Ахтопол - никога не бих отишла там на почивка, но моето мнение си е субективно.
Но който търси по-големи хотели и забавления, определено на север е по-подходящо.

Елексир, предлагам догодина да се органайзим заедно и да ходим в комплект. Mr. Green
И аз не смятам скоро да се махам оттам, намерила съм си хубаво място, с хубави хора, дето ми резервират един месец напред без капаро, а след края на ваканцията-ме изпращат със здравец. И не смятам, че цената от 45 лева за тройка стая е много за качеството, което ми се предлага.

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
после в една вила над плаж Кабакум.

ама забрави да ни напишеш отзивите си Sad
 
Блонди, извини ме, но вилата наистина си я бива, тъй че случай и си води записки  Laughing

# 20
  • Мнения: 7 106
после в една вила над плаж Кабакум.

ама забрави да ни напишеш отзивите си Sad
 
Блонди, извини ме, но вилата наистина си я бива, тъй че случай и си води записки  Laughing

Не съм забравила, но незнаех къде да пусна поста си, това лято нямаме текуща отчетна тема. Но ако Блонди не възразява ще ги напиша тук, пък ако някой модератор реши, нека ми премести поста където трябва.

Значи вилата е това : http://www.villakabana.com/bg/
Намира се точно под Свободния университет и над плаж Кабакум. До нея в непосредствена близост е лифта, с който се слиза до плажа, иначе пеша е далече. ние обаче ходихме с колата, защото извозвахме торби, басейни, пояси, играчки за пясък и какво ли още не, та и лифта не можеше да ни помогне  Laughing.
собственици са едно младо семейство, което чака бебе  Grinning, даже мамата до колкото разбрах почетва форума от време на време, но още не е запалена фенка  Laughing. За сега! Много са любезни, непрекъснато питаха дали имаме нужда от нещо, предлагаха си услугите да ни донесат от Варна каквото им поръчаме. Зад вилата в една малка къщичка до обяд идваше дядо им да почисти, да пооправи докато ние сме на плаж, както и си предлагаше услугите да ни пазарува или каквото се сетим да го изпратим да ни свърши работа. Абе, страхотни хора!
Самата вила е строена миналата година - нова, страхотно обзаведена - теракот, телевизори с цифрова в двете спални, климатици в двете спални, кухнята със всички удобдтва и обзавеждане, пералня, дъска и ютия за гладене, даже ловехме интернет и то няколко мрежи с лаптопа  Wink. Отпред огромна веранда със градинска люлка, маса и столове. Барбекю (от тези малките, подвижните) от което не се възползвахме, защото е пълно с ресторантчета наоколо. Отпред голям затревен двор, хамак  Wink на сенчица между две дървета, детска люлка и много място за тичане.
Плажа е много добре поддържан и аз съм много доволна от всичко, нямам никакви забележки.
само да уточня, че наема на вилата е 130 лв., но на нас ни намалиха на 110 лв. Тъй като капацитета и е 4+1 възрастни, а ние си бахме двамата със съпружеството и малката, но ползвахме всичко.

# 21
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
На нашия вход е залепена обява за свободни бунгала в Ахтопол за 5лв. на легло, чудя се дали са същите newsm78

# 22
  • Мнения: 27 524
На нашия вход е залепена обява за свободни бунгала в Ахтопол за 5лв. на легло, чудя се дали са същите newsm78

Едва ли. Бунгала в Ахтопол има хиляди. Но за 5лв явно ще са нещо доста по-зле  Laughing

Блонди, аз се опитах да ти намекна индиректно, че Ахтопола не го бива, ама се спрях, викам си, айде, ако е хубаво мястоото, дето ще спите-що да не.

Твърдо не съм съгласна, Ахтопол си е супер град, супер място и аз го обожавам, почти всяка вечер съм там и умирам от кеф. Просто бунгалата не ги биваше, но зад Ахтопол си стоя твърдо  Heart Eyes

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 23 686
Блонди, аз се опитах да ти намекна индиректно, че Ахтопола не го бива, ама се спрях, викам си, айде, ако е хубаво мястоото, дето ще спите-що да не.
Аз лично заставам зад ей това мнение:

Поне към момента за нищо на света не заменям Синеморец и Резово. По-красиви места няма на нашето черноморие. Друг е въпроса, че вече полека-лека и там застрояват. Но поне засега е малко и сравнително приятно строителство, като изключим Бела Виста на Бутамята, който без извинение о.ра всичко. Но, хората там, особено лодкарите на Велека...ееех, никога не съм разговаряла с по-ерудиран човек от бай Стефан. Да е жив и здрав, сега сина му кара лодката. Дори мизерията при Васко Паяка в Резово ми е приятна някакси...
За Ахтопол - никога не бих отишла там на почивка, но моето мнение си е субективно.
Но който търси по-големи хотели и забавления, определено на север е по-подходящо.

Елексир, предлагам догодина да се органайзим заедно и да ходим в комплект. Mr. Green
И аз не смятам скоро да се махам оттам, намерила съм си хубаво място, с хубави хора, дето ми резервират един месец напред без капаро, а след края на ваканцията-ме изпращат със здравец. И не смятам, че цената от 45 лева за тройка стая е много за качеството, което ми се предлага.
Ако ме искате догодина идвам с вас. Mr. Green

# 24
  • Мнения: 5 370
Искаме те, що да не. По-миналата година се засякох там с една мама.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 23 686
Уйееее! Grinning

# 26
  • Мнения: 4 916
Бях в Поморие - и там има бунгала, които поне отвън изглеждат отвратително, числя, че банята и тоалетната са общи и са на двора. Ако сте се запътили на там, да знаете.

# 27
  • Мнения: 9 093
Аз малко ни в клин, ни в ръкав се обаждам, ама...Блонди, вие нямахте ли резервация за Сънсет Бийч в Лозенец Blush

# 28
  • Мнения: 832
Щом Блонди ще се развежда с Юг, значи положението наистина е лошо  Thinking
Лекичко почнах да съжалявам, че резервирах за Созопол, но пък ако е толкова кофти...ей я къде е Варна  Simple Smile

Не мисля, че Созопол може да се сравнява с Ахтопол или Синеморец. Там нещата са си супер, аз поне за 2 години там подред съм с добри впечатления от там. Не мисля, че трябва да съжаляваш за това, че си резервила там.
А ние пък вдругиден заминаваме за морето и ще бъдем между Несебър и равда в един хотел - точно за този плаж там вчера съобщиха за някакъв канал, който бълвал фекалий. Страхотно. Аз събрах толкова добри отзиви за този район там - че плажа е хубав и водата чиста.

# 29
  • Мнения: 3 251
- точно за този плаж там вчера съобщиха за някакъв канал, който бълвал фекалий. Страхотно. Аз събрах толкова добри отзиви за този район там - че плажа е хубав и водата чиста.
Bubs, почти по  всички  плажове е така. Ако те интересува, попитай докато си на плажа колко от местните посещават централните плажове - бройката ще се окаже почти нулева, точно поради тази причина. Зависи пак накъде е течението, но основно през такива тръби се изхвърля всичката гадост...

Общи условия

Активация на акаунт