За морето на юг сега и до момичетата, които питаха за бунгалата

  • 13 955
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27 524
Мислех да пиша в някоя стара тема, но реших да пусна нова. Ако модераторите преценят, нека я слеят с друга.

Пускам нова за да чуя мнението ви за морето и курортите това лято, а и ако трите момичета, които ми писаха ЛС за бунглата не са тръгнали все още, да има кажа да не тръгват  Naughty Не и на тези бунгала. Потребителката, която ми ги препоръча забрави да спомене, че все пак описаното в нета няма нищо общо с това, което заварихме. Аз много години поред съм ходила на бунгала, но подобна мизерия рядко съм заварвала.  Tired Нямам да изпадам в подробности засега, не пазя никовете на момичетата, ако искат да ми пишат, но не ги съветвам да тръгват.

Другото, което ми прави впечатление и искам да попитам дали и вие сте го забелязали е, че /поне на юг/ е доста пусто. Преди 4 години точно бях на море в Ахтопол, по улиците не можеше да се разминеш от народ. Вървяхме като в пиков час в Ню Йорк, на тълпи и един зад друг. Сега е пусто, празно през деня, няма хора. В Синеморец сме, заведенията през деня не работят, навсякъде има места, а сме уж август и натоварен сезон.

Ох, много имам да пиша, но ще се включа пак тези дни.  Heart Eyes

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Блонд, помниш ли аз къде те съветвах да отидеш?
 Hug

# 2
  • Мнения: 1 335
Ами това е положението Блонди. Ние ходихме и на северното и на южното.
Кой да отиде, то е мизерия, ти искаш туристи да има. На Синеморец беше горе-долу пълно, но ние на 2 пъти минавахме през Ахтопол, направо бях в потрес, такава уникална пустош не бях виждала. Също мърсотията,  неоправените пътища и прахта....Само заради Силистар си заслужава. Пълна скръб.

Същото е и на северното Черноморие, единствено в Русалка видях това което  очаквах да видя, но не съм почивала там, просто отидохме да видим. Има хора които и оттам не са доволни. На Св.Константин и Елена също нямаше хора, беше пустош и мърсотия.

Явно тази година сезона е слаб, но има защо. Аз досега не бях виждала свободни чадъри на Слънчев ден и това ми се случи.

# 3
  • Мнения: 2 631
Блонди,
веднъж сме ходили в Ахтопол и то на бунгала и никога няма, да повторим мястото.  Naughty Беше през 2003 г. Мръсно, чалгаджийско, масов соц-туризъм, селяния, никаква романтика и атмосфера... Също много мога да пиша, но не ми се ще... Rolling Eyes
Съжалявам, че си се разочаровала от любим твой град! Confused

Ние бяхме на Св. Константин и ни хареса. Наистина беше твърде спокойно, но ние това търсим, а и на свободните чадъри по плажа се радваме! Mr. Green

# 4
  • София
  • Мнения: 3 875
Абсолютно не се учудвам момичета,че не доволствате.Аз разказах надълго и нашироко в една тема за мърсотията,прахоляка,вонящото море и другите неуредици,които видях между Равда и Несебър, когато почивах на 24 май в ИФА Несебър Маре.Пътувахме и до Созопол,но по работа и там също се нагледах на подобни гледки.Очаквам нещата да стават все по-зле, защото не може да се строи масово и безразборно.Чудя се не свършиха ли руснаците и англичаните, които се лъжат че парите им ще имат 20% възвращаемост на година от БГ Черноморие.И другото,което се чудя как хотелиерите и собствениците на къмпинги и квартири си мислят,че с трици маймуни ще ловят?!С никакво обслужване пари ще изкарват?!
Колкото до Слънчев ден,малко ми е мъчно,защото аз много го харесвам,но цените тази година са като на Палма де Майорка,че и по-високи!Иначе плажът там и миналото лято не беше пренасален и това най-много ми харесва,че не ти тичат по главата!

# 5
  • Мнения: 2 839
Не знам къде е пусто, ама аз миналата седмица търсих 2 стаи за наш близък из района и не намерих. Ривиера, Слънчев ден, комплекса на Гранда - никъде нямаха 2 стаи за 3 дни  Shocked Стигнах до там да търся връзки и пак не успях  ooooh! Накрая се намериха в Кемпински на Златните само.
Мисля, че причината надолу да е така е в качеството на предлагането. На юг още има селца и курорти в който предлагат за куп пари мизерни квартири и хотелчета от соц. тип. Ще издържат още 1-2 лета, пък ще се научат  Twisted Evil

# 6
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 721
Много рядко има някъде бунгала, които да не са мизерни, аз поне не знам такива.

# 7
  • Мнения: 612
Блонди, кажи моля те на Синеморец как е, че има вероятност от четвъртък да отидем там? Строежите спрели ли са и водата чиста ли е ?   Thinking

# 8
  • Мнения: 109
Аз на Синеморец освен два спряни строежа други не видях.И заведенията си работеха и през деня.Ако ще сравняваме това селце с големите курорти,да уличките са малки и прашни и много от тях са още с чакъл.Аз лично съм против т.нар. облагородяване.Предпочитам си Синеморец от преди 15г.-един магазин,десет къщи, които се отдават под наем и ТИШИНА и СПОКОЙСТВИЕ.

# 9
  • Мнения: 27 524
Блонди, кажи моля те на Синеморец как е, че има вероятност от четвъртък да отидем там? Строежите спрели ли са и водата чиста ли е ?   Thinking

Няма стоежи, доколкото знам по закон през сезона не се строи, има започнати къщи и хотелчета, но никъде не се строи. Изобщо. Тихо е, не мога да се оплача. Водата е чиста, да, обиколихме и трите плажа, най-хубав си остава този до хотела ни, на Бутамята е доста населено, хотелите са загрозили всичко, но места има. На Силистар заливът е страхотен, но има щипалки и е доста далече, пътищата са в ужасно състояние и се придвижваме по 20-25 мин  Rolling Eyes
Иначе има доста заведения, има за децата на площадчето доста забаваления. Но си е село

шаниHeart Eyes вече ще те слушам, да знаеш, май и аз ще се развеждам с юг, а като знам цените на Севера ще се ориентираме най-вероятно към Анталия  Peace

# 10
  • Мнения: 2 550
Щом Блонди ще се развежда с Юг, значи положението наистина е лошо  Thinking
Лекичко почнах да съжалявам, че резервирах за Созопол, но пък ако е толкова кофти...ей я къде е Варна  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 612

Няма стоежи, доколкото знам по закон през сезона не се строи, има започнати къщи и хотелчета, но никъде не се строи. Изобщо. Тихо е, не мога да се оплача. Водата е чиста, да, обиколихме и трите плажа, най-хубав си остава този до хотела ни, на Бутамята е доста населено, хотелите са загрозили всичко, но места има. На Силистар заливът е страхотен, но има щипалки и е доста далече, пътищата са в ужасно състояние и се придвижваме по 20-25 мин  Rolling Eyes
Иначе има доста заведения, има за децата на площадчето доста забаваления. Но си е село

Благодаря ти за отговора    bouquet, ние решихме всъщност и утре трябва да сме в Синеморец, без малчугана, искам точно тишина и спокойствие, като на село .
Марчето, Созопол ми е слабост на мен, харесва ми най-много от всички южни курорти, друга е атмосферта там, дано ви хареса.

# 12
  • Мнения: 1 299
Аз това лято бях на Златните и даже ми се видя по-пълно от миналата година. Съвсем на юг никога не съм ходила, но и малко мои познати ходят. Знам, че там е доста пусто. Лично аз най-харесвам Созопол, където бях за няколко дни миналото лято и страшно много ми хареса.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 062
Поне към момента за нищо на света не заменям Синеморец и Резово. По-красиви места няма на нашето черноморие. Друг е въпроса, че вече полека-лека и там застрояват. Но поне засега е малко и сравнително приятно строителство, като изключим Бела Виста на Бутамята, който без извинение о.ра всичко. Но, хората там, особено лодкарите на Велека...ееех, никога не съм разговаряла с по-ерудиран човек от бай Стефан. Да е жив и здрав, сега сина му кара лодката. Дори мизерията при Васко Паяка в Резово ми е приятна някакси...
За Ахтопол - никога не бих отишла там на почивка, но моето мнение си е субективно.
Но който търси по-големи хотели и забавления, определено на север е по-подходящо.

# 14
  • София
  • Мнения: 250
Блонди, за кои бунгала става въпрос, в Ахтопол ли?

# 15
  • Мнения: 7 106
Блонди, предврително се извинявам, че ще разводня малко темата ти, но понеже и не сме прясно завърнали се от морето, бързам да споделя впечатления.

Миналата година, за пръв път изневерихме на себе си и почивахме на южното черноморие - в Созопол. Бяхме в хубав апартамент, на самия плаж Хармани кажи-речи, но хубавото беше до тук. Мръсотия, бетон, цигания и боклук. Обиколихме и Приморско, и Китен, Ахелой, Равда, Несебър - навсякъде едно и също - тълпи, боклуци и чалга  Confused. Единствено се открояваха Дюни и Комплекс Магнолии в ММЦ-то. Там е друга България.

Понеже и аз си представям хубава почивка в бунгало на плажа, хвърлихме око на няколко такива къмпинга, но честно казано трябва да бъда насила затворена в нещо подобно  Rolling Eyes.

Тази година бяхме във Варна и после в една вила над плаж Кабакум. нещата са доста по-културни и култивирани, сравнявайки с южното черноморие, но тези камари бетонени сгради, започнати строежи, кранове, скелета, камари с баластра и камиони ти развалят гледката, почивката и настроението.
Имахме възможността, тъй като бяхме наблизо, за изкараме няколко вечери в Албена - за мен това е перлата на българското черноморие  Peace. не бях ходила там от 2 години и останах очарована от промените (положителни) - много детски площадки (на всяко ресторантче на плажа имаше детски площадки на самия пясък), чистота, цветни алеи, поддържани градинки и тревни площи. Не видях нито един-единствен фас или обелка от бонбон по земята. Вечерта имах удоволствието да наблюдавам как почистват плажа първо с една машина за едрите боклуци, а после как обират дреболиите и фасовете на ръка!!!
До година съм се зарекла експерименти със себе си вече да не правя - може и по-кратко да почиваме, но на АЛБЕНА !!! Хау  Laughing!

# 16
  • Мнения: 27 524
Блонди, за кои бунгала става въпрос, в Ахтопол ли?

Да, на Вестони, ето сайт и ето и мое ЛС с обяснения  Confused

http://journey.bg/offers/offer.php?offer=21772

За бунгалата какво да ти кажа, не са непоносими, но не са и това, което е описано. Ако сте на по 15-16 години, гаджета, компания, иху-аху - става, както съм ходила и аз навремето. Но с дете според мен не. Въпреки това, беше пълно всичко. Изумиха ме няколко неща - в рекламата пише че бунглата са строени 2005-та година, аз основно заради това се подведох, но няма такова нещо. Бунгалата са си стари, от соц. време. Казаха ни, че са ремонтирани тази пролет 3 от тях, дадоха ни едното, имало теракот, не знам си какво, пълни глупости. Ако това са ремонтираните, не искам и да гадая какви ли са останалите. Вътре имаше 3 тлъсти черни паяка, едно шкафче, което ако го духнеш ще се разпадне, 3 счупени пластмасови столчета, гнусни пердета, паянтови прозорци, подът беше цимент, боядисан в ярко жълто и синьо, може би това се разбира под ремонт   newsm78  Мизерен хладилник, отвън пътеки, от които малко дете може да падне, защото са над тревата и трябва да се внимава, под барбекю се разбирало изгоряла скара на тревата, гаражните клетки са просто ламаринен покрив и ако искаш там се плаща 3 лева на ден, ако искаш на тревата отзад, по 2 лв на ден, нещо, което е нередно и нечестно. Ако не искаш да плащаш - отвън из храстите. Всичко е занемарено, храсталак обрасъл, няма никаква борова горичка там, както е описано, и плажът не е на 50м по онази пътечка в нета, а се пресича пътя и след това се мушиш между шубраците и има една стръмна и дълга стълба надолу. Помисли си! Става, разбира се, както ти казах, пълно е, но 12 лв за такова нещо са много и нещата не отговарят. Има квартири навсякъде за по-малко пари, и в Ахтопол, и в Синеморец, но в Синеморец са към 15 квартирите, в Ахтопол е малко по-евтино, така че, моят съвет е да си помислиш добре.

Имахме възможността, тъй като бяхме наблизо, за изкараме няколко вечери в Албена - за мен това е перлата на българското черноморие  Peace. не бях ходила там от 2 години и останах очарована от промените (положителни) - много детски площадки (на всяко ресторантче на плажа имаше детски площадки на самия пясък), чистота, цветни алеи, поддържани градинки и тревни площи. Не видях нито един-единствен фас или обелка от бонбон по земята. Вечерта имах удоволствието да наблюдавам как почистват плажа първо с една машина за едрите боклуци, а после как обират дреболиите и фасовете на ръка!!!

Да, иаз съм чувала такива отзиви и съм била преди години на Албена и останах очарована. И аз натам съм хвърлила око занапред.

Маре, така си е, човек одъртява  Rolling Eyes

Елексир, красиво е, спор няма.  Peace Но все пак Ахтопол ми по харесва от тук. Исках да снимам изгреви тук, но и изгревите, и залезите са на много странни места. Запад и Изток са доста усукани  Confused И има много мъгли сутрин и нищо не става  Close Cry

 

Последна редакция: пт, 17 авг 2007, 16:42 от Блонди

# 17
  • Мнения: 2 197
Ние бяхме в Китен на бунгало тази година. Края на юни (неактивен сезон) и беше страшно пълно. Последния ни ден беше 01.07 и тогава нямаше един свободен чадър на плажа, даже и ВИП зоната беше фул. Толкова народ на едно място просто нямам думи. Ходихме в Приморско за една вечер и там също беше тъпканица. И бяха само българи, чехи и поляци. Явно имат някакво разпределение.
Иначе нашето бунгало беше много готино - новичко, дървено, в горичка до басейна на хотела (Кремиковци). Е, оказа се, че кухненски бокс означава, че хладилника е изместен извън стаята. Иначе такива пособия като отоплителен уред не се предвиждаха. Но паркинга ни беше безплатен и като се изключат милиардите мухи и факта, че за липсата на кухненски бокс (не че щях да го използвам, но въпроса е принципен) цената си беше бая височка аз съм доволна.

# 18
  • Мнения: 5 370
Блонди, аз се опитах да ти намекна индиректно, че Ахтопола не го бива, ама се спрях, викам си, айде, ако е хубаво мястоото, дето ще спите-що да не.
Аз лично заставам зад ей това мнение:

Поне към момента за нищо на света не заменям Синеморец и Резово. По-красиви места няма на нашето черноморие. Друг е въпроса, че вече полека-лека и там застрояват. Но поне засега е малко и сравнително приятно строителство, като изключим Бела Виста на Бутамята, който без извинение о.ра всичко. Но, хората там, особено лодкарите на Велека...ееех, никога не съм разговаряла с по-ерудиран човек от бай Стефан. Да е жив и здрав, сега сина му кара лодката. Дори мизерията при Васко Паяка в Резово ми е приятна някакси...
За Ахтопол - никога не бих отишла там на почивка, но моето мнение си е субективно.
Но който търси по-големи хотели и забавления, определено на север е по-подходящо.

Елексир, предлагам догодина да се органайзим заедно и да ходим в комплект. Mr. Green
И аз не смятам скоро да се махам оттам, намерила съм си хубаво място, с хубави хора, дето ми резервират един месец напред без капаро, а след края на ваканцията-ме изпращат със здравец. И не смятам, че цената от 45 лева за тройка стая е много за качеството, което ми се предлага.

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
после в една вила над плаж Кабакум.

ама забрави да ни напишеш отзивите си Sad
 
Блонди, извини ме, но вилата наистина си я бива, тъй че случай и си води записки  Laughing

# 20
  • Мнения: 7 106
после в една вила над плаж Кабакум.

ама забрави да ни напишеш отзивите си Sad
 
Блонди, извини ме, но вилата наистина си я бива, тъй че случай и си води записки  Laughing

Не съм забравила, но незнаех къде да пусна поста си, това лято нямаме текуща отчетна тема. Но ако Блонди не възразява ще ги напиша тук, пък ако някой модератор реши, нека ми премести поста където трябва.

Значи вилата е това : http://www.villakabana.com/bg/
Намира се точно под Свободния университет и над плаж Кабакум. До нея в непосредствена близост е лифта, с който се слиза до плажа, иначе пеша е далече. ние обаче ходихме с колата, защото извозвахме торби, басейни, пояси, играчки за пясък и какво ли още не, та и лифта не можеше да ни помогне  Laughing.
собственици са едно младо семейство, което чака бебе  Grinning, даже мамата до колкото разбрах почетва форума от време на време, но още не е запалена фенка  Laughing. За сега! Много са любезни, непрекъснато питаха дали имаме нужда от нещо, предлагаха си услугите да ни донесат от Варна каквото им поръчаме. Зад вилата в една малка къщичка до обяд идваше дядо им да почисти, да пооправи докато ние сме на плаж, както и си предлагаше услугите да ни пазарува или каквото се сетим да го изпратим да ни свърши работа. Абе, страхотни хора!
Самата вила е строена миналата година - нова, страхотно обзаведена - теракот, телевизори с цифрова в двете спални, климатици в двете спални, кухнята със всички удобдтва и обзавеждане, пералня, дъска и ютия за гладене, даже ловехме интернет и то няколко мрежи с лаптопа  Wink. Отпред огромна веранда със градинска люлка, маса и столове. Барбекю (от тези малките, подвижните) от което не се възползвахме, защото е пълно с ресторантчета наоколо. Отпред голям затревен двор, хамак  Wink на сенчица между две дървета, детска люлка и много място за тичане.
Плажа е много добре поддържан и аз съм много доволна от всичко, нямам никакви забележки.
само да уточня, че наема на вилата е 130 лв., но на нас ни намалиха на 110 лв. Тъй като капацитета и е 4+1 възрастни, а ние си бахме двамата със съпружеството и малката, но ползвахме всичко.

# 21
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 721
На нашия вход е залепена обява за свободни бунгала в Ахтопол за 5лв. на легло, чудя се дали са същите newsm78

# 22
  • Мнения: 27 524
На нашия вход е залепена обява за свободни бунгала в Ахтопол за 5лв. на легло, чудя се дали са същите newsm78

Едва ли. Бунгала в Ахтопол има хиляди. Но за 5лв явно ще са нещо доста по-зле  Laughing

Блонди, аз се опитах да ти намекна индиректно, че Ахтопола не го бива, ама се спрях, викам си, айде, ако е хубаво мястоото, дето ще спите-що да не.

Твърдо не съм съгласна, Ахтопол си е супер град, супер място и аз го обожавам, почти всяка вечер съм там и умирам от кеф. Просто бунгалата не ги биваше, но зад Ахтопол си стоя твърдо  Heart Eyes

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 23 780
Блонди, аз се опитах да ти намекна индиректно, че Ахтопола не го бива, ама се спрях, викам си, айде, ако е хубаво мястоото, дето ще спите-що да не.
Аз лично заставам зад ей това мнение:

Поне към момента за нищо на света не заменям Синеморец и Резово. По-красиви места няма на нашето черноморие. Друг е въпроса, че вече полека-лека и там застрояват. Но поне засега е малко и сравнително приятно строителство, като изключим Бела Виста на Бутамята, който без извинение о.ра всичко. Но, хората там, особено лодкарите на Велека...ееех, никога не съм разговаряла с по-ерудиран човек от бай Стефан. Да е жив и здрав, сега сина му кара лодката. Дори мизерията при Васко Паяка в Резово ми е приятна някакси...
За Ахтопол - никога не бих отишла там на почивка, но моето мнение си е субективно.
Но който търси по-големи хотели и забавления, определено на север е по-подходящо.

Елексир, предлагам догодина да се органайзим заедно и да ходим в комплект. Mr. Green
И аз не смятам скоро да се махам оттам, намерила съм си хубаво място, с хубави хора, дето ми резервират един месец напред без капаро, а след края на ваканцията-ме изпращат със здравец. И не смятам, че цената от 45 лева за тройка стая е много за качеството, което ми се предлага.
Ако ме искате догодина идвам с вас. Mr. Green

# 24
  • Мнения: 5 370
Искаме те, що да не. По-миналата година се засякох там с една мама.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 23 780
Уйееее! Grinning

# 26
  • Мнения: 4 916
Бях в Поморие - и там има бунгала, които поне отвън изглеждат отвратително, числя, че банята и тоалетната са общи и са на двора. Ако сте се запътили на там, да знаете.

# 27
  • Мнения: 9 104
Аз малко ни в клин, ни в ръкав се обаждам, ама...Блонди, вие нямахте ли резервация за Сънсет Бийч в Лозенец Blush

# 28
  • Мнения: 832
Щом Блонди ще се развежда с Юг, значи положението наистина е лошо  Thinking
Лекичко почнах да съжалявам, че резервирах за Созопол, но пък ако е толкова кофти...ей я къде е Варна  Simple Smile

Не мисля, че Созопол може да се сравнява с Ахтопол или Синеморец. Там нещата са си супер, аз поне за 2 години там подред съм с добри впечатления от там. Не мисля, че трябва да съжаляваш за това, че си резервила там.
А ние пък вдругиден заминаваме за морето и ще бъдем между Несебър и равда в един хотел - точно за този плаж там вчера съобщиха за някакъв канал, който бълвал фекалий. Страхотно. Аз събрах толкова добри отзиви за този район там - че плажа е хубав и водата чиста.

# 29
  • Мнения: 3 251
- точно за този плаж там вчера съобщиха за някакъв канал, който бълвал фекалий. Страхотно. Аз събрах толкова добри отзиви за този район там - че плажа е хубав и водата чиста.
Bubs, почти по  всички  плажове е така. Ако те интересува, попитай докато си на плажа колко от местните посещават централните плажове - бройката ще се окаже почти нулева, точно поради тази причина. Зависи пак накъде е течението, но основно през такива тръби се изхвърля всичката гадост...

# 30
  • Мнения: 7 106
Щом Блонди ще се развежда с Юг, значи положението наистина е лошо  Thinking
Лекичко почнах да съжалявам, че резервирах за Созопол, но пък ако е толкова кофти...ей я къде е Варна  Simple Smile

Миналата година на плажа Хармани освен че беше г*з врез главА, както казват старите хора у наше село, плажа беше неподдържан е леко казано. Затова, особено ако сте с малко дете ви препоръчвам плажа на Дюни (всъшност точно до Дюни). Стига се за 5 минути с кола, има си паркинг, ресторантче+кафе, не си задължен да ползваш техни чадъри и шезлонги, пясъчната ивица е широка, чиста, морето е до колене мноооого навътре, чисто, бистра вода, абе направо райско.
Иначе за самия Созопол не съжалявай чак толкова. Вярно, гъчканица е, но пък има къде да се иде и какво да се види. Особено в Стария град - много е хубаво  Peace!

# 31
  • Мнения: 3
За Лозенец някой да има мнение?

# 32
  • Мнения: 5 370
За Лозенец някой да има мнение?
Харесвам,  smile3521 smile3521
Но не бих отишла там да почивам, прекалено ми е фул от хора. Иначе инфраструктурата е подобрена, има много сладурски хотелчета и фамилни къщи , има и нещо като миниМОЛ-тоест, търговски център, яденето не е скъпо. Но, пак подчертавам, там не съм летувала, само сме ходили на бегли разходки в по-мрачни дни.

# 33
  • София
  • Мнения: 3 875
А ние пък вдругиден заминаваме за морето и ще бъдем между Несебър и равда в един хотел - точно за този плаж там вчера съобщиха за някакъв канал, който бълвал фекалий. Страхотно. Аз събрах толкова добри отзиви за този район там - че плажа е хубав и водата чиста.
Bubs,не зная за кой точно плаж дадоха по новините,но от края на май досега в няколко теми писах за Равда-Несебър и навсякъде споменах,че морето смърди отвратително,че ние в ИФА Маре,което е на 100 метра от морето сутрин като отворехме врата на стаята и навлизаше смрад от морето, а за мръсния плаж не искам да споменавам,надявам се сега в сезона да са пооправени нещата.
По темата като цяло за БГ Черноморие,тъй като съм прясна от Ривиера впечатленията ми са,че от толкова много хотели,хотелчета,блокчета с апартаменти под наем,вилни селища и т.н, народа се бута по плажовете и е невероятен гъч.Жалко за красивото Черноморие, не може да поеме цялата тази навалица,която иска да го експлоатира!

# 34
  • на село
  • Мнения: 1 028
За Лозенец някой да има мнение?
Харесва ми. Преди три/мисля/ години, сме почивали там, но през Юни. Беше много добре. Спокойно, със сравнително широк плаж. Само че наши приятели бяха ходили там през Август и се оплакаха че и там било гъч. Сравнено обаче с Приморско и Китен си е направо спокойно и чисто.
Сега ще ходим за няколко дни през Септември. Дано да няма много хора.

# 35
  • Мнения: 27 524
Блонди, вие нямахте ли резервация за Сънсет Бийч в Лозенец Blush

Имахме, но се отказахме заради две основни причини - дадоха ни стая на първия етаж до басейна, което е абсурд и за нас, и за малко дете. И втората - цените на чадър и шезлонг на плажа, които са по 55лв  Crazy

В Созопол харесвам стария град много. Както и в Несебър. И на двете обаче куца плажът. Недостатъчен е за летуващите.

# 36
  • Мнения: 2 839
цените на чадър и шезлонг на плажа, които са по 55лв  Crazy

Shocked Shocked Shocked
Какви са тия 55лв!? За целия период на престоя, може би?  newsm78
Или имаше предвид 5лв.  Thinking

# 37
  • Мнения: 5 370
цените на чадър и шезлонг на плажа, които са по 55лв  Crazy

Shocked Shocked Shocked
Какви са тия 55лв!? За целия период на престоя, може би?  newsm78
Или имаше предвид 5лв.  Thinking
И аз така мисля, то, иначе, представяш ли си пълен плаж и хора, които са платили до един по 55 лева? Laughing

# 38
  • Мнения: 27 524
Не се смейте,  Stop имам предвид 55 лева. На ден. Месец юли беше 45, сега през август е 55. Предполагам, че има и свободна зона, де. Източниците са ми много, нямам съмнения, а и тук във форума 45-те лева се коментираха миналия месец  Laughing

# 39
  • Мнения: 9 104
Имахме, но се отказахме заради две основни причини - дадоха ни стая на първия етаж до басейна, което е абсурд и за нас, и за малко дете. И втората - цените на чадър и шезлонг на плажа, които са по 55лв  Crazy

Да, за съжаление цените на шезлонгите на Оазис бяха потресаващи, като се меняха всеки ден - първия ден платихме 20 лв, на втория като отидохме ни поискаха 40, ей така, щото шефовете решили. Купихме си чадър и дюшеци и си отидохме в свободната зона. Не е като на шезлонг, ама за 40 лв - и в пясъка предпочитам да се въргалям, ама няма да ги дам.

# 40
  • Мнения: 5 370
Е...х тия цени тогава аз, че на мене стая тройка при почти тризвездни условия ми струваше 45. Mr. Green
Тея трябва да са си правили диамантено покритие на шезлонгите и да са плели ръчна брюкселска, ама дебела, дантела за чадърите.

# 41
  • Мнения: 2 839
А Блонди само се прай. И тя е в далаверата. Брюксел от сутрин до мрак плете дантели  Mr. Green

# 42
  • Мнения: 27 524
А Блонди само се прай. И тя е в далаверата. Брюксел от сутрин до мрак плете дантели  Mr. Green

 Joy Joy Joy

# 43
  • Мнения: 5 370
Го-о-лям оффтопик-Дива, от утре съм за 4 дена във Варна, препоръчай плаж, моля те? Peace

# 44
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Зори, много ти благодаря за изчерпателния отговор.

Блонд, какво мислиш за тази виличка?  Thinking

# 45
  • Мнения: 2 839
То вече да не смее човек да препоръча плаж по наш`то черноморие  ooooh!
В града не препоръчвам ни един. В краен случай - най-южния, този преди Морска гара, пред бар A Lounge. Там поне го чистят от заведението.
Иначе извън града - Кабакум. Говори ли ти нещо? На километър-два преди входа на Златните е.
Още .. понеже гледам дивото те зове Mr. Green, пиши на Gvendolin да ти каже как е на Камчия. Тя ходи там

# 46
  • Мнения: 5 370
То вече да не смее човек да препоръча плаж по наш`то черноморие  ooooh!
В града не препоръчвам ни един. В краен случай - най-южния, този преди Морска гара, пред бар A Lounge. Там поне го чистят от заведението.
Иначе извън града - Кабакум. Говори ли ти нещо? На километър-два преди входа на Златните е.
Още .. понеже гледам дивото те зове Mr. Green, пиши на Gvendolin да ти каже как е на Камчия. Тя ходи там
Мне, благодаря, значи, Кабакум ще да е, колежката говореше за него, изглежда. точно така го описа, преди Златните.Благодаря ти, а има ли регулярен транспорт до там?
Иначе аз това диво много си го обичам, де да беше Резово с що годе нормален плаж-там щяхме да ходим. Peace

# 47
  • Мнения: 2 839
Благодаря ти, а има ли регулярен транспорт до там?

Има, ама не знам колко е редовен. Автобуси 109 и 409 спират там. Спирката се казва Журналист. Ето сайта на транспорта във Варна, виж им маршрутите. Удобни са, обхващат голяма част от града.

# 48
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ай стига рекламирахте Кабакум.  Twisted Evil
После човек да не може да стъпи там... ooooh!

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 23 780
Като казахте спирка Журналист, преди време там беше станцията на МНЗ. Сега какво е?

# 50
  • София
  • Мнения: 3 875
Какво му е хубавото на този Кабакум,някой може ли да отговори?!Аз бях там за един ден в частта му откъм Златните.Вярно имаше хора,не е като да няма.Има голяма ВИП зона с чадъри и шезлонги,но какво от това - пясъка е толкова едър,че ти остъргва стъпалата отвсякъде,да не говорим,че като се напече едва се стъпва-като нестинарка по жарава ходих и вечерта установих,че стъпалата ми са изгоряли! Stop
Шани,към теб един въпрос Магнолиите в южния край на Кабакум ли се намират и там такъв ли е едър пясъка или не?

# 51
  • Мнения: 2 839
Като казахте спирка Журналист, преди време там беше станцията на МНЗ. Сега какво е?
БЕше почивна станция на писателите, но собственик е друга организация, не знам коя. Може и МНЗ да е. Писателите от миналото лято не са там.
veka, Кабакум е единствения що годе чист плаж, който не е платен и не е ужасно пренаселен.
Аз честно казано говоря по чужди впечатления, по-близо от Албена не съм била на плаж това лято  Mr. Green

# 52
  • София
  • Мнения: 3 875
С две неща съм съгласна за Кабакум,че не е пренаселено много и че все пак има и свободна зона,където можеш да си боднеш чадърчето.Аз чадърче не нося и обикновено си плащам,но ми направи впечатление,че свободната зона е доста малка под самата станция на журналистите едно пространство и след 4-та линия чадъри около заведенийцата.Това видях в частта откъм Златните.
И въпреки всичко едрия пясък там убива всяко мое желание да се възползвам от малкото спокойствие,което има на този плаж.

# 53
  • Мнения: 2 839
А, забравих. Ситен е пясъка пред НОЙ. Това е най-южната част на въпросния плаж, която е най-близо до Варна.

# 54
  • Мнения: 1 299
И аз се зарадвах на плажа на Кабакум, че има голяма зона без чадъри и, че беше направо празен в сравнение с другите плажове. Пясъка е по-едричък, но на мен това не ми беше направило впечатление докато не ми казаха. Слязох до плажа с един лифт - много му се накефих - старичък е и ме върна назад във времето   Mr. Green

# 55
  • Мнения: 7 106
Ооооо, че какво му е лошото на едрият пясък??? Аз пък му се кефя, защото точно с едно движение на ръката пада половината, чисти се много по-ледно от ситния.

# 56
  • Мнения: 5 370
Аз заминавам след половин час и ви обещавам да кажа впечатления от едрия пясък след няколко дена. Mr. Green

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 23 780
Аз заминавам след половин час и ви обещавам да кажа впечатления от едрия пясък след няколко дена. Mr. Green
Хайде приятно изкарване, и да знаеш, че лично аз ти завиииииииждам Simple Smile

# 58
  • София
  • Мнения: 1 062
Блонди, аз се опитах да ти намекна индиректно, че Ахтопола не го бива, ама се спрях, викам си, айде, ако е хубаво мястоото, дето ще спите-що да не.
Аз лично заставам зад ей това мнение:

Поне към момента за нищо на света не заменям Синеморец и Резово. По-красиви места няма на нашето черноморие. Друг е въпроса, че вече полека-лека и там застрояват. Но поне засега е малко и сравнително приятно строителство, като изключим Бела Виста на Бутамята, който без извинение о.ра всичко. Но, хората там, особено лодкарите на Велека...ееех, никога не съм разговаряла с по-ерудиран човек от бай Стефан. Да е жив и здрав, сега сина му кара лодката. Дори мизерията при Васко Паяка в Резово ми е приятна някакси...
За Ахтопол - никога не бих отишла там на почивка, но моето мнение си е субективно.
Но който търси по-големи хотели и забавления, определено на север е по-подходящо.

Елексир, предлагам догодина да се органайзим заедно и да ходим в комплект. Mr. Green
И аз не смятам скоро да се махам оттам, намерила съм си хубаво място, с хубави хора, дето ми резервират един месец напред без капаро, а след края на ваканцията-ме изпращат със здравец. И не смятам, че цената от 45 лева за тройка стая е много за качеството, което ми се предлага.
Ако ме искате догодина идвам с вас. Mr. Green

М, проблемът е единствено, че ние ходим съвсем в началото на юни, когато няма никой на морето. Включително и ахтополските магазини не работят още. Иначе ходим само майки с деца. Бащите ги оставяме за август-септември. Та, ако има желаещи за догодина (Блонди, заповядай Simple Smile ) - моля да се обаждат до края на март, защото тогава организираме всичко. Блонди, ти търсиш град. Аз - село. Затова може би не ти харесва много Синеморец. Иначе си е хубаво там  Hug

# 59
  • Мнения: 27 524
Блонди, ти търсиш град. Аз - село. Затова може би не ти харесва много Синеморец. Иначе си е хубаво там  Hug

О, не, винаги съм бягала от градовете и съм избирала села и или градчета тип село, каквото си е и Ахтопол. Хареса ми, аз и преди съм ходила. Но като такъв тип предпочитам Варвара например. Абе, всеки си вижда и харесва нещо, друг друго и така  Hug

# 60
  • Мнения: 27 524
Блонд, какво мислиш за тази виличка?  Thinking

Хубава изглежда, но аз не съм по самотата и изолираността. Би ми било тягостно. Не, че искам и лудница, но... лично аз не бих я избрала като вариант, което не означава, че не е прекрасен избор за други.

# 61
  • Мнения: 5 370
Офф топик-Блонди да ме прощава. Laughing
Седнах в едно клубче по центъра на Варна за 2 мин., и да ви кажа, че много ми допадна хотелчето, в което сме отседнали, за жалост, утре ангажиментите на мъжа ми свършват и вечерта сме си в София. Пълен релакс-на шезлонга, с музичката, следобед барманчето и мохито ми обеща.  Mr. GreenМного готинко хотелче, приятна атмосфера, чисто-какво повече? Heart Eyes
Елексир-жалко, че ходите юни, мене тогава ми е твърде рано, щото ходим семейно.
Но догодина не пречи да се нагласим с който има желание, живот и здраве, де.

Общи условия

Активация на акаунт