държавата изплаща ли някаква сума при първо раждане?

  • 2 533
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 207
Да 200лв!

# 16
  • Мнения: 524
Парите се изплащат след раждането на детето, дори се записва на гърба на акта за раждане, че си ги получил.

# 17
  • Мнения: 353
Да изплащат 200лв  и предстои увеличение, но няма логика да се прави заявка както са ти казали защото помощта се изплаща за ЖИВОРОДЕНО ДЕТЕ. А за второ се очаква да бъде от 200-на 600лв. Леко раждане!!! Praynig

# 18
  • София
  • Мнения: 3 688
Сега колко дават за второ раждане?
А кога се очаква сумата да се увеличи,да знам да раждам ли като му дойде времето или да стискам:)

# 19
  • Мнения: 3 069
При 1-во, 2-ро и 3-то е 200 лева.

# 20
  • Мнения: 139
200 лева за първо, второ и трето. Оттам нататък сумата намалява.

# 21
  • Мнения: 31
Полага се еднократна помощ при раждане на живо дете, отпуска се независимо от дохода, за 1, 2, 3 дете по 200 лв. , за 4 и всяко следващо по 100 лв. Тази помощ се иска до навършване на 3г. на детето и се отива в социалните по постоянен адрес / по лична карта / когато си вземете удостоверението за ражданен на детето от общината.  Не може да се "заявява" предварително - това е друг вид помощ и се отнася за бременни, които нямат право на обезщетение по кодекса на труда / не работят по трудов договор и не са осигурени /.

# 22
# 23
  • Мнения: 2 381
200лв е еднократната помощ за 1-во дете.

# 24
  • Мнения: 2 439
Има различни видове социални помощи за раждане на дете. На авторката препоръчвам да си изтегли Закона за семейни помощи за деца от Lex.bg безплатно.

# 25
  • Мнения: 353
Увеличение на еднократната помощ се очаква от 01,01,2008г. Сега и за първо и за второ дете е 200лв. тази която се дава с/щу акт за раждане.

# 26
  • Мнения: 2 005
И на мен също ми изплатиха 200лв. , но доста време мина докато ми ги дадоха Peace

# 27
  • Мнения: 537
200 лв. от социалните. Работодателя или съответно счетоводителката от фирмата, където работиш не могат да ти свършат никаква работа. Отиваш в социалните, в града в който си регистрирана, подаваш молба, но след раждането, и в рамките на един месец си получаваш еднократната помощ. Може да ти отворят сметка, по която после ти се превеждат детските или си ги получаваш на ръка от социалните. А пък ако наистина увеличат за 2-ро еднократната... Laughing тъкмо си мислех каква разлика да натъкмим с каката Simple Smile

# 28
  • Мнения: 115
видях, че имаше такъв въпрос в една от темите за еднократната помощ за раждане, но не видях отговор, затова пак ще питам:
може ли документите за получаване на еднократна помощ за раждане да бъдат подадени не от родителите, а от упълномощено лице?

# 29
  • Мнения: 6 621
видях, че имаше такъв въпрос в една от темите за еднократната помощ за раждане, но не видях отговор, затова пак ще питам:
може ли документите за получаване на еднократна помощ за раждане да бъдат подадени не от родителите, а от упълномощено лице?

Мисля ,че да нашата счетоводителка ходи да ги подаде вместо дъщеря си.

Общи условия

Активация на акаунт