Кой колко бутна...?

  • 3 601
  • 86
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 897
Е, то секциото по желание,ако нямаш медицински причини май  си се плаща.Доколкото знам не се поема от здравната каса.
А ти защо ще 'буташ' за секцио по желание? Страхуваш се от нормалното раждане ли?

# 16
  • Мнения: 220
И аз родих секцио в "Селена" Пловдив - 750 лв . Бях със спинална и епидурална упойка. Биха ми и АнтиД инжекцията. Предпочетох този вариант , пред "бутането" под масата. Да не говорим, че по мой сметки ангажирането на лекар + екип , носенето на всичко необходимо за теб и бебето , би излезнало по-скъпо от нормално раждане в тази клиника.

# 17
  • Мнения: 842
Аз платих 250 лв, но не на лекар, а на една акушерка, която се ангажира с мен. На практика тя седя при мен през цялото раждане, биеше ми упойки, следеше тонове и т.н. Лекар викна само да ми спука околоплодния мехур и да ме зашие след раждането.

# 18
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Николко. Не съм се уговаряла - раждах нормално с екипа, който беше на смяна.
Мразя да "бутам"  #Cussing out

и аз така

# 19
  • Мнения: 397
Нищо не съм бутала. Раждах секцио в частна клиника - 750 лева.

# 20
  • София, център
  • Мнения: 3 455
1000 лв. за лекар и "ВИП" стая, секцио.

# 21
  • Мнения: 193
По мое желание си избрах лекар, платих 300 евро в София. Нормално раждане. Отделно си платих епидурална упойка и ВИП стая в болницата. Много съм доволна. Много леко родих, нямам оплаквания. Не съжалявам за парите.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 817
А ти защо ще 'буташ' за секцио по желание? Страхуваш се от нормалното раждане ли?
Нека и аз отговоря на въпроса! Значи при мен желанието ми да родя със секцио не идва със страха от самото естествено раждане, а от последствията от него. Няколко са причините: 1- разширяване на влагалището(не е задължително но никой не е застрахован) изтърване на урина и т.н, 2 - спестяваш си много часове страдание до пълното разкритие за да може да се роди бебо 3- цялата процедура трае не повече от 2 часа, 4- часът и датата на събитието са известни, 5-Този тип раждане е по малко стресово за бебето (рискове за него почти няма). В момента не се сещам друго на има 100%, но при всички положения не се страхувам от нормално раждане

Иначе по темата:  На мен доктора си ми поиска 300лв за секциото. Ама тя толкова си върви тази "услуга" тука. Така е държ. болници. Иначе на частно знаеш как е

Последна редакция: вт, 14 авг 2007, 09:52 от ikoseva

# 23
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
В Майчин Дом - Варна, нормално раждане с епидурална при др.Яков - всичко с престоя ми, епидуралната, нямам здравни осигуровки - 920 лв

# 24
  • София
  • Мнения: 1 603
5-Този тип раждане е по малко стресово за бебето (рискове за него почти няма).

Това не е съвсем така - мнението не е мое, а на всички специалисти с които съм се консултирала /изключвам една акушерка, която смело твърдеше, че за бебето по-добро от секциото няма/

# 25
  • София
  • Мнения: 5 079
Някак си с това "бутане" (начина по който е зададен въпросът ти... Sick) ми се убива желанието за отговор...

# 26
  • София
  • Мнения: 7 039
Платих на личният си гинеколог 500 лв. за нормално раждане+100 лв. за епидуралната. Лекарката имаше договор с Тина Киркова и раждах там. Секциото струваше 800 лв.

# 27
  • Мнения: 1 897
Попитах, защото ако нямаш други показания за секцио освен нежеланието да родиш по естествен път-мисля,че няма друг начин освен да си платиш за тази услуга,защото не се поема от здравната каса.Не е нужно да 'буташ' пари-дали в държавна или в частна клиника има някаква тарифа,която е регламентирана за държавните заведения и  официално обявена във всяка от частните клиники и не е нужно да се дават допълнително пари 'на ръка'.

# 28
# 29
  • Мнения: 207
Нищо не съм плащала! Раждах секцио

Общи условия

Активация на акаунт