Какъв контрацептив ползвате след раждането?

  • 12 823
  • 189
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 274
Пaзим се. Но съвсем скоро мисля да започна да пия хапчета.

# 46
  • Мнения: 1 097
Презервативи за втория път (ако има   Mr. Green) Първия път (за вечерта, де) караме на прекъсване  Peace Което най-несигурното, де...  Rolling Eyes
Много искам да си сложа спирала Мирела, но засега не можем да отделим 300 лв  Tired

# 47
  • София
  • Мнения: 4 590
Презервативи  Sick
Като спра да кърмя, най-вероятно мина на противозачатъчни отново. Спирала изобщо нямам намерение да слагам. Naughty

# 48
  • Мнения: 11 607
След всяко дете - слагах спирала. И в момента съм със спирала.....Една махната по желание - искахме дете, втората - махнах сама,без да искам, след като ползвах тампони(незнам дали знаете,но щом ползвате спирала - не слагате тампони,това го научих от гинеколог,но късно за самата мен), третата - все още в мен!

С ни една от спиралите нямам проблем! Нямам ранички от ражданията, безполезнено ми е, нормални неразположения след слагането на спиралите, мъж ми не ги е чувствал...Въобще - идеален вариант за мен и съпруга ми! Може би е до организъм! Незнам......Аз нямам никакви оплаквания!

Противозачатъчни за мен са противопоказни!

# 49
  • Мнения: 313
Добрите стари презервативи- само на тях имам вяра.

# 50
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Нищо,пазим се!Поне така се надявам Wink

# 51
  • Мнения: 1 194
Сложих спирала Мирена 9 месеца след раждането. Нямаше значение кой ден от цикъла е, аз все още нямах такъв. Пих тукашния еквивалент на бусколизин преди поставянето. Самото поставяне стана бързо и абсолютно безболезнено за мен , нищо не ме е боляло и след това. Тръгнах си от гинеколога все едно нищо не е било. За сега нямам никакви странични ефекти, не я усещам, нито пък мъжа ми. Единственото при нея е , че може цикълът съвсем да спре. При мен е така, тоест все още никога не съм имала след второто раждане, не кърмя отскоро. Понякога  е малко трудно психологически така: в неизвестност, не се знае дали въпреки спиралата няма бременност.
Като цяло съм много доволна от тази опция.
Преди да я поставя ползвах микродозирани прогестативни таблетки, също без никакъв проблем.
Аз съм За Мирена. Peace

Последна редакция: вт, 14 авг 2007, 23:46 от mariakara

# 52
  • София
  • Мнения: 5 795
След всяко дете - слагах спирала. И в момента съм със спирала.....Една махната по желание - искахме дете, втората - махнах сама,без да искам, след като ползвах тампони(незнам дали знаете,но щом ползвате спирала - не слагате тампони,това го научих от гинеколог,но късно за самата мен), третата - все още в мен!

Как си я махнала сама?  Rolling Eyes Закачила се е за тампона? Те на са ли по-навътре?

# 53
  • София
  • Мнения: 3 614
Аз замислям поставянето на спирала,въпреки,че и мен ме е страх,но противозачатъчни съм пила дълги години за регулиране на нередовен цикъл и са ми дошли до гуша,а от това пазене имам вече два аборта(последния път съм кърмила още когато съм забременяла и разбрах след два месеца ooooh!)

# 54
# 55
  • Мнения: 337
Противозачатъчни

# 56
  • Мнения: 127
Сложих спирала 5 месеца след като ридих . Ве4е една година мина и съм много доволна . Избрах МИРЕНА

# 57
  • Мнения: 11 607
Как си я махнала сама?  Rolling Eyes Закачила се е за тампона? Те на са ли по-навътре?

Или съм сложила по-навътре тампона, или конците(или както се казва там)не са били по-ниско скосени - или и двете.....

# 58
  • Мнения: 1 092
За мен спиралата е най-добрия избор Peace

# 59
  • Мнения: 4 496
След като родих големия,си бях сложила спирала.Но втори път не бих повторила тази грешка...

Общи условия

Активация на акаунт