Розови момичета, сини момчета

  • 2 626
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 723
Имам две момичета и ги обличам във всякакви цветове.... Grinning
....но момченца, облечени в розово....някак....не ми се връзва... Thinking

# 16
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Не знам, но не мога да харесам момиче в розови дрехи.Може би защото този цвят никога не съм го харесвала.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Розово, лилаво не съм купувала на юнаците. Няма и да купя. Но оранжево, червено, жълто да. Сини са около 50% от дрехите им. Ама пък им отива... Wink

# 18
  • Мнения: 1 035
Аз цветове не съм налагала.Но умишлено не съм купувала нищо в розово и червено на голямата.Но тя порасна. вече слушам и нейното мнение ,а тя харесва определено розово.И вече се примирих.Иначе и аз смята че когато до едно синьо око сложиш синя рокличка например,стои много добре.За розови момченца не знам newsm78Но облечени в червено или оранж- newsm10

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Не робувам на това схващане, моята дъщеря ходи и в сини дрехи. Любимият и цвят е зелено.

# 20
  • Мнения: 4 555
Розовото ми е силно непоносимо от онзи период, когато беше страшно модерно и всички момичета по улиците ходеха в розово - от ботушите до зимното яке и шапката.
Мисля, че се нагледах на розово за цял живот и сега не смятам нито една розова дрешка да купувам на малката. И съм предупредила по-близките също да не ми подаряват.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 999
Дъщеря ми има сиво-зелени очи и най-много й отива точно тази гама. Последно време й купувам дрехи извън БГ и намирам и сиви и зелени такива за момиче.

Лошото е, че тя започва бавно, но сигурно да навлиза в 'розов период' и да ми твърди как всичко розово е хубаво.  Rolling Eyes От друга страна пък никога не е с мен, когато й купувам дрехи или обувки... Mr. Green

# 22
  • Мнения: 327
Мисля, че на този етап ,ние мамите обличаме децата си в цветове, които ние харесваме/поне такива са моите наблюдения/. Аз моя син го обличам предимно в оранджево, бежово, зелено и разбира се синьо. Просто аз ги харесвам тези цветове/особено оранджево и зелено/.Но наистина синьото много му отива. И макар аз рядко да купувам сини дрехи, подарените ни такива са предимно в този цвят и така се получава равновесие в гардроба ни. Иначе много харесвам и големи, и малки облечени в червено, но... факта е, че аз самата не се възприемам в този цвят и почти нямам такива дрехи и просто като купувам, червеното не ми грабва окото /все залитам по зелено и оранджево  Embarassed/. И съответно Вики има само една блузка в червено и една шапка, макар че и червено му отива. Та така - обличаме децата си според нашите собствени вкусове и предпочитания май  Whistling

# 23
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Розовото ми е силно непоносимо от онзи период, когато беше страшно модерно и всички момичета по улиците ходеха в розово - от ботушите до зимното яке и шапката.
Мисля, че се нагледах на розово за цял живот и сега не смятам нито една розова дрешка да купувам на малката. И съм предупредила по-близките също да не ми подаряват.
Laughing Wink
И аз имам същото усещане към розовото. Но.....Докато дъщеря ми беше бебе, носеше дрехи, избрани от мен и нямаше розова дрешка Mr. Green....Ужаса започва, когато вече има претенции за цвета и любимия се оказва....розово ooooh!

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
Обличам я в абсолютно всички цветове. Определено няма преобладаващ цвят в гардероба й. Убедена съм и че след време няма да ми настоява за "розово"!

# 25
  • Мнения: 348
 Thinking Не искам да го обличам в синьо /сигурно точно за това най-много му отива Laughing/. Предпочитам и наблягам на оранжево, светло зелено, сиво, мнооого бяло, пепел от рози, червено и жълто. Незнам какво е това ужасно клише - една моя позната, която произвежда бебешки дрехи ми сподели, ча всички бебешки дрехи, които не са сини или розови се продават ужасно трудно...  newsm78

# 26
  • Мнения: 4 915
....немога да си спомня какво е обяснението да се обличат така децата...Имаше нещо...Психолозите да кажат..НИщо не намирам по темата.

Това бе питането на авторката, не кой как си облича децата... Rolling Eyes
Аз потърсих и намерих малко обяснения защо е прието така...
Интересни са...Примерно, в първия линк е споменато, че докъм средата на 20 век е било прието момчетата да се обличат в розово - защото розовото е по-близко до червеното-цветът на кръвта, силен, огнен, агресивен.
А момиченцата били в синьо - нежен, деликатен цвят...

Нацистите на Хитлер пък обозначавали хомосексуалистите с розов триъгълник...Предполага се, че това е повлияло по някакъв начин розовото да се асоциира с женственото...
И други неща пише...

Вторият линк също дава препратки към историята, но различно обяснение...

# 27
  • Мнения: 4 965
Free Soul, дай ги тези линкове.

# 28
  • Мнения: 4 915
На първа страница на темата са.  Laughing

# 29
  • Мнения: 10 758
И двамата имат всякакви цветове дрехи.Даже сина има една риза, която е бледо розова.
Абе дреме ми какво ще кажат хората.важното е на мен и на децата да им харесва.

Общи условия

Активация на акаунт