Давате ли пари на GP-то на детето на консултация?

  • 3 884
  • 144
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 268
Не.

Първия път понечих да дам тя отказа категорично.Идвала е на домашни прегледи и тогава и давам по 10лв.
Само при домашен преглед

А това регламентирано ли е или е просто ваша инициатива?

# 16
  • Мнения: 2 910
На личната лекарка на детето досега не съм плащала, плащам само, ако ходим на частен лекар.

# 17
  • Мнения: 2 332
Не.

Първия път понечих да дам тя отказа категорично.Идвала е на домашни прегледи и тогава и давам по 10лв.
Само при домашен преглед

А това регламентирано ли е или е просто ваша инициатива?
Ако д-рката си подготви листа за домашно посещение - не би трябвало да се заплаща; нали по принцип ЗК покрива еди-колко си домашни посещения /които не го правят повечето, но мисля, че си ги взимат по някакъв начин/.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 588
Не, не съм плащала нищо, нито лекарката е искала, тя няма и право де.
Винаги е внимателна и любезна. Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 508
#Crazy ХА, та нали задравната "касичка" им плаща - на пациент  newsm78 И наистина ако дам 10-12 лв. ще отида в частно лечебно заведение  #Crazy и там са много добри  Hug
Точно така!  Peace

# 20
  • Мнения: 4 965

Незаконно е за преглед /не в частен кабинет/ на дете до 18 г. да ти вземат пари. Вкл. и за домашно посещение. За деца прегледите са безплатни - плащат се само при избран от родителит лекар или за опредлени /допълнителни/ манипулации.
А ако не обръща достатъчно внимание, ще с оплача в НЗОК и ще си сменя педиатъра.
 Naughty

А нашата педиатърка  златна - звъняла съм й в неделя в 21 ч. вечерта и се е отзовавала  Heart Eyes.

Последна редакция: вт, 14 авг 2007, 20:57 от azaf

# 21
  • Мнения: 46 518
Не.

Винаги отделя достатъчно време и внимание.

# 22
  • Мнения: 11 004
Ходим при GP, която работи с касата и й оставяме по 2 лв. всеки път. Не знаех, че и за бебе се плаща потребителска такса.

# 23
  • Мнения: 17 407
Давайте, давайте! После пускайте теми за "шибаните доктори"  Laughing

# 24
  • Мнения: 4 965
... Не знаех, че и за бебе се плаща потребителска такса.

Няма такова нещо! Не се плаща /до 18 г./  Naughty.
А и потребитлската такса не е ли 1,20 лв. /или аз отдавана не съм ходила при джи-пи-то/?

# 25
  • Мнения: 17 407
То и аз не плащам потребителска такса, но мисля, че е 1.60.

# 26
  • Мнения: 438

Незаконно е за преглед /не в частен кабинет/ на дете до 18 г. да ти вземат пари. Вкл. и за домашно посещение. За деца прегледите са безплатни - плащат се само при избран от родителит лекар или за опредлени /допълнителни/ манипулации.
А ако не обръща достатъчно внимание, ще с оплача в НЗОК и ще си сменя педиатъра.
 Naughty

Peace Peace Peace

# 27
  • Мнения: 1 715
Не никога Naughty

# 28
  • Мнения: 4 965
То и аз не плащам потребителска такса, но мисля, че е 1.60.

Възможно е. Наистина отдавна не съм ходила при моята лекарка. Confused

# 29
  • Мнения: 229
Аз също живея в Лозенец, личната ни лекарка е Красимира Алексиева. Никога не ми е искала пари и ни обръща достатъчно внимание винаги Peace

Общи условия

Активация на акаунт