Раждане - плащане

  • 7 624
  • 91
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 537
Момичета, мислех, че лошото отношение и гледането в ръцете е присъщо повече за лекарите от малките градове, а то какво излиза.. Sick Въпреки, че аз имах късмет много лоши работи съм чувала за отношението на мед. персонал и тук, и в Габрово. Не съм платила една стотинка за самото раждане бях на принципа, че все пак това им е работата, получават си заплати, д ане говорим, че аз съм си осигурена, за какво ми удържат тия осигуровки всеки месец от заплатата? Лекарят, който ме наблюдава по принцип е добър и като човек, и като специалист, обаче като разбрах, че вземал 200 лв., ако го извикаш за раждане, когато не е на смяна се отказах да го викам. Не ми е казал той, но индиректно си намекна човека, като ме остави в болницата и каза, че имало дежурен лекар ми стана ясно, че за без пари няма да дойде Sad Така, че аз си родих при дежурния лекар   bouquet И съм много доволна. И от акушерката също. Много ме е яд, че не можах нея да я почерпя нещо поне, че тя си замина на другия ден сутринта Sad Но...живот и здраве, както се казва, следващия път Simple Smile

# 16
  • Мнения: 145
Ако си здравно осигурена с направлението за раждане можеш да отидеш в което здравно заведение поискаш (държавно).Без да плашащ.Но си е късмет на какъв екип ще попаднеш - по отношение на "отношението"  Confused .Всеки ще си свърши работата,но как е друг
въпрос.
Ако си готова да платиш отиди в някоя частна клиника-там отношението наистина е различно-в положителна насока.
Смятам така да процедирам за второто си дете (някой ден...).
  bouquet

# 17
  • Мнения: 1 092
Първия път родих без никакви уговорки и плащания - отношението беше ужасно Mr. Green,второто ми раждане беше в частна клиника и съм изключително доволна Peace

# 18
  • Мнения: 1 225
Писала съм няколко пъти за моя случай в подобни теми, но ще кажа и тук.
Плати си, но в частна клиника, да ти е мирна главата.
Не съм от тези дето имат възможности, но го предпочетох.
Изтеглих заем - с него си платих престоя в болницата и самото раждане.
Влязох да раждам планово секцио в Майчин дом София. Имах медицински препоръки от очен лекар. Там не ми ги признаха.
Лекаря, който ме прие - ми направи намек да си му платя.
Излязох срещу подпис.
След няколко дни родих в частна болница.

# 19
Аз не си платих и ме третираха не като куче,а по-зле.Защото рушвети няма да давам на никого за нищо.Така поддържаме корупцията.Ако никой не си плати,ще трябва да се отнасят с нас еднакво.До последно чакаха да им бутна някой лев,ама не им дадох.Достатъчно е,че си платих здравните осигуровки назад за годините- 907лв.Имам позната която пък всеки път като ходи при педиатърката,все с чантите с подаръци.Ей така ги свикнахме-сега ще си я сърбаме попарата.
Вярно е,че има и свястни доктори за които професията е призвание-но повечето са корумпирани боклуци.-И пак повтарям така ги свикнахме ние.Чудя се ако някой ден моята позната няма пари да купи подаръци на педиатърката,как ще и прегледа детето,дали ще е толкова мила и внимателна?!?
ПП:Не говоря за частните клиники,а за държавните.

# 20
  • Мнения: 1 155
платих си и не съжалявам нито за миг. В нашите болници ако не си платиш си обречен. Платих си и за екип и за стая.Не исках в този момент на притеснение и вълнуващо очакване да незнам при кого ще родя, на всичкото отгоре аз раждах и секцио. Дори и след операцията и акушер-гениколога и анезтезиолога идваха да ме виждат как съм през целия ми престой в болницата. За мен беше много важно да съм в нормална стая с баня и тоалетна, в която мога да се изкъпя и да отида до тоалетната без да ми се налага да чакам на опашка.

# 21
  • Мнения: 668
Аз пък нито съм имала намерение да плащам, нито съм дала нещо. Наистина - родих при познат лекар, но просто защото там бяха само 2ма, и той си знаеше кога ще раждам. Накрая почерпихме акушерките и доктора при изписването, но нищо особено и без пари на ръка. Отнасяха се много човешки с мен, и с другите момичета в родилното. Аз умишлено отидох да раждам в една по-малка болница, и бяхме само 3 жени там. Условията не бяха "върха на сладоледа", но поне бях спокойна, бебето си беше при мен и го хранех когато имах нужда, акушерките ми показваха как да го мия, даже понякога се включвах. Присъствах на ежедневните прегледи от педиатърката и бях спокойна, че ако има нещо веднага ще разбера. Единственото което не ми хареса е че си бях взела само 2 книги, и като изчетох всичките списания в болницата се саклетисах от скука! Имах телевизор но не ми се гледаше телевизия въобще. На четвъртия ден просто вече нямах търпение да си отида у дома.
Сега съм на мнение пак да отида като му дойде времето, при който екип се падна - при този. На човек ако му е писано нещо и един милион да плати пак няма гаранция, че ще му се размине. Моето мнение е, че като се плаща докторите (и не само) започват да свикват, и го приемат едва ли не за нещо нормално, а то не е. В крайна сметка за това се осигуряваме, и за тази работа на тях им плащат заплатите. Тя и моята заплата не е голяма, ама от никой не съм дрънчила пари под масата (или над нея) за да си върша по-съвестно работата. А просто не виждам, как при общ доход на семейството ми от 650лв на месец за 3ма души, мога да дам 500-1000 лв за раждане, при което няма гаранция за нищо!?!?
Моля да ме извините за дългия пост, но просто исках да напиша това, което мисля и което чуствам. Момичета - като почне никой да не плаща наистина ще им се наложи да се отнасят по еднакъв начин с всички ни. Който иска да плаща - ами да отиде в частна клиника, но поне в държавните не принуждавайте другите родилки да понасят вреда от вашата полза.  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 139
Интересното е, че вчера попаднах на друга тема тук, дискутираща плащането на педиатър. Там всички са категорично против и се възмущават ако се случи.

Защо има ЧАК такава разлика?

# 23
  • София
  • Мнения: 672
И аз попаднах на тази тема и честно да ви кажа - искрено се отвратих от онова което прочетох там!

Ам да ти кажа проблема все е един - знаят че сме особено чувствителни за дечицата и го използват - и доктори и педиатри и всички. А то и да платиш гаранция много няма - една моя позната си плати и при раждането и бяха деформирали главата на бебето, а нея аха я бяха изпуснали. Може би историите за некадърни и безхаберни доктори при раждане са по-многобройни, а и като легнеш да раждаш не можеш да кажеш "Опс, отивам в другата болница тук не ми харесва", докато педиатъра винаги можеш да го смениш. Ама си права де - разлика много няма!

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 352
Това което най - много ме натъжава е фактът, че за да родиш трябва да се уговориш и платиш на лекар/акушер.

Няма такъв факт, бе! Фактът си го налагат онези, които са решили да раждат по този начин. Приказката за баницата в този случай винаги я споменавам...
Два пъти съм раждала. Без да дам нито стотинка. Дай боже да забременея и да отида да раждам, ако всичко е наред с мен и бебето, пак на никого нищо няма да платя  Crossing Arms

# 25
  • Мнения: 598
ама аз не съм плащала за раждането си! платих само за присъствие на таткото-50 лв и за ВИП стая, не че другите стаи нямаха самостоятелна баня и тоалетна... Предимството беше само климатика май. В последствие разбрах че съм раждала при една лекарка там, на която други са плащали за раждането. Ами който иска да плаща. Аз и да искам нямам толкова пари. А сега като сме трима и доходите ни общо сега са по-малко от преди, за следващото и да искам да плащам няма откъде да взема тези пари. Да не говорим че то реално акушерката а не лекарят/лекарката върши цялата работа. И евентуално анестезиологът, ако се налага такъв...

# 26
  • Мнения: 1 715
Платих си и за двете деца и не съжалявам.

Последна редакция: чт, 16 авг 2007, 17:59 от valq_78

# 27
  • Мнения: 858
Не съм имала дилема.Държах на лекарката си,на която вярвам и много държах тя да е до мен.Жената работи в частна клиника и така не стоеше въпроса какво да прявя.Просто платих таксите такива каквито бяха в болницата.Всичко беше чудесно.Отношението,усмивките,присъствието на съпруга ми на раждането и 1час след това на родителите ми,сестра ми.Бях като у нас си.Нямам нито един лош спомен от онези мигове.

# 28
  • Мнения: 1 715
Всичко беше чудесно.Отношението,усмивките,присъствието на съпруга ми на раждането и 1час след това на родителите ми,сестра ми.Бях като у нас си.Нямам нито един лош спомен от онези мигове.
Peace

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 366
И аз тръгнах да търся лекар с уговорка. Като ми наприказваха едни ужасии от което само не разбрах какво ще ме правят и нито едно от моите искания не беше прието. Излезнах от вътре смазана, трепереща, а в колата и се наревах едно хубаво. Тогава реших че на никого нищо няма да платя за това че си върши работата. Отидох в друга болница да не засека въпросните лекарки и останах много доволна от отношението на екипа на който попаднах. После получиха почерпка за страхотно свършената работа за благодарност. Не съжалявам че не платих и че тези пари които ми искаха ги дадох за детето си след това /да получи повече удобства/.

Общи условия

Активация на акаунт