Бихте ли го направили?

  • 3 760
  • 73
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 475
Защото : ще се постарая да предам дословно думите лично но министър Масларова "за да се използва помоща по предназначение , освен това дрехите ще бъдат изработени от бълг.фирми и по този начин ще се постигне и двоен социален ефект" Дъра-дъра според мен , за да не изпият и изядат парите на децата си някои слоеве на обществото.
Ами какво да кажем ние ,които всичко купихме сами , не оставихме децата си без тетрадки помагала , но и си подложихме на унижението да ходим по10 пъти в социални служби ,за да питаме кога ще се раздават дрехите,едната седмица се редихме за дрехите ,после за якето , а чак поНова година дойдоха и обувките . На моята забележка , че взетия екип на детето е малък , а якето ОГРОМНО ,лелкта ми отговори , че там не е магазин на ЧИКО.

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
За тия пари - не Confused за повече или за засягане на основни мои граждански права - да.

# 17
  • София
  • Мнения: 383
За тия пари - не Confused за повече или за засягане на основни мои граждански права - да.
Не мисля, че става въпрос за самите пари. Тук за мен въпроса е принципен.

# 18
  • Мнения: 636
Не не бих осъдила никой. На харизан кон зъбите не се гледат.  Peace
Да се хващат здраво да бачкат, не да чакат държавата да им облича децата Naughty

# 19
  • Мнения: 475
Да ,но да не забравемя ,че Харизания кон пак е от нашите данъци!!!

# 20
  • Мнения: 7 723
Само като ги видях "помощите" и се отказах от тях.
Още повече, че в момента имаше само якета,
пък трябваше да ходя още нямолко пъти за анцунга,
тениската и обувките... евентуално.... Crazy

И аз си искам 80- те лева, ПЪК! Crossing Arms

# 21
  • София
  • Мнения: 18 679
За тия пари - не Confused за повече или за засягане на основни мои граждански права - да.
Не мисля, че става въпрос за самите пари. Тук за мен въпроса е принципен.
Именно. А принципът е "не си губете времето с глупости, защото времето е пари" Laughing Ти сериозно ли би седнала да се занимаваш с дело за 80 лева, ако за времето, което губиш за него, би изкарала 800 Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 494
Да ,но да не забравемя ,че Харизания кон пак е от нашите данъци!!!
Ми,хубаво де,нали уж за децата сме готови на всичко.Голяма работа,че това е от нашите данъци.Аз лично съм за!С двете си ръце бих гласувала и повече да има дават.И пак да е от данъците ми-то пък голямото чудо!Да и имам грижата за децата на тая нашта държава...Но айде,това е хубава инициатива!Само че тия грозотии,дето им ги дават,че и еднакви(едва ли не като табела"помощ от държавата за бедни дечица"...много ми е тъпо и гадно)...направо са позор за инициативата.Една съседка миналата година взе такива неща-направо кошмарни.Не по мярка,ниско качество,едни такива....модели като от ...де да знам...хиляда деветстотин-и балканската война ... Sick.По-добре пари и после,ако толкова се притесняват,че ще се ползват за друго,да се представят касовите бележки и така...голяма философия,няма що!
Браво,че е осъдила държавата жената.Нищо,че съм държавен случител.Подкрепям!Бих направила същото!

# 23
  • Мнения: 475
Ами това е и идеята ,че парите от данъците ни не отиват за доброто на децата ни , а все едно на боклука.

# 24
  • Мнения: 7 723
Ами това е и идеята ,че парите от данъците ни не отиват за доброто на децата ни , а все едно на боклука.
При ромите....

# 25
  • Мнения: 475
Еее , дойдохме си на думата. Аз и да ги бях взела тези пари пак щяха да идат за сина ми . Постарахме се да не му липсва нищо за първи клас ,нооо братята !?Що да не изпият парите и после да реват по медиите ,че не си пращали децата на училище защото нямали какво да облекат .

# 26
  • София
  • Мнения: 383

[/quote]
Именно. А принципът е "не си губете времето с глупости, защото времето е пари" Laughing Ти сериозно ли би седнала да се занимаваш с дело за 80 лева, ако за времето, което губиш за него, би изкарала 800 Rolling Eyes
[/quote]
Ако прочетеш какво точно съм написала ще разбереш, че лично аз няма да го направя, но има организации, които с това се занимават предполагам. Но се радвам, че все някой нещо прави, колкото и да е малко, а не се оставя на сульо и пульо да го разиграва, а в случай и унижава. За мен тези помощи в натура са си чиста дискриминация към по-бедното население. А отговорът ти е типичен за юрист.

# 27
  • Мнения: 1 464
Каквато и тема да се подхване,стане ли въпрос за помощи и пари,все ромите виновни ooooh!
Да ви кажа само че има и българи,къде-къде по-зле от тях TiredЧух онзи ден в магазина:
-ЕЙЙ,баси готината чанта,само да взема детските други ден и си я купувам Crazy
А детето и облечено с комшийските дрехи,я яло я не Tired
Сигурно съдбата на тия 80лв ще е същата.Според мен трябва да се измисли нещо като ваучери за някой детски магазин/примерно правят конкурс и който се класира/и за първи клас да се пазарува оттам.Така ще купиш нужното на детето ти а не някакви грозни дрехи да раздават и то не по мярка.

# 28
  • Мнения: 4 300
В момента, в който този магазин спечели конкурса, ще зареди с най смотаната стока, защото ще изчезне пазарната конкуренция. Ще знае че има едни хххх лв, които ще бъдат похарчени в магазина му, каквито и боклуци да продава.

# 29
  • Мнения: 7 723
 
Каквато и тема да се подхване,стане ли въпрос за помощи и пари,все ромите виновни ooooh!
...
Това, че "са виновни ромите" го съобщаваха миналата година по всички медии, именно защото болшенството от тях не използват парите по предназначение.
А понеже няма как да се направи така, че да се следят-
измислиха този вариант с помощите, който важи за всички.
Ще ме извиняваш, ама на мен ми е обидно това, че ме слагат под общ знаменател с тях.

Общи условия

Активация на акаунт