Ястие с пилешки гърди?

  • 2 420
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 668
Чета ви отдавна. Тук сте все изпечени кулинарки Laughing и ви моля за съвет:
Какво да направя с 1 кг. пилешки гърди, защото ми омръзна да ги правя все печени с картофи или ориз. Хапва ми се нещо различно, а и сега имам време, докато децата спят да направя нещо интересно за вечеря.

# 1
  • Мнения: 7 106
Препоръчвам ти ето това :

http://www.gotvetesmen.com/recipes/categories/MEAT/dish_poutry_g … me/recipe_146.php

ужасссссно вкусно  Laughing!

# 2
  • Мнения: 22 867

Ако имаш време, остави месото час-два да постои в сместта. Стават фантастични.

А може и така да ги направиш:

Режеш месото на хапки или жулиенчета, смесваш нишестето, яйцата, и майонезата, добавяш наситнен магданоз, сол, чер пипер. Слагаш месото в сместта, колкото повече стои, толкова по-добре – час-два. После тавата във фурната, като преди това ръсиш отгоре пак с магданоз /ако не ти стане много/ и с настърган кашкавал. Запичаш и става вкусотия.
 

# 3
  • Мнения: 444
Аз правя рулца от пилешки гърди ! Начуквам ги на тънко слагам гъбки предварително задушени в масло и кисели краставички на лентички , завивам на рулце и слагам в иенска тенджера , нарязвам лукче морков и остатъците от гъбите ... малко олио , малко соев сос , малко водичка и пека около 45 мин - 1 час ..... сервирам с картофено пюре !!!!

# 4
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
на половинката любимото ястие е пиле Тандури.
има много подправки, незнам децата ти колко са големи и дали ще е подходящо за тях.

ако те интересува ще ти напиша рецептата.
аз се принудих да си купя готова Тандури смес от подправки, защото ме кара често да му го правя... Wink

# 5
  • Мнения: 668
asyalein, напиши я! И двамата с мъжът ми сме по пикантните ястия!
Децата са малки и по принцип на тях готвя отделно. Laughing

Ама, наистина сте страхотни   bouquet Дано само рецептите не са много сложни за мен и да се справя /ако не друго, то поне желание имам/.

# 6
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
asyalein, напиши я! И двамата с мъжът ми сме по пикантните ястия!

Пиле Тандури (Tandoori)
1          пиле на порции
3 ч.л.   лимонов сок
    сол
250 гр. кисело мляко
1 ч.л.    настърган пресен джинджифил или на прах
1-2       скилидки чесън, пресовани
по ½ ч.л.   лютив  и сладък червен пипер
½ ч.л.   смлян кимион
½ ч.л.   смлян кориандър
½ ч.л.   черен пипер
1 ч.л.   куркума
½ ч.л.  настъргано индийско орехче

всички подправки се разбъркват. с около 2/3 от маринатата се маринова пилето и се оставя цяла нощ в хладилника.
пее се около 30 минути на 250 градуса, като периодично се маже с останалата марината.
сервира се с ориз или салата.

Последна редакция: ср, 15 авг 2007, 15:19 от asyalein

# 7
  • Мнения: 4 668
Пиле с гъби , сметана и топено сирене ! Ако искаш ще ти напиша рецептата  Grinning

# 8
  • Мнения: 668
А пилешки гърди ще стане ли, защото цяло пиле нямам.


asyalein, много вкусно ми се струва. Запазих си рецептата и ще я използвам при специални случаи.   bouquet това е от индийската кухня нали?

# 9
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
А пилешки гърди ще стане ли, защото цяло пиле нямам.


asyalein, много вкусно ми се струва. Запазих си рецептата и ще я използвам при специални случаи.   bouquet това е от индийската кухня нали?

 да индийска кухня е, аз съм й фенка.

аз правя само от гърди, пиле не съм правила.
просто режа гърдите на порции. веднъж ги направих тънки и ги изпеках на грил тигана.добре стана Wink
пекла съм ги и на фурната, с цялата марината, без да ги мажа при печенето. това е мързеливият начин и всяка порция я увивам в алуминиево фолио като бонбон.

дано ви хареса  bouquet

другото вкусно от индийската кухня с пилешко е Пиле с манго чътни
но не всеки яде месо с плодове.

пробвай Тандурито

# 10
# 11
  • Мнения: 668
http://www.bonapeti.tv/recipe_view.php?t=products&id=1681
това правила ли си го? изглежда вкусно!

# 12
  • Мнения: 4 195
понеже пилешки гърди у нас много се консумират, имам 2-3 бързи и нетрудни фантазии за тях
Пиле Дюксел
пилешки гърди се изпичат на скара / или пържат в тиган.
Отделно се прави сметанов сос - сметана, добавяш гъби мариновани, пикантина, копър и малко чесън, със соса заливаш изпечените / изпържени гърди Peace
За разнообразие, правя следната марината на пилешкото месо - каквото и да е- бутчета, гърди, всичко - соев сос, пикантина, чесън, копър, джинджифил, кориандър, куркума, червен пипер. Колкото повече престои, толкова по - вкусно става, най добре 24 часа Peace.
Другото е мой варинат на пиле в йенска тенджера:
ред пиле, ред сметана, ред майонеза, 2-3 с.л. к.мляко, ред топено ( но не пушено) сирене, пикантина, чесън и копър по желание, и всичко се повтаря, докато не ти се напълни тенджерата или не ти свършат гърдите. Пече се приблизително 30 минути - става перфектно Hug Hug

# 13
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Направи ги на рулца със сусам!

Общи условия

Активация на акаунт