Въпроси за майчинството

  • 1 567
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 372
Може ли жена по майчинство да работи на граждански договор и ако една майка се върне на работа преди втората година има ли опции за намалено работно време и ако да в кои случаи.......

Последна редакция: чт, 17 мар 2016, 11:46 от bubanka

# 1
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 929
Може ли жена по майчинство да работи на граждански договор и ако една майка се върне на работа преди втората година има ли опции за намалено работно време и ако да в кои случаи.......

граждански договор може по всяко време, преди/по време на/след майчинството;
ако се върнеш на работа преди навършване на две години на детето, получаваш заплатата си и 50% от майчинството;
има вариант да прехвърлиш майчинството н абащата, бабата... но там не знам подробости;
не знам за намалено работно време за майка на дете до 2 години. знам, че не могат да те прехвърлят на смени или удължен работен ден.
преди имаше вариант за осигуряване време за кърмене на майка-кърмачка, не знам дали още важи  Peace

# 2
  • Мнения: 372
Пиша тук отново.... работодателя ми предложи да се върна на работа след първата година.. и тук дилемата... да го направя ли по принцип си обичам работата, Но голямото но смятам че детето е институция и ще бъде ощетено... вие изпадали ли сте в подобна ситуация...

# 3
  • Мнения: 259
Пиша тук отново.... работодателя ми предложи да се върна на работа след първата година.. и тук дилемата... да го направя ли по принцип си обичам работата, Но голямото но смятам че детето е институция и ще бъде ощетено... вие изпадали ли сте в подобна ситуация...

С първото ми дете се върнах на работа след първата година, но не по желание на работодателя, а по мое собствено. Единствената причина при мен за това беше финансовата гледна точка, защото взимам добра заплата. Трудно беше да балансирам между работа и грижите за детето, но от една страна не съжалявам, защото дъщеря ми свикна да бъде и покрай други хора, а не само с мен.

# 4
  • Мнения: 372
Искам да попитам получихте ли си майчинството за декември 2016, изплаща ли се...аз трябва да получа 170 лв това кога ще се случи след нова година ли .....

# 5
  • Мнения: 259
Искам да попитам получихте ли си майчинството за декември 2016, изплаща ли се...аз трябва да получа 170 лв това кога ще се случи след нова година ли .....

На 29.12 ще е преводът на майчинството.

Общи условия

Активация на акаунт