Във Варна отново се вихрят измамници!

  • 1 634
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Добре де, от къде могат да имат тази информация? Толкова ли е достъпна?
И какво печелят от това , че някой им купува ваучери? Нови безплатни разговори за гавра с хората ли?! Баси болните мозъци!
И двата пъти тези които се обадиха имаха много силен селски говор ( без да обиждам никой от село ).
Вдигам кръвно само като се сетя  Close

# 16
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 839
Добре де, от къде могат да имат тази информация? Толкова ли е достъпна?

и аз това се чудя newsm78
до сега съм чувала само пенсионери да се оплакват от този тероризъм

# 17
  • София
  • Мнения: 2 734
При свекитата в Сливен са се обаждали няколко пъти.Бяха говорили с бабата на мъжа ми,която е на 80 и кусур.Първия път беше пратила свекърва ми да купува бонбони,щото братовчеда от Русе се обадил и щял да дойде на гости.Друг път аз бях там и вдигнах телефона.Почна с дежурните въпроси:"Ти сега позна ли кой се обажда?Айде предположи де?Кажи сега колко братовчеди има мъжа ти"И разни такива простотии.Направо подадох телефона на свекър ми,той ги овика и затвориха.

# 18
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не са само пенсионери.
У нас са се обаждали много пъти. Телефонът ни се води на мъжа ми - 33г.
Преди имахме обява за продажба на кола и от там ни вземаха номера. Сега явно карат по указател.
И на други наши познати са се обаждали - не пенсионери. Дори и на на началника на полицията в Ямбол, но той бил в отпуск и не му се занимавало Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 47 986
добре, а на мен ми се случи в работата newsm78
освен това наистина говореше на диалект гадината
каква е целта им? ваучерите ли само, или и пари?

# 20
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
добре, а на мен ми се случи в работата newsm78
освен това наистина говореше на диалект гадината
каква е целта им? ваучерите ли само, или и пари?
Може би после ги продават тези ваучери на по-ниска цена.
Или ги ползват за други измами.

# 21
  • София
  • Мнения: 897
И аз да ви предупредя за друг вид подхлъзване.
Обаждат се, пак на пенсионерка по мобилния и телефон. Казват и, че като лоялен клиент на фирмата, плащала си редовно последните 3-6 сметки, е участвала в томбола и е спечелила телевизор и 500 лв. Обаче трябвало да купи два ваучера за по 30 лева и да продиктува номерата, за да и донесат наградата веднага. Това в петък след обяд, и да бързала, защото събота и неделя не работели.
За съжаление бабата се е вързала. Close

# 22
  • Варна
  • Мнения: 25 242
добре, а на мен ми се случи в работата newsm78
освен това наистина говореше на диалект гадината
каква е целта им? ваучерите ли само, или и пари?
Може би после ги продават тези ваучери на по-ниска цена.
Или ги ползват за други измами.

Едва ли е затова, защото те получават само кодовете, не самите ваучери. И защо ли само на Вивател? На нас първо "адвокатът" ни каза, че гаранцията е 2400-5000 лева и като ги съберем да му се обадим. Като звъннахме с надежда да го уговорим за среща, тогава изръси това с ваучерите.

# 23
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Докато си бях във Варна и точно на 9-ти на рожденният ми ден,звъни телефона - домашният,вдигам и любезен младежки глас....ооооооо как сте там на морето,печете ли се ,позна ли кой се обажда/  Sick на което аз се пъна да се сетя чий ще да е гласа/ ееееее не е хубаво така да не си познаваш роднините извън Варна  Sick ......и аз на посоки викам ..Пламене ти ли си,как така се обаждаш newsm78 ...ами как абе да знаеш случи ми се една неприятност тука покрай морето,претърпях една злополука и съм в голямо затруднение та    #Cussing out ооооооо ,викам му аз,ти от тия роднини ли си ,да ми затваряш телефона-не си намерил подходящият балък  Sick  ooooh! та наистина пак са се надигнали гадните измамници  Sad лошото е,че винаги има някой да им се върже #2gunfire

# 24
  • Мнения: 118
На дядо /на 86г/ ми също се бяха обаждали два пъти преди време за продажба на някакви части като му казали да събере 1000лв и да ги изпрати на някакъв човек, а след това когато спечелят от продажбата на частите ще дойдат при него да делят парите. Преди това по същият начин при обаждането го бяха попитали да ли познава кой му се обажда и естествено той "разпознал" гласа в свои стар приятел с който не се е виждал от години.     

Общи условия

Активация на акаунт