На каква въzраст децата сами държеха бибероните с мляко?

  • 1 428
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 707
Здравейте мами,
моята дъЩеря скоро Ще навърШи 10 месеца, а все оЩе не иска да си държи сама биберона с мляко, или корички хляб.
Как беШе при вас? На каква въzраст децата си "гриzеха" сами гевречето?
Благодаря.

# 1
  • Мнения: 2 005
Ние имахме проблеми с дъвченето  Rolling Eyes Малко по-късно започнахме да дъвчем, като тръгна на ясла там покрай другите деца се научи за 3 дни-на 1г. и 5м. А, шишето с млякото си държеше сам като стана на годинка, а шишето с водата на 10м.  възраст Peace Не го насилвай и това ще се научи -не се притеснявай Hug Някои деца по-късно привикват към тези навици  bouquet

# 2
  • Мнения: 593
Моя син е на 1 и 3 месеца, но още не проявява желание да държи шишето. Има време, не вярвам да ходя с него по баровете и да му държа бирата Grinning

# 3
  • Мнения: 953
На моя приятелка, детенцето на 11м. сама си държи шишето

# 4
  • Мнения: 9 050
И моят хубавец още се мързеливи и шишетата не ги държи сам. Хляб, кифла и други също не искаше. Но започнах да му давам първо от бисквитите на Хип. Много му беше забавно. Вярно, че по-голямата част от бисквитата беше по пода  ooooh! но така започна. Сега и солетите си държи сам. Ако му дам коричка хляб или парче от кифла - също. Но шишета и чаши - изобщо не го влече да държи.

# 5
  • Мнения: 447
Около годинката започна да си държи шишето сама,а парченца хляб и разни други неща на около 10 месеца   Peace

# 6
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
От сега правим опити да си държи шишето сама,но за ядене ако е все още не става тъй като го нагълтва цялото Shocked

# 7
  • Мнения: 503
От 6,5 си пие млякото сам!

# 8
  • Мнения: 1 896
Няма ли как да я подпреш в някой ъгъл с шишето и да си гледаш твойта работа, сигурно ти е писнало да й наливаш в устата на всяко хранене?

# 9
  • Мнения: 2 677
От седемия месец го държи сам.

# 10
  • Мнения: 547
Преди месец спрях да кърмя и вечер му давам АМ от шише с накрайник, но продължавам да си го гушкам в мен и да му държа шишето. Така ни е приятно и на двамата.
Това голямо постижение ли е да си държи само шишето?!

# 11
  • Мнения: 1 212
Ами ...  newsm78 ...с подпряно и "боднато" в устата шише , да пие мляко самичък е от средата на 2 рия месец някъде.
Постепенно започна да си слага към 4-тия ръчичките на бутилката, 6-ти месец включих дръжки на шишето и към момента си пие спокойно сам.
В седнало положение , обаче се затруднява - полулегнал се чувства най-добре  Peace
Корички и бисквити гризе от 6 тия месец - имаме 6 зъба все пак  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 2 039
Започна да иска само сам, изведнъж, на 10 месеца и нещо  Peace baby_neutral

# 13
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 537
На 4 месеца беше,когато си държеше шишето сама и до сега е така Peace

# 14
  • Мнения: 4 496
Малката вече го държи сама.А малкия и батко-от 8 месеца.

# 15
  • Мнения: 603
На 6м започна да си държи сама шишето за сокче и водичка. Млякото не и давам да го държи сама.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
На Тери все още и държа шишето с млякото.Не че не може,просто не иска.А за храненето не помня,но имам снимки на 10 месеца да си ръба солетка.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 750
Ени си държи шишето с мляко още като минахме на АМ, т.е. към 5-я месец. Даже се сърдеше, ако аз се опитам да й помогна. Корички, солетки и разни гризалки държи само от 10-я месец.

# 18
  • някъде
  • Мнения: 4 956
мисля, че към 10-тия

# 19
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Мисля,че към 7-мия месец беше когато започна да си държи сам шишетата.

# 20
  • Мнения: 6 164
Шишето с мляко още му го държа аз, а и аз така искам, за да го гушкам.
Иначе държеше сам да ръфа /солети и пр./ от 6-7 мес. newsm78

# 21
  • Мнения: 2 849
След годинка и два-три месеца .Сам започна да си държи бутилката с вода ,после и млякото .

# 22
  • Мнения: 707
Няма ли как да я подпреш в някой ъгъл с шишето и да си гледаш твойта работа, сигурно ти е писнало да й наливаш в устата на всяко хранене?
Че ми е писнало, писнало ми е, ама не е болка zа умиране. Аz до като и държа ШиШето, тя посяга да го гали, но опитам ли се да и го оставя в ръцете и ведна го пуска. С коричките хляб - съЩата ситуация.
Ами, Ще я чакам сама да си поиска, няма друг начин. Като гледам, не сме само ние така, zначи не сме толкова иzвън нормите   Wink.

# 23
  • Мнения: 1 243
Дъщеря ми още от 5 месец си държи шишето с млякото и водата но има и случаи в който я мързи да го държи Peace

# 24
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Ами не помня точно, някъде от 9-10-ти месец май. newsm78 Но със сигурност беше преди годинката. Hug

# 25
  • Мнения: 1 155
Държи го сама, на 5.5 месеца

# 26
  • Мнения: 1 230
От 7ми месец. Беше много гладна и шишето с вечерното мляко нарочно го оставих в ръцете й, без да помагам - вдигна го сама. Ако обаче пипна шишето докато пие - веднага го оставя в моите ръце Mr. Green мързеланка  Grinning

# 27
  • Мнения: 7 201
След годинка и два-три месеца .Сам започна да си държи бутилката с вода ,после и млякото .
И моето дете така.

# 28
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Ами ...  newsm78 ...с подпряно и "боднато" в устата шише , да пие мляко самичък е от средата на 2 рия месец някъде.
Постепенно започна да си слага към 4-тия ръчичките на бутилката,

И Вики почна така хубаво сам, но към средата на 4-я месец го "домързя" и иска някой да му го държи  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 51
От седемия месец го държи сам.
И ние сме така.

# 30
  • Мнения: 649
Около годинката проявиха желание сами да си държат шишето, като преди това от гяволък не искаха. А сами започнаха "да се хранят" малко преди това (кроасаните бяхя по-голяма изкушение от шишето с вода Laughing)

# 31
  • Варна
  • Мнения: 1 618
Май няма  да изчакаме годинка, защото още от сега правим опити и сами си придържаме шишето с вода

# 32
  • Мнения: 3 069
На 1 годинка и 1 месец и пак понякога иска аз да му го държа.Въпрос на настроение от негова страна.

# 33
  • Мнения: 8 999
На който когато му дойде времето. Дъщеря ми например изпитваше отвращение към биберон - кърмих я до 6тия месец, а след това започнах да я захранвам с лъжица. Синът ми беше пристрастен към латекса - още преди да навърши 10 мес. яростно си пиеше сам от шишето. А понеже и двамата бяха безкрайно любопитни, се опитваха сами да си смучат бисквити и корички още от 7-8 месечни. Но това не е закон.

# 34
  • Мнения: 590
Да при всеки е различно,моя юнак много късно започна да го държи сам. Не помня точно но доста след навършване на  годинката беше. С жалост гледах как бебета покрай мен които почти не са почнали да се изправят си държат и папат а ние постоянно се държим и храним.Не че е лошо ама понякога имаш много неща да свършиш а това хранене отнема доста време. Еми така е ще чакаш когато му дойде времето  Peace   bouquet

# 35
  • SOFIA
  • Мнения: 158
На 7м. запо4на да си дьржи шишето с млякото а сьщо и водата.За да й е по -лесно на води4ката й сложихме дрьжки за да си пие докато седи, докато млякото го пие в полу легнало положение.

# 36
  • София
  • Мнения: 5 079
Много е индивидуално. Синът ми шише с мляко никога не е държал, защото се кърмехме, но шишенцето си с вода дъжеше от 5 месечен сам... Laughing

# 37
  • Мнения: 1 081
Моя още не иска да си го държи сам, а е на 7м. и половина. Хваща го, но го мързи и му е по-удобно някой друг да го държи.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 249
От 3-я месец.Само и придържам отвреме на време шишето да не го изпусне. Peace

# 39
  • Мнения: 1 701
Шишето си го държи сама от скоро /мързела му с мързел/.  Crazy

# 40
  • Мнения: 314
От 4-тия месец си държеше шишето с вода сама , като от време на време го изпускаше върху главата си , а по - късно запо4на и млякото .Даже си хваща бибата  и така си придърпва шишето ако го изпусне  за да пие.

# 41
  • Мнения: 1 294
Според мен проблема(ако има изобщо такъв) е по-скоро психологически при децата.Моята Мария при мен категорично отказва дори водата си да пие сама, а когато я бях оставила при майка ми за 2 дни се е справяла абсолютно сама дори с млякото.

# 42
  • Виена
  • Мнения: 725
Моят бебокк скоро ще стане на 11 м.,и още не иска да си държи сам шишето,но пък всичко друго иска сам да си държи и да си гризка-бисквитки,корички хляб,абе всичко което му дадеш  Flutter

# 43
  • Мнения: 393
  Синът ми вече си държи шишетата сам,при това са без дръжки.На 5 месеца започна да ги хваща по-стабилно.

Общи условия

Активация на акаунт