На каква въzраст децата сами държеха бибероните с мляко?

  • 1 429
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 649
Около годинката проявиха желание сами да си държат шишето, като преди това от гяволък не искаха. А сами започнаха "да се хранят" малко преди това (кроасаните бяхя по-голяма изкушение от шишето с вода Laughing)

# 31
  • Варна
  • Мнения: 1 618
Май няма  да изчакаме годинка, защото още от сега правим опити и сами си придържаме шишето с вода

# 32
  • Мнения: 3 069
На 1 годинка и 1 месец и пак понякога иска аз да му го държа.Въпрос на настроение от негова страна.

# 33
  • Мнения: 8 999
На който когато му дойде времето. Дъщеря ми например изпитваше отвращение към биберон - кърмих я до 6тия месец, а след това започнах да я захранвам с лъжица. Синът ми беше пристрастен към латекса - още преди да навърши 10 мес. яростно си пиеше сам от шишето. А понеже и двамата бяха безкрайно любопитни, се опитваха сами да си смучат бисквити и корички още от 7-8 месечни. Но това не е закон.

# 34
  • Мнения: 590
Да при всеки е различно,моя юнак много късно започна да го държи сам. Не помня точно но доста след навършване на  годинката беше. С жалост гледах как бебета покрай мен които почти не са почнали да се изправят си държат и папат а ние постоянно се държим и храним.Не че е лошо ама понякога имаш много неща да свършиш а това хранене отнема доста време. Еми така е ще чакаш когато му дойде времето  Peace   bouquet

# 35
  • SOFIA
  • Мнения: 158
На 7м. запо4на да си дьржи шишето с млякото а сьщо и водата.За да й е по -лесно на води4ката й сложихме дрьжки за да си пие докато седи, докато млякото го пие в полу легнало положение.

# 36
  • София
  • Мнения: 5 079
Много е индивидуално. Синът ми шише с мляко никога не е държал, защото се кърмехме, но шишенцето си с вода дъжеше от 5 месечен сам... Laughing

# 37
  • Мнения: 1 081
Моя още не иска да си го държи сам, а е на 7м. и половина. Хваща го, но го мързи и му е по-удобно някой друг да го държи.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 249
От 3-я месец.Само и придържам отвреме на време шишето да не го изпусне. Peace

# 39
  • Мнения: 1 701
Шишето си го държи сама от скоро /мързела му с мързел/.  Crazy

# 40
  • Мнения: 314
От 4-тия месец си държеше шишето с вода сама , като от време на време го изпускаше върху главата си , а по - късно запо4на и млякото .Даже си хваща бибата  и така си придърпва шишето ако го изпусне  за да пие.

# 41
  • Мнения: 1 294
Според мен проблема(ако има изобщо такъв) е по-скоро психологически при децата.Моята Мария при мен категорично отказва дори водата си да пие сама, а когато я бях оставила при майка ми за 2 дни се е справяла абсолютно сама дори с млякото.

# 42
  • Виена
  • Мнения: 725
Моят бебокк скоро ще стане на 11 м.,и още не иска да си държи сам шишето,но пък всичко друго иска сам да си държи и да си гризка-бисквитки,корички хляб,абе всичко което му дадеш  Flutter

# 43
  • Мнения: 393
  Синът ми вече си държи шишетата сам,при това са без дръжки.На 5 месеца започна да ги хваща по-стабилно.

Общи условия

Активация на акаунт