Важно - машина за хляб - 4 част !

  • 45 650
  • 354
  •   1
Отговори
# 60
# 61
  • Мнения: 1 810
Станал е идеален  Hug
И-ДЕ-А-ЛЕН!

# 62
  • Мнения: 11 747
Еее,Lebeduna,как си личи,че са ни еднакви машините!Мойте хлябове точно така изглеждат - огромни...
Асялейн,с този фламкухен така се навих,едва чакам да стане утре и мятам един.Изтеглих си още снимки от нета за вдъхновение,струва ми се,че много ще ми хареса.Гледам в Германия ги продават по 3.50евро.

# 63
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Сладките възелчета /кръстих ги така  Grinning/, които Лабрекс ни показа, са готови  Party .

Ето ги: 


Тестото си е моето, от което си правя кифлички, а пълнежът - мармалад от сини сливи с орехи.

Благодарности на Лабрекс, че винаги изравя нагледна информация    bouquet !

# 64
  • Мнения: 22 867
mari_eta, превъзходно изглеждат! Представям си ги на вкус какви са. Майсторска ръка е пипала!  bouquet

# 65
  • Мнения: 11 607

Мариетке, отивай да раждаш момиче, не ми стой тука.....Мястото ти е другаде...Туй дете ще го родиш в говарския.....Поне се обади навреме да бабуваме по хлебарската тема...Другите ще си имат акушерки, а твоето бебе - хлебарки!

Другарки, аз меся втори хляб,че утре може да ми дойдат едни гости дето спорят с мен,че хляба от хлебопекарната не бил вкусен...Аз им викам,че не могат да си го направят - те не! Та...така.....Утре очаквам гости, които вместо да ми донесат нещо, има голяма вероятност да си отидат с нещо......Незнам как е с вас, но при мен често се случва да подарявам хляб...Правя и давам...Е, не съм го обърнала на фурна, но малцина знаят за съществуването на хлебопекарната и са искрено учудени като им обесня какво им давам...

А се оказа,че съм най-доволна от мая JUVA - прясна! Вчера хляба ми бе с друга мая и не се надигна така, както днешния! Препоръчвам я!

# 66
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Маме, рекох като тръгна да има какво да занеса, ама нъц Mr. Green. Утре пак ще се меси...
"Всеки ден ще е така, до...раждането"

Пак ли спамя Twisted Evil?

# 67
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Асялейн,с този фламкухен така се навих,едва чакам да стане утре и мятам един.Изтеглих си още снимки от нета за вдъхновение,струва ми се,че много ще ми хареса.Гледам в Германия ги продават по 3.50евро.

нямам идея защо се казва Фламкухен, аз съм прост консуматор  Joy
нямам идея колко струва, полуфабрикати не ям. на заведение струва над 5 евро, на някой празник, като изкарат сергиите може й да е по 4 евро, но винаги е с бекон и аз не го ям.
иначе сега ядахме навън и в заведението предлагаха 5-6 вида фламкухени....
имаше даже с калвадос и ябълки. Sunglasses

Асялайн, няма ли мая в тестото за фламкухена? И защо флам? Фламбира ли се? Или самият лук наподобява огън?

Кати няма мая, защо трябва да има мая? тестото  е тънко и хрупкаво.
като толкова искаш с мая, ползвай на Верди рецептата и толкова. ама тогава не е фламкухен Peace
не се фламбира, пече се на силна печка, затова е Фламм...

иначе, няма спор, на каменна фурна става най-вкусно...

# 68
  • Мнения: 1 810
На Верди е също тънко и хрупкаво, въпреки че има мая. Стана ми интересно, помислих си, че просто е пропуснат набухвателят в рецептата.
Аз съм почитателка на тънките и хрупкави теста, така че ще го пробвам и това  Peace

# 69
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
На Верди е също тънко и хрупкаво, въпреки че има мая. Стана ми интересно, помислих си, че просто е пропуснат набухвателят в рецептата.
Аз съм почитателка на тънките и хрупкави теста, така че ще го пробвам и това  Peace

понеже знам, че си по философските обяснения на тема тесто ще ти обясня:

тестото с мая има вкус, може да си опечеш само блат и пак е вкусен.

идеята на тестото за фламкухен е, да е само носител...трябва да се усеща аромата на лука и дима, с който е опушен беконът и тестото с мая ще развали тази комбинация. сметаната е за да омекоти тестото и за слепка между лука и тестото.

рецептата не е сбъркана, рядко бъркам рецепти, защото рядко ги ползвам  Joy и си отварям очите като ги пиша Party

П.П. не слагай в тестото мас, масло или маргарин. вкусът на тестото трябва да е неутрален, затова се ползва мазнина с минимален вкус.

# 70
  • Мнения: 11 747
А,този фламкухен по 3.50 евро,беше готов и се продаваше в нещо като нашите фурни за закуски.Не беше полуфабрикат.
Прегледжах сега рецпти,гледам,че са горе долу наравно тези с мая в тестото и тези без мая.

Последна редакция: сб, 18 авг 2007, 07:54 от pina

# 71
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
А,този фламкухен по 3.50 евро,беше готов и се продаваше в нещо като нашите фурни за закуски.Не беше полуфабрикат.
Прегледжах сега рецпти,гледам,че са горе долу наравно тези с мая в тестото и тези без мая.

Пина, тук всяко село си има негова рецепта  Wink знаеш как е...

елзаският фламкухен е без мая.  Sunglasses
ако ще го правя с мая, ще си правя пица, то разликата са 2 продукта дет се вика Wink
нямам представа за фурните, в нашия град има фламкухен само по ресторантите.

# 72
  • Мнения: 62
Здравейте момичета. Отскоро имам машина за хляб от сайта на Иван Звездев Клатроник, но нещо не мога да справя с пекането на хляб. Използвам рецептите, които бяха в комплекта с машината но винаги трябва да допичам поне 30мин допълнително след основната програма. Къде според вас може да е проблема и също така хляба винаги е бял отгоре - все едно е недопечен. При вас как е и има ли някакъв трик за по-хубава коричка (например фолио отгоре)? Благодаря предварително за съветите

# 73
  • София
  • Мнения: 3 816
Ето днешното ми хлебче омесено в машината, а опечено във фурната.http://www.snimka.bg/album.php?album_id=86504&photo=60
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=86504&photo=59
Тези дни със сигурност ще пробвам фламкухена.  chef

# 74
  • Мнения: 11 747
Ехааа,geleva,чудна франзелка си направила!  chef
mama_nia,отгоре си остава бял хляба,каквото и да правиш,просто няма реотани там - това е положението.
Аз днес фламкухен така и не направих,защото излизахме да ядем навън,а имах такова желание...Но,все пак ще го направя тези дни! Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт