Важно - машина за хляб - 4 част !

  • 45 678
  • 354
  •   1
Отговори
# 75
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Мацки, браво за страхотните рецепти! Пицата ще се пробва задължително Peace

# 76
  • Мнения: 1 591
Здравейте момичета. Отскоро имам машина за хляб от сайта на Иван Звездев Клатроник, но нещо не мога да справя с пекането на хляб. Използвам рецептите, които бяха в комплекта с машината но винаги трябва да допичам поне 30мин допълнително след основната програма. Къде според вас може да е проблема и също така хляба винаги е бял отгоре - все едно е недопечен. При вас как е и има ли някакъв трик за по-хубава коричка (например фолио отгоре)? Благодаря предварително за съветите
има настройка за по-препечен или по-светъл хляб, гледа ли я? Аз имам бялата, сега ще ти пиша една рецепта, дето винаги ми става - слагаш в мерит.чашка 1 яйце и доливаш вода да стане 300 мл , заедно с яйцето, слагаш в контейнерчето, слагаш и 1 с.л.олио , отгоре сипваш 4 и половина чаши брашно-аз смесвам бяло 3 и половина и 1 ръжено или типово, правиш кладенче в брашното и слагаш 1 ч.л. суха мая и отстрани 1 ч.л.сол и 1ч.л. захар.Пускам на програма 1, която е 3 часа. Дано да ти помогна. Успех, пиши как е?

# 77
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
при мен снощи беше много весело.

половиниката е луд фен на хлебопекарната и вчера в 21.00 реши да прави хляб.
намери някакво ръжено брашно и започна с неговите бърканици. по едно време чувам аз, че само спира и пуска машината, а той пристъпя от крак на крак....
отивам аз и какво да видя - тестото станало една буца кал.ужас Shocked
машината се тормози, вие странно... Rolling Eyes
той почва да чете опаковката - ми те хората си написали: не става за машина за хляб....

така, той заявява: ми направи нещо, ти си виновна, ти го купи тва брашно Crazy
такаааа, намирам аз някаква суха закаска, слагам я. меся и добавям вода и пшенично брашно...
абе след около половин час буцата кал си беше още буца кал hahaha

решавам, че ще се пече във фурната, правя го на самунче и го оставям с надеждата, че може и да втаса. все пак мая и закваска има.

в 23.00 още не беше мръднал... заспахме.
на сутринта се събудих и малкооо се беше надул. веднага го пуснах да се пече.
сега имаме един самун ръжен хляб, от който повече от тънко филийче не може да се изяде. засища здраво.
предполагам, че половината ще го замразя и ще си го ядем поне 2 седмици hahaha

после може и снимки на изделието Joy

# 78
  • Мнения: 7 108
Момичета, искам да ви похваля хляба, който казах че ще правя преди няколко дни. От руските форуми е, но за съжаление не помня от кой точно, защото съм свалила рецептата от много отдавна с цел домашно ползване  Simple Smile. И се чудя защо до сега не съм го направила. Превеждам я както е :
500 мл. топла вода
50 гр. жива мая
1 с.л. захар
2 ч.л. сол
2 с.л. масло
1 яйце
брашно - около 6-7 чаши, до получаването на нелепнещо тесто.

След като втаса тестото се оформя хлебче, което се намазва с разтопено масло. пече се на 180 гр. около 1 час или до готовност (щото всяка печка пече различно, като около 20 минутки преди да е готов хляба се маже отгоре със сметана. Като стане готово се вади от фурната, напръсква се със студена вода и се завива за десетина минутки.

Аз правих хляба от половината доза продукти, като месих в машината и пекох във фурната. Имам снимки, но дъщеря ми е "скрила" някъде картрийдъра и не мога да ги сваля на компа  Twisted Evil. При първа възможност ще го покажа.
Хлебчето е страхотно, има вид и вкус на селски хляб с твърда коричка.

п.п. Искам да обърна внимание, че сега в горещините маята трябва да се понамали малко  Peace. Аз за 1/2 от продуктите сложих 1/4 кубче мая (10 гр) и си дойде точно колкото трябва.

# 79
  • Мнения: 95
Искам да попитама Мама Цоцоланка за рецептата на един хляб с ядки /семки/. Беше му пуснала снимка, но така и не го намерих. Ръжен ли беше? Че искам да се пробвам с някакво ръжено или типово хлебче,  а твоето изглеждаше много добре!

# 80
  • Мнения: 295
Момичета съпругами донесе бяло брашно тип 700 пепелно съдържание до 0,700%.Закакво мога да го ползвам да го смесвам ли със бяло .Абе хич ме няма по брашната помагайте  newsm78

# 81
  • Мнения: 11 747
Брашното тип 700 е това от което се прави хляб Добруджа.От тип 500 се прави хляб Ст.Загора.Можеш да го смесиш с тип 500 за да ти се подсили (по-здрав глутенов скелет = изделие с по-голям обем,по-устойчив) Ползвай си го за всичко,можеш да очакваш да ти е по-тестиво изделието,ако го ползваш само чисто.

# 82
  • Мнения: 295
Pina Благодаряти за отговора още сега отивам да го смеся всичкото че да ми е готово .  bouquet

# 83
  • Мнения: 1 283
Здравейте момичета!След мааалко отпуска вече съм на линия!Ето хляба от мен
http://i216.photobucket.com/albums/cc120/gaxit/DSC00044.jpg
http://i216.photobucket.com/albums/cc120/gaxit/DSC00046.jpg

# 84
  • Мнения: 11 607
Само да ви кажа.....Днес изписаха една приятелка от родилното и аз реших да и направя моята си питка като се приберат - тя и бебето - за добре дошли. Месих я в машинката, после я оправих в тавата и дадох на една позната да я изпече,че аз имах неотложна работа......Не я бе изпекла хубаво(което много ме ядоса),но все пак бе станала, макар и бяла отдолу...Но свекъра на приятелката ми ме попита - Извинявай, да не би да имаш баничарница и да правиш закуски? Той човека помисли,че се занимавам професионално с правене на тестени неща.......Толкова му е била харесала питката(макар и недопечена)! Та...това е втората похвала,която ще си запазя в хербария от спомени.....Първата чух пак от един мъж-хлебар - тогава аз я бях месила, за една Нова година, с късмети, стана на конци и човека каза - Хвърлям си тапията за хлебар дето имам...такова нещо не бях ял до сега!

Та ...похвалих се!Изчезвам за броени дни, да ида да си прибера дечурлигата, ако искате в сряда си купете Седмичен Труд - ще има май материал за нашето семейство, само за статистиката - утре малкият става на 4 години, а в петък - принцесата ни - на 8г. Черпя ви виртуално по тези поводи - кой с каквото си пожелае, обещавамда се върна със снимков материал за кавармата и кръстачките! Не наводнявайте темата с поздрави за децата, знам,че ги поздравявате и ви благодаря предварително!

Утре ще стана по-рано да забъркам един бял хляб за Добрич, а сега пека един черен за мъж!

# 85
  • Мнения: 22 867

за дечицата и за тебе!!!




........, ако искате в сряда си купете Седмичен Труд - ще има май материал за нашето семейство,....................

Имаш предвид ежедневния Труд или Жълтия, дето излиза един път седмично?

Последна редакция: пн, 20 авг 2007, 22:39 от labrex

# 86
  • Мнения: 11 607

........, ако искате в сряда си купете Седмичен Труд - ще има май материал за нашето семейство,....................

Имаш предвид ежедневния Труд или Жълтия, дето излиза един път седмично?

Жълтия Труд имам предвид, излизал всяка сряда.....

# 87
  • Мнения: 11 747
Мамо Цоцоланке - поздравления най-сърдечни за всичко!! - За страстта,с която раждаш и отглеждаш децата си,за страстта,с която месиш хляб,за страстта,с която живееш!Да сте живи и здрави ти и цялото ти семейство и все по вестниците да ви пишат и то само с хубаво!  bouquet

# 88
  • Мнения: 952
Момичета, невероятни сте. Приключили сте старата тема и новата доста е напреднала. А какви вкусотии сте показали. Иде ми от всичко да направя.  Simple Smile Ама трябвя време, а то напоследък и на мен не ми стига.

Днес пробвах отново тестото на mari_eta. Този път обаче направих мекици от него. Харесахме ги много.

Мамо Цоцоланке - след прекрасните думи на вълшебницата pina, не намирам какво друго да кажа, а просто ще се присъединя към нейните поздрави. Да са живи и здрави твоите дечица - да те радват и вдъхновяват.  bouquet

# 89
  • Мнения: 295
Да ви се оплача днес като взех да си мия контейнерчето на машинката виждам където се поставят бъркалките уплатнението се е скъсало .Машината ми е нова на 1 месец Аляска  като ходихме на море я взехме от метро Варна .Най близкото Метро до нас е на 200 км .Та се чудя дали и пречи да си работи така?Ако някой знае сервиз във Велико Търново да ми пише.

Общи условия

Активация на акаунт