Нови данъчни облекчения за деца

  • 45 646
  • 211
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 919
Какво мислите за тази невероятна щедрост на държавата? Според мен ще се приберат едни пари от хората, които смятат за безсмислено да подадат декларации. За едно дете, намалението на данъка ще е в размер 20лв за годината.

"Въвеждат се две нови данъчни облекчения за деца и деца с увреждания

Данъчно облекчение за деца ще се ползва, като се приспадне от сумата от годишната данъчна основа:
1. 200 лв. – при едно ненавършило пълнолетие дете;
2. 400 лв. – при две ненавършили пълнолетие деца;
3. 600 лв. – при три и повече ненавършили пълнолетие деца."

Ето целият линк:
http://www.kik-info.com/novini/novini-i-akcenti/Promeni-v-Zakona … dite-na.78215.php

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Е, нали реваха някои, че искали и те коледни като пенсионерите, но за децата си. Ето им сега. Не са доволни ли или?

# 2
  • Мнения: 54 460
Че то се знае от миналата година. Не е ново. Просто сега ще се подават декларации.
Не знам дали си струва изобщо за 20 лв. да си губи човек времето в попълване на бумаги?

# 3
  • София
  • Мнения: 6 011
"Бумагите" /които се подават при работодателя/, са елементарни, попълват се 4-5 реда лични данни, на общо страничка и половина.
Аз имам две деца и според мен си струва.

# 4
  • Мнения: 6 993
Аз така или иначе имам един допълнителен доход тая година, та ще си попълня бумагата.
20 лв, 20 лв, кой ти ги дава, тва са една година шоколадови яйца  Joy

# 5
  • Мнения: 5 366
И ние ще попълваме.

# 6
  • Мнения: 54 460
"Бумагите" /които се подават при работодателя/, са елементарни, попълват се 4-5 реда лични данни, на общо страничка и половина.
Аз имам две деца и според мен си струва.

Видяла съм я декларацията.
В преносен смисъл го казах. Че са смешно малко парите.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 548
Като сте отворили приказка за тези декларации, да ви питам да ми дадете малко акъл. Изтеглих си я и си я попълних на компа, но се чудя как да сложа хиксчето в квадратчетата. Иначе трябва да я попълня само донякъде и после на ръка да сложа отметките. Нещо като двойна работа става - хем на компа, хем на ръка. Същия проблем се появява и като си попълвам данъчните декларации. Все забравям да чекна някое от квадратчетата. Whistling

# 8
  • Мнения: 1 919
Да, сега за първи път се попълва и не са нови. Сумата е смешна и се чудя каква е тази подигравка.
Но да си видим къде живеем...

# 9
  • Мнения: 205
Аз да попитам, но според мен, тези, които са по служебно правоотношение, нямат право на тези данъчни облекчения за деца. Така ли е?

# 10
  • Мнения: 14 490
Данъчните не са ми опрощавали данъци и глоби, така, че и аз няма да им опрощавам каквото ми дължат. 20 лева са си 20 лева Mr. Green


Аз да попитам, но според мен, тези, които са по служебно правоотношение, нямат право на тези данъчни облекчения за деца. Така ли е?


Би трябвало да имат, но нали има изискване доходите да са само от заплата Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 30 802
Яко, трябва да се напънеш да родиш 2 деца, да ти дадат 40-тина лева, а после 30 от тях пак да си вземат за годишна винетка.

Като се каже "данъчни облекчения", ако не са едно 500-1000 лева на година, си е подигравка. Повече пари ще се изхарчат за администриране на бумагите.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 173
Аз да попитам, но според мен, тези, които са по служебно правоотношение, нямат право на тези данъчни облекчения за деца. Така ли е?

Имат. Декларацията се подава към работодателя и корекцията се прави към заплатата за януари 2016 г.

Повече пари ще се изхарчат за администриране на бумагите.
Точно. Обаче става за симулиране на дейност и грижа за подпомагане на семействата с деца.

# 13
  • Мнения: 9 877
за 3 деца - тези 600 лв се намаляват от данъчната основа, така ли да разбирам?
Тоест - ако данъчната ми основа е примерно 2000 лв, махам от тях 600 лв и остават 1400 лв. На тези 1400 лв плащам 140 лв. данък.
Тъй ли?

И само единият родител може да впише децата?
благодаря ви, ако е това аз мисля да се включа. Детски не ми дават, защото надвишавам с някой лев сумата, но от това искам да се възползвам. Ако може, де  ooooh! ooooh! Hug

# 14
  • Мнения: 5 037
ММ,вече я подаде към работодателя си(даде я без дата).Попълних я точно за 5 мин. на ръка.

Румка,за 3 деца ще ти върнат 60 лв.Само единия родител може да се възползва,другия подписва,че няма да подава такава декларация.

Общи условия

Активация на акаунт