Изповед

  • 4 247
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Ти вече си решила Hug
И най-дългият път започва с първата крачка.......която ти вече направи. Взимай си живота и достойнството,покажи на дъщеря си,че жената е силна,себеуважаваща се личност и продължете напред с гордо вдигнати глави. Hug
Не лишавай някой прекрасен мъж да открие в теб идеалната си половинка Grinning

Успех и всичко ще бъде наред Hug

# 31
  • Мнения: 2 336
Подкрепям всичките мнения до едно. Не прави повече компромиси със себе си. Действай, за да не загубиш и дъщеря си!

# 32
  • Мнения: 1 800
Хората се учат от грешките си. Няма за какво да го търпиш повече. Явно той няма да се промени. Защо те е срам от близките?! Те ако те обичат ще разберат и ще предпочитат да си щаcтлива. Никой родител не иска детето му да е нещастно. Дъщеря ти, ако е свидетел на всичко това, ще те подкрепи. За нея ще е по-добре да е далеч от такъв модел на поведение. Ще ти е трудно, но ще успееш. Преди няколко години моя братовчедка напусна мъжа си с 2 деца и на учителска заплата. Още и е трудно, но е много по-спокойна. Детето ще расте и тръгне по своя път, но ти никога няма да имаш спокойствие и нормален живот с този  човек.

Може да има притенции за имоти, ама си е твое. Каквото и да ти казва, ти пък си се грижила всичките тези години за него, така че нищо не му дължиш. Успех и стискам палци!   bouquet

# 33
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Вземи се в ръце и му бий шута, колкото по-скоро, толкова по-добре. Направи го ако не за себе си, то поне заради детето. Няма иделни хора, всеки в определен период от живота си може да сгреши нещо и това не го прави лош. Ще се появи друг човек за теб и тогава ще те е яд, че не си се развела по-рано, а си търпяла толкова време  Simple Smile Нищо няма да ти вземе от имотите, още повече щом имате дете, а те са придобити преди брака. Потърси си някой близък, който да те защити. Мъжете - насилници са страхливци, те посягат само на жени и деца. Ако знае, че имаш на кого да разчиташ, ще се омете със закани, но нищо страшно няма да предприеме. Целта му е да те уплаши и така да те държи в подчинение. Комплексарски истории. Внимавай да не ти дожалее имай едно на ум, че на него хич не му е жал за теб щом те тормози - "бие - значи обича" е пълна простотия. Бягай и бъди решителна Peace

# 34
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 840
Финансово ли си зависима от него?
Ако не- бий му шута. Грубиян с грубиян Whistling

ето от къде според мен идват повечето беди - финансовата зависимост от един мъж! не уважавам жени, чийто съпруг е чичко-паричко и когато ги 'тъпче' да седят и да си траят. родителите ми имат доста подобни семейни познати - всички прищявки и гевезелъци на жените са презадоволени и те цял живот си мълчат, нямат собствено мнение за нищо! ако това е щастието - не, мерси на такъв живот!

# 35
  • София
  • Мнения: 62 595
Знае, че си уязвима и затова те заплашва. Ще го прави докрай - усеща, че си объркана, с лошо самочувствие и чувство за вина пред детето.
Докато оставате на същото положение, ще провължи да те тормози - властта и всяването на страх е упойващ.
Трябва ти съдет от адвокат и психологическа подкрепа.

Доколко можеш да разчиташ на роднини си? Те знаят ли какво става и какво мислят?
 Ако знаят, какво правят?

# 36
  • София
  • Мнения: 62 595
Съжалавам, имах пред вид роднини - сгреших думата

# 37
  • Мнения: 589
Ужасно... Sad Съчувствам ти,Найда...И в същото време се радвам,че не си чак съвсем зле-та ти имаш нещо материално,което,очевидно,твоят съпруг иска да ти отнеме,пак,за да те вижда смачкана и зависима... Аз на твое място бих се изнесла и бих взела всички мерки той да престане да се разпорежда с наследството ми-обзалагам се,че тогава ще го видиш в друг образ,но не му се връзвай,ще бъде просто лицемерие...Няма да е лесно,но ще дойде момент,в който,далече от този тиранин,ще се почувстваш пълноценен човек.Успех,мила!

# 38
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Ти вече си решила Hug
И най-дългият път започва с първата крачка.......която ти вече направи. Взимай си живота и достойнството,покажи на дъщеря си,че жената е силна,себеуважаваща се личност и продължете напред с гордо вдигнати глави. Hug
Не лишавай някой прекрасен мъж да открие в теб идеалната си половинка Grinning

Успех и всичко ще бъде наред Hug
  202uuДействай,няма какво повече да губиш от това,можеш само да спечелиш Peace.Покажи на всички и на себе си,че ти ще бъдеш уважавана жена с достойнство и независима от такива жалки ,,мъжлета,,...... #Cussing out

# 39
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Четейки постинга ти, имах чувството че пишеш за моя живот. С единствената разлика, че децата не ме подкрепят, те искат да се запази семейството. Търпях това положение 17 години, преди 3 години подадох молба за развод, но под негов натиск я оттеглих. сега съм повече от твърдо решена да се разведа. Имам вече насрочено дело. Реши веднъж завинаги, не се заблуждавай, като мен, че може би все пак той ще се промени. Такива хора не се променят.

# 40
  • Мнения: 263
Аки мисълта, че търпиш тормоз не е достатъчна причина за раздяла за теб, то помисли за дъщеря си! Тя наистина израствайки в такава среда ще е предразположена да изтърпи същото и да прави със себе си твоите компромиси!
Как би понесла това ти?

# 41
  • Мнения: 1 250
Най-трудно, според мен, е да вземеш решение. После вече ти става по-леко. По твоите думи съдя, че най-трудната крачка вече си я направила. Въпрос на време е да докараш нещата до края. Стискам ти палци, никой не заслужава такова отношение.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Бягай от този човек, ама колкото сили имаш! Израснах в такова семейство. Баща ми вечно беше недоволен от нещо. Цял живот съм живяла в страх, да не би баща ми да направи нещо лошо на майка ми (ами случваше се), боища, а скандалите бяха за добро утро и за добър вечер. За 30 години брак, майка ми не е видяла нищо добро и въпреки всичко му прощаваше изневери, и това че по цели месеци не се прибираше у дома и още куп неща, ненормални за 1 семейство! И накрая я награди! Имаме си любовница от 11 години, а преди 7 ни заряза и двете с майка ми  ( имам по голяма семейна сестра).Остави ни. Просто ей така. За всичките години всеотдайност и  прошки от страна на майка ми. А що лъжи бяха преди това  #Cussing out .
ПП: Само искам да добавя, че не съм приела държанието на баща си за нормално, и никога не съм имала контакти с подобен тип мъж. Отвращават ме!Никога не съм искала да живея живота на майка ми (съжалявам я). А може би е това и причината да имам толкова силна връзка с нея, знам ли!?

Направи всичко възможно да отстраниш този човек от пътя си, докато си млада. С времето нещата само се усложняват. Не си пропилявай живота с този човек, моля те  #Cussing out

# 43
Ако причината е само финансова няма смисъл да си губиш времето и нервите.Седни, говори виж как стоят нещата не разсъждавай сама искай отговор може и трети  човек да присъства в поведението и да е причината за това отношение.Човек винаги може да намери изход от финансова гледна точка.По важно е спокойствието, защото то не се купува даже и с много пари.Изживей си живота отначало докато не е късно ,защото когато децата пораснат оставате пак двамата и тогава става още по- трудно.Бъди разумна - не прибързвай , обмисли си добре нещата

# 44
  • Мнения: 1 680
На малки стъпки едно по едно нещата ще започнат да се нареждат, не мисли,че е трудно> Всяко начало е трудно, след време ще видиш как нещата се подреждат и това ще ти даде още по голяма сила и увереност. Приеми бракоразводното дело като невзет изпит и добре се подготви за него. Успех.

Общи условия

Активация на акаунт