ел.четка за зъби за деца

  • 11 466
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 278
Цитат на: Desani
Скоро ходихме на зъболекар, защото на Алекс му излезнаха някакви кафяви петънца по зъбките,при положение,че ги мием сутрин и почти всяка вечер. Останах учудена защото за първи път разбрах , че капките Зимафлор са му навредили, като се е получило пренасищане.


Аха, наричат го хиперфлуоризация, също така. Аз пък съм изпаднала в другата крайност. Изобщо не давам. Не умишлено, просто забравям.
В действителност обаче, много стоматолози препоръчват, ако се дава, да се дава така:
- 10 дни приема флуор, 20 дни почива или
- 1 месец приема, 2 месеца почива

# 16
  • Мнения: 411
Зъболекарката при която ходихме ни каза че Алекс няма нужда от допулнително флор - понеже на мен и на съпруга ми зъбите ни са доста здрави, така, че детето го имало по ген, също така аз през жялата бременност съм пила Зимафлор, а след като се роди бебчо започнах да му давам по 4 капки Зимафлор, а след като навърши 1 год. по 8 капки Зимафлор, така че в крайна сметка се е получило презапасяване и от там егати проблемите!

# 17
  • Мнения: 4 390
Предпочитам ел.четка за зъби. Имам такава за моето дете, но ползвам засега обикновена четка за възрастта й, защото тя се страхува от вибрациите и звукът. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 2 332
Цитат на: Demetra


В действителност обаче, много стоматолози препоръчват, ако се дава, да се дава така:
- 10 дни приема флуор, 20 дни почива или
- 1 месец приема, 2 месеца почива

Мда, аз давам на Йоана 10 дни и почиваме 20 дни - записвам си, защото иначе забравям Simple Smile. Засега, да чукна на дърво, нямаме проблеми с хиперфлуоризация.
А колкото до темата - не сме ползвали досега ел.четка и за съжаление не мога да помогна за това Sad.

Общи условия

Активация на акаунт