Бебетата и водата

  • 1 528
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 233
Давах й, да. Тя беше на АМ и си пиеше вода.

# 16
  • Мнения: 46 520
Не. Не съм чула в природата да съществува бозайник изцяло на течна храна, който да пие вода.

# 17
  • на пистата
  • Мнения: 5 841
кърмата е 80% вода така,че ако детето не иска не трябва да се принуждава да пие,моето не иска и аз не му давам.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 617
давам ама тя не пие

# 19
  • София
  • Мнения: 2 040
Да, давах. Започнах заради жълтеницата, после продължих да предлагам и никога нямаше отказ от нейна страна.
Пиеше вода и я кърмех на поискване. Според някои тези неща няма как да се съчетаят, но при нас положението бе такова.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 244
Не и не забелязвам да има проблем. Оставяли ли сте изцедена кърма за няколко часа да видите какво става - като се отделят и изплуват мазнините  Wink

# 21
  • Мнения: 4 111
Да, от първия ден.

# 22
  • Мнения: 5 026
Давам-ако иска,пие.

# 23
  • Мнения: 4 784
Аз съм ЗА водата, педиатърката ми също.

# 24
# 25
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
Не. Кърмех на поискване. Предлагала съм (чиста вода, без захар и др.) няколко пъти за собствено успокоение - не искаше. Като захраних, предлагах редовно, но пак нямаше желание. Първите глътки, или по-скоро, първото лигавене с водата беше на 8 месеца. Реално пропи към годинката.

# 26
  • Мнения: 668
Аз давах водичка на моето бебе (е вече не е бебе  Embarassed, ще ми се обиди ако ме чуе), и то имах изварена вода още от първия ден в болницата. Кърмех я на поискване и успяхме да се кърмим до 7мия месец, но понеже си беше лятно бебе роди се август, си обичаше и водичка. Пийваше си редовно, но и никога не съм замествала храненето с вода. То си е до дете, според мен.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Предлагах,но тя изпиваше около 10-15 мл на ден.

# 28
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Като беше бебе му давах най-вече да изплакне уста, но мисля че ако бебето иска да пие трябва да му се дава, особено в горещините Peace! Започнах да давам повече, когато го захраних! Peace

# 29
  • Мнения: 1 212
Моето становище е в полза на даването на вода по следните причини :
1. Ако детето приеме, може да се ползва като метод за успокояване и на по-късен етап с нейна помощ да се махне нощното хранене.
2. Познавам бебета, изключително кърмени които / пак на по-късен етап, когато се захранват/ отказват въобще вода, защото не са свикнали да пият от шише.
Трябва разбира се да се контролира количеството вода,  което се приема от детето и да се следи да не се замества хранене с вода .  Peace

Общи условия

Активация на акаунт