Казаха ми че се престаравам

  • 2 208
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 362
Историята с преваряването на шишетата за мен щеше да е ненормална ако се касаеше за дете на 2г., а твоето е само на 2м........Та аз май до годинка преварявах.......И кажи на твоята приятелка,че големият ми син е на 11г. и половина и отвреме на време му избиват изблици да спи с мама и тати....На които ние не отказваме...Дори ми е приятно,че все още се гушка в мен,че няма да е още за дълго време.....

 Peace

# 16
  • Мнения: 46 518
И аз така си гледам детето, не мисля, че е престараване, не е разглезена, даже е ного самостоятелна и не обича гушкане.

За стерилизаренето на шишетата от мляко - до 1 година го правех, който, както иска да го приема, за мен съд, държал мляко е бъкан с бактерии и под 1 годинка не е ясно дали ще се справи организма.

# 17
  • Мнения: 3 376
Ами да,разбира се,че сега детето трябва да бъде обграждано с много,ама много внимание и любов.И нашия син е така,постоянно го носим,гушкаме,обръщаме му внимание та и аз се наслушах на какво ли не-че бил много разглезен,че все сме около него затова не можел да стои сам,че все искал на ръце защото така бил научен...и т.н.Ами така искаме да си гледаме детето,така го и правим!Нали не карам другите да му обръщат внимание и да го глезят,тогава какъв е проблема...Отношението към детето в първата годинка оказва най-голямо влияние върху по-нататъшния му начин на живот и отношението му към света като цяло.
Ако имаш време прочети това,ако намеря ще ти изпратя и още интересни линкове http://karmene.greatnow.com/harvard.html

# 18
  • Мнения: 7 723
 Shocked Е, това не е истина!!! ooooh!
Говорим за 2- месечно бебе, нали? Simple Smile

# 19
  • Мнения: 814
Много е мъничко бебчето, за да имаш такива терзания  Wink

# 20
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
И на мен същото ми казват, дори ме бъзикат, че щели да ми подарят похлупак Rolling Eyes,ама аз си го гледам както си знам.Това е  Naughty

# 21
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Всеки си гледа децата така, както сметне за добре  Peace А на двумесечно бебе много ясно, че ще изваряваш шишетата на всяко ядене !

# 22
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Предполагам си чувала "бебе се целува само докато спи". Много от възрастните хора приемат това за правилно. Ако твоята позната е възпитана така, нищо чудно да мисли, че се престараваш.
Аз съм била много гушкана и целувана, а никога не съм била разглезвана. Постоянно мачкам и целувам моето момче, но не мисля, че това има нещо общо с глезотиите!

За стерилизирането... те циганите не стерилизират и имат здрави деца... ама...

# 23
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Само да добавя, че моя позната (с по-голямо дете от моето) непрекъснато ми повтаря, че съм луда да чета форуми и книги. Тя самата не помни кога и как е захранила нейното, а това е било само преди 2 години. Не знае кое кога се дава, а и не я интересува много.

# 24
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
На 2 месеца е задължително да изваряваш шишетата за мляко. Млякото се разваля много лесно и с това шега не бива.
Колкото до гушкането и успокояването - съвсем нормално си е, детето тряба да се чувства обичано и защитено. Тия приказки за глезене и тн. са отречени и старомодни.
Обичай си детето и не се впрягай на подобни приказки.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 368
Детето си е твое и си го гледай така, както ти смяташ за правилно. Приятелката ти да си гледа своите(работата).
Все още стерилизирам шишетата.

# 26
  • Мнения: 4 451
Постъпваш правилно, не и обръщай внимание. Децата имат нужда от много любов. Wink

# 27
  • Мнения: 1 230
Постъпваш правилно, не и обръщай внимание. Децата имат нужда от много любов. Wink
А до изваряването - ами естествено, че като сте на 2 месеца ще стерилизираш... Аз спрях около 4тия месец, но имам приятели, които стерилизират на 2 годишното си дете.
Изборът си е личен и не те съветвам да взимаш присърце всяко изказване за начина на отглеждане и възпитание на твоето дете. Ще има още много да се впрягаш иначе   bouquet

# 28
  • Мнения: 307
Да ме прощава твоята приятелка, ама да си гледа нейната работа!
Ти си гледаш чудесно детенцето, не се впечатлявай на нечии приказки!  Hug Та ако сега не го гушкаш и целуваш, кога? Когато стане на 30 ли?
И на мен много хора ми дават акъл как да си гледам детето /и то повечето не са гледали дете в живота си/, но тъй като това е моето дете си го гледам, както намеря за добре!   bouquet

# 29
Пълни глупости ти говорят.Аз моя все още го целувам по милион пъти на ден,ама взе да се усеща вече и го е срам.Та ей,виж до кога ще го целуваш,до 2 годинки.После стават "големи"и не дават мама да ги лигави.Така че наслаждавай се на моментите.Вярно е,че моя син е мнооого голям лигльо,но по-добре лигльо от колкото дете което не е усетило майчина ласка. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт