Как се справяте с чувството на паника?

  • 3 151
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 71
OOOO, tozi muj i az go tursya!!! Simple Smile))) Shte stava boy, ako se poyavi tadyava...... #2gunfire

# 16
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Спирам да мисля за това. ВЕДНАГА.

 Peace Peace Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 2 079
Дишам дълбоко.
Пия вода на малки глътки.
Излизам на чист въздух, навън и дишам, дишам, дълбоко, задържам въздуха.

Но това, което описваш прилича на нещо друго, на медицински проблем.
Иди и се консултирай при лекар, за всеки случай!  Peace

# 18
  • Мнения: 1 568
OOOO, tozi muj i az go tursya!!! Simple Smile))) Shte stava boy, ako se poyavi tadyava...... #2gunfire

Три сме за сега,има още една мацка със сигурност знам,че ще се бие и тя Joy

Пробвах всичко момичета!Помогна ми това да не мисля.....и дишането-дишам и не мисля и си казвам,все нещо ще се случи и аз най-вероятно ще приема и новосъздалата се ситуация!
Иска ми се обаче "да участвам" в нещата ,а в такива моменти просто блокирам и ни приемам,ни предавам!

# 19
  • Мнения: 1 152
Хммм...само като го срещнете тоя мъж да не ви обхване паника  hahaha Joy ?

Сега сериозно. Имала съм два пристъпа на паника. Първият след загуба на любим човек. Изпаднах в депресия, от която едва се измъкнах. Може и да е странно, но точно този панически пристъп ме стресна. Бях на лекарства известно време и се оправих. Но щом се върна към спомена за него, отново усещам, че ще се повтори пристъпът. Затова се опитвам да мисля само за хубави неща. Детето, съпругът ми, приятелите ме "спасяват".
Вторият пристъп преди седмица. Почувствах се зле, помислих за смъртта и... Сега пак си пийвам хапченца. Не съм ходила на психиатър или психолог, защото все още "контролирам" нещата. Пък и личният ми лекар така прецени.
Времето лекува... ако не се връщам назад.
Пристъпът на паника си е медицински проблем, колкото и да не ми се искаше да вярвам. Даже по-скоро психологически. Ако усещаш, че не можеш да се справиш, моят съвет е да потърсиш помощ от лекар. И споко...не сме луди. Просто стресът, в който живеем ни се отразява така.

 Hug

# 20
  • Мнения: 1 568
Аз съм го срещала Joy не съвсем истинският,но почти 100 % копие,трябва да ти кажа че си глътнах граматиката!Бях като бастун!!!

Моля те драсни ми на лични какво взимаш!

# 21
  • Мнения: 953
Дишам дълбоко и бавно, намокрям си лицето със студена вода и си повтарям "всичко е наред, всичко е наред "  Laughing

# 22
  • Мнения: 77
Когато получа пристъп на паника вземам една супена лъжица Невропан(мента,глог и валериана)от течния и много ми помага.Струва около 2лв в аптеката. smile3503

# 23
  • Мнения: 750
Хм.....до сега не съм изпадала в паника! Thinking
Не съм 4овек който се паникоьосва.....каквото и да ми се е слу4вало!
Спокойствие и силна храна! Mr. Green

# 24
  • Мнения: 1 568
Радвам се на силни хора,които успяват да овладеят ситуацията!  bouquet
На мен рядко ми се случва,но усещането е ужасно! Пълен блокаж! Няма никакъв мисловен процес,само остават животинските инстинкти,за самосъхранение.........всъщност като се замисля май и те изчезват  Laughing

# 25
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
И аз да се оплача. С доста силен и непоколебим характер съм, но въпреки това тревожните мисли не ме напускат, откакто се родиха децата и почина майка ми.
Денонощно се тревожа, какво ще стане с тях, ако с мен се случи нещо, как ще живеем, ако остана без работа, ами като остарея и остана немощна, с една мизерна пенсийка. А дали се справям добре в работата си.
Имам такива пристъпи на тревожни мисли вечер, преди да заспя. Отдавам го на това, че се чувствам сама в живота - почти нямам роднини, на които да разчитам, а и нямам голямо доверие на собствения си мъж.

Засега никак не се справям.

# 26
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Маргало, как си?
Справяш ли се пристъпите на паника? Успяхме ли да ти помогнем?
Надявам се да е така! И помни "Всичко е в главата".

# 27
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
Радвам се на силни хора,които успяват да овладеят ситуацията!  bouquet
На мен рядко ми се случва,но усещането е ужасно! Пълен блокаж! Няма никакъв мисловен процес,само остават животинските инстинкти,за самосъхранение.........всъщност като се замисля май и те изчезват  Laughing

Точно същото съм изпитвала Sick

# 28
  • Мнения: 750
Радвам се на силни хора,които успяват да овладеят ситуацията!  bouquet
На мен рядко ми се случва,но усещането е ужасно! Пълен блокаж! Няма никакъв мисловен процес,само остават животинските инстинкти,за самосъхранение.........всъщност като се замисля май и те изчезват  Laughing

Ама....за какво се паникьосваш то4но? newsm78
Аз се опитах да си представя разни ситуации...и пак не виждам да изпитам паника...Оф,не знам!
Как ще се паникьосам,за какво...и как така ще блокирам?! Thinking

# 29
  • Мнения: 1 568
Маргало, как си?
Справяш ли се пристъпите на паника? Успяхме ли да ти помогнем?
Надявам се да е така! И помни "Всичко е в главата".

Абсолютно си права-всичко е там горе!!!
Мъча се,правя разни упражнения #Crazy
В смисъл,че се старая вместо ситуацията да владее мен,аз да се помъча да я "яхна",трудно ми е но и секунден успех да имам ми поникват крилца!!!!
Набивам си в мозъкът,че съм невероятна,умна,успешна..... newsm78 глупости,но няма как трябва...  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт