Странно за бебешките бодита

  • 2 800
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 539
Аз пък да си кажа мъката и възмущението, че цяло лято не успявам да намеря сандали за момиче 27 номер Close Това е номер, който производителите съвсем явно дискриминират #2gunfire До 25-26 има, над 29 също има, но 27...
В началото имах изискване да са от естествена кожа. После склоних и на изкуствена, но да са хубав модел, момичешки, обран по крачето и без прекалено много финтифлюшки.
Е няма и няма! Всичко, което се предлага, са някакви китайски боклуци, които не знам по какъв калъп са правени и са кое от кое по-кичозни.
Да не говорим, че в Бургас има не повече от 2-3 магазина за детски обувки, където зареждат по 1 чифт от номер и като свърши, ги е страх да заредят, за да не би да им останат непродадени.

# 16
  • Мнения: 109
Аз пък да си кажа мъката и възмущението, че цяло лято не успявам да намеря сандали за момиче 27 номер Close Това е номер, който производителите съвсем явно дискриминират #2gunfire До 25-26 има, над 29 също има, но 27...
В началото имах изискване да са от естествена кожа. После склоних и на изкуствена, но да са хубав модел, момичешки, обран по крачето и без прекалено много финтифлюшки.
Е няма и няма! Всичко, което се предлага, са някакви китайски боклуци, които не знам по какъв калъп са правени и са кое от кое по-кичозни.
Да не говорим, че в Бургас има не повече от 2-3 магазина за детски обувки, където зареждат по 1 чифт от номер и като свърши, ги е страх да заредят, за да не би да им останат непродадени.
Същата история, само че с младеж на 5 години. Бе какво го правят тоя 27-ми номер, бе.То не е обикаляне, то не е чудо- никъде го няма. И твоето пак е момиченце - за тях винаги има по-голям избор на дрехи и обувки-ами какво да кажем ние  мъжките мами. Когато трябва да пазарувам за детето хабя толкоз нерви и навъртам толкоз километри, че.... ooooh!
По въпроса за бодитата - виждала съм ги в този размер( 80/86) на една Кюстендилска фирма.

# 17
  • Мнения: 3 423
Виж в магазините на ТСМ,
имат бодита в този размер.

# 18
  • Мнения: 3 818

И мойта щерка е на тази възраст, но след известен зор в търсенето, намерих един тип гащи, които са много красиви, удобни и т.н.

Иначе аз най-много се дразнех, като й махнах памперса и в един момент се оказа, че панталони за дете на тази възраст без памперс просто няма Laughing - правят ги големи нагоре и с по-къси крачоли и съответно като няма памперс, който да смъква надолу, всичко й стои като малко. Лудница Laughing

# 19
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
С бодитата проблем нямам , копувам по-големи, изпирам ги с по-топла вода и те се свиват.
Обаче с дрехите на баткото е по-трудно. Той е 130см висок и сега тепърва ще е предучилищна  Crazy

# 20
  • Мнения: 3 116
Наистина бодита с размер 80-86 не се произвеждат, същото се отнася и за гащичките и потниците  newsm78 Това ми беше обяснено в един магазин, продаващ българско бебешко бельо  newsm78 С чужбинското не знам как е  Crazy

# 21
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не сме стигнали още до този размер. Обаче и на мен ми е трудно да намирам хубави и качествени дрехи за момчета. За момиченца има, за момченца - тцъ.
Особено, ако момченцето е като макарон и всички панталони са широки в кръста.  Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 2 891

Ако беше тъй, досега да са се смилили в магазините, де що питане изпитах и търсене изтърсих, и да бяха ми продали поне едни небабешки и небългарски потниче и гащички за момиче на 2  Mr. Green В евтините дюкяни викат: "Ааааааа, как така ще давате 8 лв. за бельо, грехота е!", а в другите - "Как така гащички? Какви гащички? Да не би да имате предвид къси панталонки? За 2-годишно има само бодита." Никакъв шанс за млада дама без памперс, мда - или грубовати бели гащи с размазана щампа отпред, или боди с метални и безкрайно комфортни за голото дупе капси, тава е то  Crossing Arms

Ох, и аз с това се сблъсквам! Малката е доста слабичка и вече без памперс! Е, не мога да й намеря гащички които да й стават , и това е! Rolling Eyes Всичките са й големи и й се смъкват!

Моят  син махна памперса на 1 г. и 2 м. Същата драма беше със слипчетата, но намерих малки, като за него в магазина на Вис Виталис (София) на Пиротска. Може да има и момичешки  Thinking

# 23
  • Мнения: 271
Наистина бодита с размер 80-86 не се произвеждат, същото се отнася и за гащичките и потниците  newsm78 Това ми беше обяснено в един магазин, продаващ българско бебешко бельо  newsm78 С чужбинското не знам как е  Crazy
И на мен така ми бе обеснено. Причината била, че повечето на тази възраст са без памперси и носят гащички и потници, за да е по-бързо ходенето до тоалетна  Grinning

# 24
  • Мнения: 375
Наистина бодита с размер 80-86 не се произвеждат, същото се отнася и за гащичките и потниците  newsm78 Това ми беше обяснено в един магазин, продаващ българско бебешко бельо  newsm78 С чужбинското не знам как е  Crazy
И на мен така ми бе обеснено. Причината била, че повечето на тази възраст са без памперси и носят гащички и потници, за да е по-бързо ходенето до тоалетна  Grinning

 Shocked

Така е тук и не само с бебшките дрешки.За сведение в чужбинско не е така

# 25
  • Мнения: 1 547
Аз предлагам да стачкуваме  Crossing Arms Какво ни пробутват тука некви тарикатлъци - нямало бодита, нямало гащи... всичко има, ама ги мързи търговците, искат да зареждат от комшийския склад и да печелят по 5 лева на потник. Стачка и протест, туй е нужно - аз ще дефилирам жално с последния останал чифт дъщерско бельо, трайно декориран с домати и пастел.  Tired

Fuar, Adorable, Albimini и разни други, предимно турски фирми, имат чудесно бельо - като се започне от бебешките бодита и като се стигне до разните му там слипове и камизолки. Купувала съм и 80, и 86, и 98, и за момче, и за момиче, ама ги изчезнаха нещо напоследък. Множество хубави бодита с малък размер има на Севастопол в едно магазинче, точно срещу Давидов, но няма гащи.

Ако някой знае къде във Варна /или в Интернет/ мога да се докопам до прилични НЕбългарски артикули за деца 2-4, да свирне - ще го обсипя с благословия и благодат.  Crazy /В Хиполенд има само над 104 см./


P.S. Как'Сийке, ако ударя на камък, ще ти пиша ЛС за прашките - за сина ще искам с мрежичка отпред, за щерката - с пайети.   Whistling

# 26
  • София
  • Мнения: 6 363
миналата неделя гледах купища бодита размер 86 на фирма Комес - в Хиполенд София.

# 27
  • Мнения: 920
миналата неделя гледах купища бодита размер 86 на фирма Комес - в Хиполенд София.

Които на тебе сигурно не ти трябват.
Май ще трябва да си спретнете рубрика Търси се. Аз нали съм далеч от тези проблеми, гледам красиви дрешки и викам Ей, блазе им на сегашните мами.

# 28
  • София
  • Мнения: 6 363
миналата неделя гледах купища бодита размер 86 на фирма Комес - в Хиполенд София.

Които на тебе сигурно не ти трябват.
Май ще трябва да си спретнете рубрика Търси се. Аз нали съм далеч от тези проблеми, гледам красиви дрешки и викам Ей, блазе им на сегашните мами.

ти се остави, ами като ръгна малкия да прохожда средата на юни и аз, щастлива майка, го водя в "най-големия в София" магазин на КиК да купуваме първите истински чепици.... "ми госпожо, то лятната колекция свърши". кога свърши, бе - мииииииии, ние още от април ги продаваме сандалките, нема ги вече.
писах на колевите да ги питам как смятат да позная номера, който ще носи детето ми след неизвестен брой месеци като реши да проходи, че да му купя предвидливо сандалки през април. хората излязоха отзивчиви, изръшкали София и ми докладваха един магазин (!) в който имало ЕДИН останал чифт 19-ти номер (!!!!)

сага...

както и да е, да не спамим важната тема - в Хиполенда имаше бодита на Комес не лоши, всички размери чак до 104, мисля.

# 29
  • Мнения: 920
писах на колевите да ги питам как смятат да позная номера

От начало прочетох колегите и си викам сигулно са разработили специална програма с въвеждане на генетични данни, начин на хранене, климат и т.н.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт