Трудно ли заспиват бебетата ви ?

  • 3 311
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 5 642
Понякога го приспивам, но все по-често си заспива сам. Знам си по кое време горе долу спи и го слагам в кошарата. Понякога обаче плаче много без видим проблем и тогава се гушкаме

# 16
  • София
  • Мнения: 38 518
Цитат на: Desika
Искам да ви питам как се приспивате и трудно ли става това защото от няколко дни бебка направо ме подлудява.... Приспиваме се по един час , като тя постоянно се мята наляво надясно , не спира да маха с ръце и плаче - по-точно мрънка. Търси си биберона като полудяла а в момента който и го дам го смуква два-три пъти и го плюе и така хиляди пъти  Crazy  Направо се чудя какво е това колики или характер ?

И при нас е същата история. Според мен това е защото бебето не знае че е уморено и трябва да спи за да си почине. Това си е характер. Пробваи приспиване с бутане на количката, дори вкъщи и галене по челцето - много е ефектно! 1countingsheep

# 17
  • Мнения: 303
Идеята с едно-времешното повиване не е много подходяща  Confused според мен... Слушах един ортопед колко е вредно за крачетата. Аз не бих навредила на детето си само за да си осигуря 1 час повече спокойствие...Иначе заспиваме различно според това колко е изморена. Ако е много изморена заспива и права. Ако не е изморена и да я вържа-няма да заспи...Като всеки човек.. Wink

# 18
  • Мнения: 317
Цитат на: kroha
Идеята с едно-времешното повиване не е много подходяща  Confused според мен... Слушах един ортопед колко е вредно за крачетата. Аз не бих навредила на детето си само за да си осигуря 1 час повече спокойствие...Иначе заспиваме различно според това колко е изморена. Ако е много изморена заспива и права. Ако не е изморена и да я вържа-няма да заспи...Като всеки човек.. Wink


не виждам защо да е вредно за крачетата:?:  Confused:  Confused:  Confused:  Confused:  Confused:  Confused: . и не мисля, че му навреждам по никакъв начин или че му отнемам някакво удоволствие. нито пък си осигурявам  едночасово спокойствие. просто на моето бебе му действа добре и спи спокойно.

# 19
  • Мнения: 280
Съпругът ми успява да я приспи много бързо, като й масажира ушенцето, особено там отгоре над ушната мида. Пробвай, действа много успокояващо на бебенцата и със сигурност им е много приятно....  sleepuu

# 20
  • тук-там
  • Мнения: 5 704
Цитат на: Desika
Искам да ви питам как се приспивате и трудно ли става това защото от няколко дни бебка направо ме подлудява.... Приспиваме се по един час , като тя постоянно се мята наляво надясно , не спира да маха с ръце и плаче - по-точно мрънка. Търси си биберона като полудяла а в момента който и го дам го смуква два-три пъти и го плюе и така хиляди пъти  Crazy  Направо се чудя какво е това колики или характер ?


На мен ми звучи като колики, но може и да не си дояжда. Или пък просто иска да я погушкаш, за да заспи. Моята бебка сега заспива сама, но през първите два месеца покрай коликите я поносвах преди да заспи.

# 21
  • София
  • Мнения: 18 679
Къв характер от бебе на един-два месеца бе хора Shocked
Оставяте ги да плачат по половин час #Puppy dog Сърца нямате ли?Баси, ужасена съм....
Това с повиването просто няма да го коментирам - имаш си комп, имаш си нет, вземи попрочето тук-там за що иде реч.
Е, не вярвах, че в днешно време още има майки, дето не са чували за вредата от повиването Shocked

# 22
  • Мнения: 350
При мен заспива на гърда след като се насуче. НО ако не иска да спи-никой не може да го накара.Всичко си зависи от детето - дали иска гушкане или храна, или е превъзбудено от много нови гледки и емоции.

За лесно приспиване помага хубава спокойна музика, галене по  главичката, да няма скърцане, да не говорят хора. Но и мен да ме карат да спя, а аз да не искам - ами няма да ме приспят.

# 23
  • Мнения: 46 518
Цитат на: Нинчето1
не виждам защо да е вредно за крачетата:?:  Confused:  Confused:  Confused:  Confused:  Confused:  Confused: . и не мисля, че му навреждам по никакъв начин или че му отнемам някакво удоволствие. нито пък си осигурявам  едночасово спокойствие. просто на моето бебе му действа добре и спи спокойно.


Естествено, че е вредно за крачетата, не сте ли ходили на ортопед? Не четеш ли статии? Има достатъчно изписано по въпроса ........ а да не говорим какви снимки са поместени в статиите, които показват резултата от повиването  Sad
За прибирането на ръцете - накарай някой да те върже теб за една нощ и после кажи как е ......

# 24
  • Мнения: 46 518
Нинчето1, ако имаш желание прочети това:

"......Повиването на детето с прибрани крачета е абсолютно погрешно.Тази позиция води до изкълчване.

Още от първия ден след раждането е необходимо детето да бъде поставено с разкрачени крачета,които се движат свободно. ......."


Цялата статия можеш да намериш тук.

# 25
  • у нас
  • Мнения: 660
Дано да успокоя мамите с труднозаспиващите бебчета,като споделя нашия опит.Дащеря ми беше доста ревливо бебе и дума не можеше да става да си заспи сама.Тази зима реших да и купя спално чувалче,че голямо мятяне пада през нощта и все е отвита,като не вярвях,че ще имам голям успех,защото нали се сещате за приказката за шилото и торбата #Milti То пък взе че се получи.Не само че и хареса да спи в чувала,но реши че не иска вече нито да я приспивам,нито да я гушкам докато заспи.Сега сама си взима чувалчето и отива до кошарата Grinning но нека да кажа,че този успех го постигнахме,когато Алиса вече беше на 1г.и 8 месеца.Успех на всички Stuck Out Tongue

# 26
  • Мнения: 3 537
При нас са две положенията - или заспива в мен докато го уригам веднага след като се наяде или си го оставям в креватчето и до
10-15 мин. си заспива самичък.

# 27
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Какво толкова страшно Rolling Eyes  ,че НИНЧЕТО 1 си повива бебето?!АЗ големите момчета като съм ги повивала   ylinfant /ама не така като нея само лекичко,колкото да се кротне и успокои/ да не би да са деформирани?!Единия завърши спортното,а другия сега го завършва - с академично гребане!Нищо им няма на краката! #Milti Сега малкия вече не го повивах,но с него се гушкахме когато неможеше да заспи smile3541 ,обикновено като се наяде и заспиваше веднага.След разходка винаги му "измивах"личицето със светена вода!Винаги е спял в  newsm07 креватчето си,но сега от половин година иска да легне при мен на спалнята и така заспива сам,но до мен!Да неговорим кой заспива smile3520  понякога по-напред!!! newsm10 Вече е на 3 г без 2 седм

# 28
  • Мнения: 317
Цитат на: belinda
Къв характер от бебе на един-два месеца бе хора Shocked
Оставяте ги да плачат по половин час #Puppy dog Сърца нямате ли?Баси, ужасена съм....
Това с повиването просто няма да го коментирам - имаш си комп, имаш си нет, вземи попрочето тук-там за що иде реч.
Е, не вярвах, че в днешно време още има майки, дето не са чували за вредата от повиването Shocked


ми ти много просветена. каква е вредата от повиването Confused:
значи според немските спецове си е ок, но за теб е нещо вредно, ПРОСТО НЯМА ДА КОМЕНТИРАМ #Silly

# 29
  • Мнения: 317
Цитат на: nikol78
Естествено, че е вредно за крачетата, не сте ли ходили на ортопед? Не четеш ли статии? Има достатъчно изписано по въпроса ........ а да не говорим какви снимки са поместени в статиите, които показват резултата от повиването  Sad
За прибирането на ръцете - накарай някой да те върже теб за една нощ и после кажи как е ......


ДА, ЧЕТА СТАТИИ!!!! ИЗ НЕМСКИТЕ СПИСАНИЯ ЗА БЕБЕТА. ЗА СПРАВКА СПИСАНИЯТА СА ОТ ТАЗИ ГОДИНА, МОГА ДА ТИ ПРАТЯ АКО ИСКАШ #Silly  #Silly  #Silly
КАКВИ СА РЕЗУЛТАТИТЕ ОТ ПОВИВАНЕТО? КАТО СИ СПЕЦИАЛИСТ, НА ВРЕМЕТО КАТО СА ГО ПРАВИЛИ ТА КАКВО, ДА НЕ БИ ДА ИМА НЯКОЙ ДЕФОРМИРАН ЗАРАДИ ТОВА
ИЗОБЩО НЕ ГО СТЯГАМ ДЕТЕНЦЕТО, НЕ ВИЖДАМ КАК ЩЕ СЕ ДЕФОРМИРА, ИгАтИ И ПРОСВЕТЕНИТЕ

Общи условия

Активация на акаунт