Притча...а вие какво бихте отговорили?

  • 1 730
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 099
Бих отговорила: Да пази Господ, да варди!

# 16
  • Мнения: 11 607
Eхххх...като се почне с "черните"краски за българина, че...чак ми се отщява.Честно.
Не, не е само българска.
Такъв въпрос може да зададе човек, който явно не е имал пряк и по-продължителен сблъсък с чужденци, да ме прощавате.

Не съм целяла точно черните краски на българина....Анкетата е така зададена за да може да ни убеди(или да не го направи),че българина се е разделил с онова - Не е важно на мене да ми е добре, важно е на Вуте да му е зле! Простете, ако съм била разтълкувана по друг начин!

Исках да си поговорим за завистта,която както се очертава е наднационална черта и си зависи от човека! Притчата е за материални неща, но тя може да важи и за нематериалното.....

За добро или лошо съм имала малко контакти с чужденци, това е така.....

# 17
  • Мнения: 1 339
Бих си пожелала всичко най-най-хубаво за мен, а какво имат другите не би ме притеснило особено  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 992
Взимам я къщата + басейна, пък нека съседа има два. Не ми пречи. Нали ще ходя да се къпя в неговия по съседски Mr. Green

А относно завистта, смятам че е наднационална черта и зависи от това, какъв е човекът.

# 19
  • Мнения: 165
И аз бих пожелала да отслабна, но съдеда просто трябва да изчезне. Нищо не ми е направил човека, само дето децата му бягат като луди по стълбището, но кво да се прай - деца.

Съседите ще пощуреят от завист - три басейна срещу тях..... уха.....

# 20
  • Мнения: 2 891
Здраве си пожелавам. Съседките са майка ми и сестра ми  Whistling

# 21
  • Мнения: 11 315
Пожелавам си мъдрост и широко отворени за света очи. Пък нека на другите им дойде двойно!

# 22
  • Мнения: 2 407
Къщата, зависта е доста често срещано явление!

# 23
  • Мнения: 1 371
Яяяя, на мой гръб ще получи всичко двойно.  Laughing

Сега сериозно - пожелавам си здраве и любов за мен и моето семейство, приятели. Всичко друго с пари се купува.

Всеки завижда - друг е въпроса дали благородно или не!

# 24
  • Мнения: 193
Според мен в тая притча си става въпрос за материални богатства.

Така че - избирам къща + басейн!!!

Щом съседа има два, децата (и моите, и неговите, и всички квартални) да ходят там, пък аз ще си го ползвам моя на спокойствие... 
 
  261uu  И ще правя край него гимнастика за отслабване!

# 25
  • Мнения: 154
Колкото и банално да звучи и аз си пожелавам (и на мен,и на съседа,и на всички останали)най-вече здраве,а тогава всичко останало е постижимо Peace

# 26
  • Мнения: 27 524
Аз го знам, че на съседа ще е тройно и третото на нашия човек било едно микроинфарктче  Laughing

Разбира се, бих си пожелала здраве; за мен и за колкото близки мога да включа. Всичко останало е постижимо или ненужно  Simple Smile

Гласувах с ДА. Заради липсата на средна класа е обаче  Peace

# 27
  • Мнения: 3 835
Много хубава тема!

Аз няма да си пожелавам нищо, защото не така я разбрах темата.

Не е БГ черта разбира се, завистта си е завист, има я навсякъде по света. Ако беше само БГ черта, отдавна да съм емигрирала. Mr. Green

# 28
  • Мнения: 1 735
Отговорих с "Друго". Според мен, зависи от възпитанието на човека.

Иначе аз бих си пожелала 2 къщи с две коли. Една кола за мен, една за мъжа ми.
Едната къща за нас двамата, другата къща за децата като порастнат да си се кефят в нея.  Laughing

# 29
  • Мнения: 471
Един микроинфаркт Simple Smile
Бих си пожелала любов .............и тая на съседа няма да ми е излишна
А за завистта, не, не ни е национална черта, по-скоро национална черта ни е недоволството и вечното оплакване и това,че все друг ни е виновен и друг трябва да оправя нещата свързани с нас................ние никога не участваме в лошото и никога не намазваме от доброто

Общи условия

Активация на акаунт