Много плаче в яслата-какво да правя

  • 9 854
  • 110
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25
знаеш ли можеби ще е по-добре да го спреш,защото да не се травмира.Ако имаш кой да го гледа,нека да го гледа като порасне да стане поне на 2 пробвай пак

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
Хайде да се опитаме да погледнем нещата откъм детето.
Представете си, че сте малки, а светът е огромен - все едно пред себе си да имаме хора, високи6-7 метра)
досега до вас е бил един голям човек (мама), който се е грижил за вас винаги - дава ви да ядете, къпе ви, носи ви, утешава ви като плачете...)
имате си единствената много позната обстановка, която ви дава спокойствие - вашият дом, креватче, чашка...

И ИЗВЕДНЪЖ:
още не сте се наспали и ви водят на място, което е непознато, голямо,
има някакви чужди хора, които не разбирате какво ви говорят
и на всичко отгоре ви дават на тези чужди хора и човекът, който е целият ви свят изчезва.
На третия или четвъртия ден разбирате, че всеки ден ще е така.

И КАК Е СЕГА САМОЧУВСТВИЕТО?
Що се отнася до мен, ако съм на 1 година - ще се скъсам от рев и няма да искам да се помръдна - единственото, което ще усещам ще бъде, че ме изоставят

# 17
  • Мнения: 182
Преди известно време и аз бях пуснала подобна тема. Моята дъщеря ходи от април на ясла и не бих казала, че се е адаптирала съвсем. Добре е, че сега плаче само на отиване, а там се успокоява и ме посреща в добро настроение. Въпреки всичко не бих те посъветвала да спираш детето ( а за оставяне за по 1-2 часа да не говорим, защото децата нямат идея от време), защото следващият път ще бъде още по- трудно и за двамата. Щом не ти боледува често( моето дете всяка седмица е болно) този период на адаптация ще отмине по- рано или по- късно.  Стискам палци и на двамата!

# 18
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако е толкова належащо, добре.

Не можех да си представя да ги дам на ясла. Криво-ляво се изхранвахме и без да ходя на работа. Лишавахме себе си от много неща, бяха трудни времена, но си заслужаваше. Човек ако е здрав, има някакъв покрив над главата и нещо на масата, се справя. Но за децата си заслужава.

Децата на 1 година се развиват във всякакъв смисъл с бясна скорост. Затова е много важно кой и колко време се занимава с детето, как и какво му говори. Тази възраст е част от златното време за учене на език, движение, привързаност, та дори и ценности.

# 19
  • Oslo
  • Мнения: 659
Със сълзи ли плаче или просто плаче много силно? Има огромна разлика между децата, които наистина тъгуват от дъното на душата си и други, които протестират срещу това, че са оставени на място, на което не искат да бъдат. За мен е по-притеснително ако детето седи тъжно цял ден на диванчето без да се интересува от игрите и заниманията на другите деца, отколкото ако плаче почти непрекъснато, а в почивките яде, спи или обхожда занималнята с интерес, подръпвайки играчки от ръцете на другите.

Последна редакция: сб, 18 авг 2007, 00:19 от zuzina

# 20
  • Мнения: 2 807
Аз бих го отписала. Цял месец рев, та и чак до посиняване ми се струва направо като тормоз за детето.
Не съм пращала моята на ясла, но смятам, че ако до няколко дена едно дете не спре да реве значи не му е дошло още времето за социализиране.

И аз бих го отписала.

Въпреки, че децата ми никога не са посещавали детски ясли и/или градини, поставяйки се на твое място, аз бих постъпила така.

# 21
  • Мнения: 2 494
Мъничък е! Моята на 1г.6м. я дадох, винаги съм искала да я гледам до 3, но няма как. Животът е ..... Sick
Така, според мен трябва да търсиш алтернатива засега, поне докато не минат 2-3 месеца - баба, детегледачка, нещо такова. Знам че е скъпо, но.... Hug
Йоана в началото плачеше, но за 4-5 дни спря да реве през деня, а само сутрин. Това  казват учителките е нормалната адаптация. След месец спря да плаче вообщем сутрин като стане ми казва-мамо, айде на ясла и всичко си е ОК.

Учителките казват, че понякога има дечица, дето плачат по цял ден, като твоето слънце, имахме едно такова момченце в нашата група, хем беше по-голямо-на 2г.1м1 Майката го спря за 4-5 месеца и сега като тръгна нямаше проблеми!
Успех!!!! Hug

# 22
  • Мнения: 131
Аз ти казвам да не го спираш.Със сигурност ще свикне.Аз много се притеснявах за малката,защото много обича деца,но към възрастните е страшно дръпната.Даже към баща си и баба си.Просто си е такава,не дава да я пипат ,да и се радват,много се дразни.Плачеше като я остявях,но вътре с децата играеше и само като се присетише -поплакваше.Аз обаче,правих грешка- оставях я в последният момент,кота няма деца да влизат вече и я подавах директно в ръцете на учителките...След около 2 месеца разбрах,че това е много грешно,тъй като тя не обича чужди възрастни....Един ден като я водих,имаше 2-3 деца,които влизаха,а и вратата беше отворена.Тя видя децата,столчетата и закуската и влезе като 'бързият влак' Joy/От тогава не я подавам на ръце ,влиза сама и даже чао не ми казва..Но си е все същата,не дава на учителките и лелките да я гущкат и т/н,ама те си я знаят.Иначе м,ного ги слуша,ама да не я пипат много,много  WinkТака че ще свикне,само не се разтройвай и не му го показвай Simple Smile

# 23
  • Мнения: 2 019
и аз незнам вече,но ще видя как ще  е още 10 дни и ако продължава го спирам за 1-2месеца,притеснява ме също,че като плаче се захласва и на няколко пъти се превивал от плач,не плаче чак нон стоп,но казват ,че когато спре мранка неспокойно.Сигурно не е готов още.а първите дни беше много добре,после беше болен вкъщи и оттогава е така

# 24
  • Мнения: 2 807

AMBER4, а мислила ли си да смениш яслата?

Да не би да се притеснява от още нещо, освен твоята липса  Thinking
Деца по-агресивни, някоя от госпожите?
Пишеш, че не е плакал първите дни и затова се замислих...

Каквото и да е, дано скоро мине този период - желая ти го от сърце.  Hug

# 25
  • Мнения: 131
ти,да не си от русе,че има една майка дето я срещам вече 2-3 пъти и тя така казва?Simple Smile че първо тръгнал добре и после бил болен и т.н......съвпадение ли ?

# 26
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Аз не бих издържала на това.Мисля,че детето много се измъчва.Според мен такова дълго плачене не е нормално.Аз ако бях,бих отписала детето.Само си представям какво изживява детската му душица.Това не е ден-два,а цял месец,много е.
Дъщеря ми тръгна на ясла на 1,9 години и плака точно 2 дена,само сутрин.Дълго време преди да я пусна на ясла си говорехме за това,къде ще ходи,какво ще прави там,изобщо за всичко,свързано с яслата.Много зависи и от учителките.Би могла да опиташ в друга ясла,след някой друг месец.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 213
Моля те, спри детенцето! Ти си знаеш как ти е битието, но детето е най-важното. Явно не може да свикне или поне не в тази ясла. Моето тръгна веднъж на 1г и 5м и веднъж на 1г и 7м, отписах го, но още бера горчивите плодове от този "експеримент". Толкова се стресира, че още си спомня. Sad

# 28
  • София
  • Мнения: 62 595
Казвате, че щяло да свикне. За свикването - ясно. То и на бой и на глад се свиква, ама после може да се гътнеш.
Децата свикват, защото нямат избор.

Яслите и детските градини са измислени, за да може част от работоспособното население (майките) да ходят и да произвеждат добавена стойност. Били са измислени по време на някоя от войните в Европа, за да може жените да работят във военните заводи, защото мъжете са били на фронта.

Те не са направени да обслужват интересите на децата.

И не искам да чувам нищо за социализацията на децата.

# 29
  • Мнения: 2 019
от Русе съм в чародейка.ще го пусна още няколко дни и ако продължава го спирам

Общи условия

Активация на акаунт