Домашни или готови пюрета ?

  • 1 098
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 488
Засега сме само на домашни, може би като порасне ще давам и готови.

# 16
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Приготвям му сама и пюретата и кашите.
Като започнем месните , пак мисля да му ги правя от домашно гледани пилета....
Не се доверявам изобщо на производителите на детски храни.....включват генномодифицирани организми, пилетата и говедата са тъпкани с антибиотици и всякакви боклуци.....една майка от DIr-а беше писала за някакви отрови, които се отделят от метала на капачките, освен това и в готовите пюрета има повишени количества нитрати....

От всичко това се спасяваме като купувам зеленчуците от
 " Първи Еко магазин"( стискам палци наистина да са проверявани), яйца и ябълки взимам от село и приготвям храната непосредствено преди консумация....правя всичко, което мога Grinning

# 17
  • София
  • Мнения: 6 561
готови - Hipp, Sunval,Hame от 3 дни имаме успех с ам-ам. От домашните само тиква. Другото го  Sick  Sick  Sick , след седмица ще пробвам пак да готвя.  Crazy  Blush  Crazy  Blush  ooooh!  Praynig

# 18
  • Мнения: 6 206
Home made, батка. Поради - голямо разнообразие, знам какво слагам, защото всичко е от на баба градината /естествено към този момент всичко без спанака и лука е замразено/, излиза ми минус една стотинка. Пък зеленчуково пюре под 2,20 лв скоро не съм видяла, а плодово под 1,60 лв също. Готови рядко давам, само като излизаме и ще се яде навън или го гледа някой, който не е обучен в тънкостите. Иначе готовите ги одобрява Хип, Гербер чат пат, миналата седмица му дадох и от тези на Хаме и тях изяде.
ОФФ - miaou, комплименти за прическата! Големи сте гъзари! Sunglasses  Grinning

# 19
  • Мнения: 439
За обяд - домашни зеленчукови, следобяд  - готови плодови или каша. Бих правила и домашни плодови пюрета, но на пазара сега няма голямо разнобразие на зеленчуци.

# 20
  • Мнения: 3 927
По груби сметки около 90% домашно приготвена храна.
До 10-я месец давах от готовите каши, вече не ги потребяваме.
Средноаритметично давам по 1 плодово пюре и едно готово месно за обяд на седмица, всичко друго е made in mama Wink . А и скоро ще я мина бебка основно на нашите манджи Simple Smile

Как да храня детенце само с готови пюрета/храни, като ние с татенцето се храним с домашно ядене. Да не би аз да ям консерви боб със свинско, сърми и каквото там се продава  Simple Smile  Wink

# 21
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Зеленчукови -домашни,плодови-готови(HIPP,Sunval,Gerber) Stuck Out Tongue

# 22
  • София
  • Мнения: 985
зеленчуковите ги правя аз, а плодовите ги купувам.

# 23
  • Мнения: 350
Ние сме още в началото на захранването, но предпочитам ДОМАШНИТЕ!!!
Но ще давам и готови:  спанак, алабаш и др. такива по-редки.

# 24
  • Мнения: 4 244
Винаги домашни, че знам какво има вътре
Но не купувам пресни, ами замразени, защото директно обработени след беритбата, а не са чакали по складове да им дойде реда да се продадат

# 25
  • Мнения: 112
az predpochitam domashnite tochno poradi fakta che znam kakvo
shte sloja v tyah...NO poradi tova che v momenta niama mnogo
goliamo raznoobrazie na plodove i kupuvam poniakoga, a i kogato
sme navun sushto...taka che i az sam za tretia otgovor, NO pri nas
opredeleno preobladava domashnata kuhnia   chef

# 26
  • София
  • Мнения: 9 483
Купувам замразени зеленчукови микасове от фантастико и с тях и приготвям зеленчуковите пюрета.
Слагам и подправки вече. И малко зехтинче, както сте ме учили тук. Simple Smile
Естествено купувам готови каши и пюрета. За сега пюрета само на Ам-Ам и плодови на Ганчев и Ам-ам. Simple Smile

# 27
  • Мнения: 458
Цитат на: mam@
Интересно ми е да разбера какво е съотношението  Thinking
Аз не съм приготвяла домашни пюрета.
Не мисля и да го правя при положение, че на пазара има избор от готови такива.
Купувам на Hipp и Semper.
Хайде Вие сте  Arrow


И аз така правя, купувам HIPP,GERBER и SEMPER. От 2 седмици вече сме на кухня, а там готвят страхотно! Така, 4е не виждам смисъл аз да приготвям храната!

Общи условия

Активация на акаунт