Отговори
# 15
  • Мнения: 753
Много майки ми казват /с малко съжаление в очите/ " При мен не се получи с кърменето".
"О,браво, много хубаво, че го кърмите!"- една туркиня бизнес-дама срещу нас
./на 10 месеца и 19 дена сме/ Като кажа възрастта му, те възкликват.
Казаха ми и "По-хубаво от майчиното мляко няма!" - една майка медицинска сестра с дете на 1г  9 мес.

# 16
  • Мнения: 1 328
Ние сме далече от България и роднините още не са виждали сина ни. Когато родителите ми показали снимки на бебето на моята баба и дядо, дядо ми питал "Той от майка си ли яде?" Родителите ми отговорили - "Да", а дядо ми  - "Ами браво". Между другото дядо ми е кърмен 3 години. Така че когато моите родители ми казаха  за случката по телефона ми стана малко смешно и много мило.  Simple Smile

Искам от любопитство да питам - като е кърмен 3 години, има ли си човека силен имунитет?

Иначе - майка ми и свеки също се радват че кърмя Simple Smile

# 17
  • Мнения: 865
Нищо вдъхновяващо не съм чула за това ,че кърмя.Близките ми го приемат за нормално.Педиатърката на Мария ме похвали преди няколко дни на консултацията ,че още кърмя.Приятно ми стана.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 481
Аз също не съм чула нищо вдъхновяващо, за съжаление. Напоследък чувам и доста неприятни реплики, като "ама ти още ли кърмиш", "трябва да отбиваш малко по малко, изтощава ти се организма, ако решите да имате второ какво ще остане от теб" и т.н.
Не обръщам внимание, нямам нужда от насърчаване, но пък това, което аз правя е, да навивам и окуражавам всички бременни и родилки около мен да кърмят  Simple Smile С риск да стана досадна и да ме помислят за леко чалната.

# 19
  • Мнения: 1 938
Думите, които ми каза д-р Попов по повод кърменето на поискване:
"Ама как така под час? Все едно на мен сега да ми се ядат кюфтета, пък жена ми утре да ми ги изпържи!"  Crazy
Ех, много се смях тогава и сега, когато казвам на мамите да го зарежат това хранене под час, постоянно го цитирам!  bouquet

Когато кърмех Йоана (1,6 г.)  bowuu на плажа на морето, постоянно срещах одобрителни погледи на жени (пък и на мъже, де  Laughing)!  Peace

# 20
  • Мнения: 253
Най-вдъхновяваща е трудно да избера, защото не са много, но ще кажа една. Кърмех на плажа привечер, почти нямаше хора с изключение на 2 жени. Като си събраха нещата да си ходят, едната ме приближи с усмивка,потупа си гърдите и каза: "Машалла"  Grinning и още нещо на турски, което не разбрах. Разбрах само, че ме поздрави, че кърмя и ми стана приятно.

# 21
  • Мнения: 251
 На въпроса дали дядо ми, който е кърмен три години и здрав - да, много е здрав. Даже вкъщи се шегуват, че бил здрав като бик. Дано да ни е жив и здрав още дълги години. Може и заради кърменето да е.  Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 142
аз докато кърмех Елена в парка, хем беше още малка - на около 5 месеца - една възрастна жена с внуче мина покрай мени и каза: "Браво, това се казва майка". направо щях да се разплача от гордост, че став авъпрос за мен и моето бебче.

# 23
  • Мнения: 147
Ние се кърмим вече 10 месеца и като стане дума почти винаги хората казват: "Браво, колкото можеш-кърми,няма по-хубаво" и неща от сорта Simple Smile... Много се радвам като ги чувам, защото и аз така мисля  Joy

# 24
  • Мнения: 1 924
От близки досега не съм получавала похвали, тъй като всички жени в рода по линия на мъжа ми са кърмили и го считат за напълно естествено , т.е. не виждат смисъл да ме хвалят Laughing
Въпреки това усещам одобрителния поглед на свекървата,която много се радва на пухкавия ми син Grinning

# 25
  • Мнения: 897
"Кърмиш ли още ? "

А  ДЕТЕТО Е НА 3 МЕСЕЦА И НЯКОЛКО ДНИ. Едва ли не-айде ,бе не ти ли спря кърмата ,както предполагах.

# 26
  • Мнения: 73
Ние сме все още основно на кърма и се надявам да продължим още дълго  Praynig
Като малката беше по-малка, всички питаха дали е на кърма и казваха: "Браво, по-хубаво от това няма", ставаше ми много приятно, тъй като ние се изцеждаме и е голяма хамалогия. Откакто стана на 6 месеца обаче почти всички (с изключение на семейството ми и една приятелка) ме посрещат с думите: "Е още ли се цедиш, айде стига, докога? Вече нищо не му даваш на бебето в повече.Ти се измъчи." И коментари от рода. Адски обезсърчаващо звучи. Но съм много благодарна на мамите тук  Hug Вдъхват ми винаги нови сили  bouquet

# 27
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Ние се кърмим вече 10 месеца и като стане дума почти винаги хората казват: "Браво, колкото можеш-кърми,няма по-хубаво" и неща от сорта Simple Smile... Много се радвам като ги чувам, защото и аз така мисля  Joy
Завиждам ви! Ние пък в Търново като седнем да се кърмим на Улицата, и уж приятели, уж грамотни, пък все ме питат "Е на колко години стана вече това дете??"

# 28
  • Мнения: 394
на мен мъжа ми ми каза, че в работата си ме дава за пример за това как трябва да се гледа бебето. и това на другите татковци..

# 29
  • Мнения: 147
Ние се кърмим вече 10 месеца и като стане дума почти винаги хората казват: "Браво, колкото можеш-кърми,няма по-хубаво" и неща от сорта Simple Smile... Много се радвам като ги чувам, защото и аз така мисля  Joy
Завиждам ви! Ние пък в Търново като седнем да се кърмим на Улицата, и уж приятели, уж грамотни, пък все ме питат "Е на колко години стана вече това дете??"

Хи-хи Simple Smile това е откакто съм в Троян на гости при бабата и дядото..., иначе и аз живея в Търново и там все се чудят колко още мислим да се кърмим, но аз не им обръщам внимание..., пък и за щастие има и такива, които ме подкрепят Simple Smileтака,че - кърми, не си сама!!!

Общи условия

Активация на акаунт