Дълго кърмилите мами?

  • 1 450
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Кърмя в 8ч след "ставане от сън"
в 10ч,преди плодовото пюре
към 11-11.30 отново-за приспиване
към 12.30-13.30 преди зеленчуковото пюре
към 15ч-отново и следва сън
към 17.30-18ч пак и после кисел/каша
към 19-19.30-понякога
към 9.30-преди сън,за заспиване

а ако ни мъчат зъби- и 1-2 пъти нощем,а иначе не се събужда да яде
Като дръпна чертата-7-8 средно кърмения на денонощие,но мисля и ако е само едно,пак ще се причислявам към "кърмещите мами" Wink

# 16
  • София
  • Мнения: 3 061
Момичета, защо кърмите толкова големи бебета през нощта? Нали трябва да си почиват стомахчетата??? Като чета си мисля, че аз почти не гледам бебе - заспива в 9.30 (след кърмене) и аз го будя към 6.30 - 7ч. пак да го кърмя - става в присъница и за двамата и после той си се буди в 9.30 за "закуска" - пак се кърмим в леглото и към 10 вече ставаме да се преобуваме и т.н. Заменила съм само обедното хранене в 1ч. със зеленчуково пюре, което приготвям с кърма (ако не я изцедя ще експодирам до 5) после кърмене в 5 и в 9.30 след къпане - това е. Пет хранения а нощем съм кърмила само първия месец, после давах вода и той постепенно престана да се буди. Аз нощем ставам да цедя кърмата към #2gunfire 2-3ч. и я замразявам - вече съм напълнила камерата, ама не бързам да я изхвърлям, пазя я за "черни дни"

# 17
  • Мнения: 503
Цитат на: mama_na_misho
Момичета, защо кърмите толкова големи бебета през нощта? Нали трябва да си почиват стомахчетата???


На стомах4етата на кърмените бебета не им трябва по4ивка. Пове4е инфо - в Библиотеката тук и на сайта в подписа ми.
Щом бебето ти спи през нощта - много добре, ако наддава нормално, пълни памперсите и е здраво, зна4и вси4ко е ОК и ти си щастливка. Оба4е много бебета не спят през нощта - и не само кърмените, доста май4ета в съседния форум за изкуствено хранене се оплакваха от това. Просто си е до бебе - моето, например (то ве4е не е бебе де Wink ) първите 17 дни беше в болница, където я хранеха (отна4ало с адаптирано мляко, после с кърма) на режим, с 6 часа по4ивка през нощта. Въпреки това, като я взехме вкъщи, се будеше на всеки 2-3 4аса до към 10 мес. възраст. Познавам и други майки, като мен и теб, с изклю4итено кърмени и късно захранени бебета - някои бебета спяха още от 30-40 ден по цяла нощ, докато други и след 2 год. се будят да су4ат (става въпрос за майките, които още кърмят, децата на някои ве4е се отбиха) - въпрос на характер Wink .

# 18
  • Мнения: 2 529
Цитат на: mama_p

Просто си е до бебе - моето, например (то ве4е не е бебе де Wink ) първите 17 дни беше в болница, където я хранеха (отна4ало с адаптирано мляко, после с кърма) на режим, с 6 часа по4ивка през нощта


Моля те, погледни въпроса и темата на Gutnik на следващата страница, защото мисля, че би могла да споделиш опит с нея относно по-късното започване да се кърми, как да си увеличи кърмата...

# 19
  • Мнения: 385
И аз мисля, че дори и едно хранене от едната гърда си е кърмене. На много майки първо им спира кърмата от едната гърда, примерно. Ще видим при нас как ще бъде.

И ние се кърмим поне 5-6 пъти на денонощие. Нямаме режим и при нас закуска, обед и вечеря са относителни понятия.

Това с времетраенето на съня си до бебе и до възраст. Иначе как някой ще ми обясни, че до оня ден син ми спеше по час, час и нещо след обяд, а като стана на 18 месеца започна да спи по цели 2 часа, че и отгоре. И ето ме и мен във форума пак Laughing  Laughing  Laughing

# 20
  • Мнения: 6 243
Цитат на: Инка
 И ето ме и мен във форума пак Laughing  Laughing  Laughing

Което е супер!!! (и за спането, и за форума Grinning )

# 21
  • Мнения: 1 391
mama_na_misho, ами чудесно е, че така е твоя бебок и че си спи....
И ние бяхме така до скоро - към 6.5месеца взе да се буди и нощем... а сега - на 7.5 не пропуска по 2-3 пъти на нощ да се буди...... предполагам ЗЪБИТЕ са причина
Така че, радвай се сега на спокойствието си и очаквай "включване" идните месеци.....да не се чудиш тогава, що се буди често дечко...
Пък дано ви подмине тоя момент с буденето, ама.... като гледам наоколо... май никой не остава невредим, по тоя параграф

# 22
  • Мнения: 289
Аз кърмех до шестия месец на всички хранения /Нощните сама си ги спря още ок. 3-ия/. После започнах да замествам сутрешното /попарата/, обедното , следобедното и така около годинката кърмех само рано сутрин и вечер. После отпадна сутрин и до ок. 15-ия месец остана само вечер, защото тя си заспиваше сучейки. Въпреки това си се водех кърмачка. Имунитета при кърмените бебета е "доживот" Поне аз така съм чела и чувала, а не само по време на кърменето. Чукам на дърво моето голямо бебе тръгна на ясла през септември и досега е оставала в къщи заради сополи около 3-4 пъти за по 2-3 дена. А дотогава не беше дигала и температура. Мисля това да е добър довод в полза на кърменето. И както казва лит.герой "Колкото повече, толкова повече!"

# 23
  • Мнения: 934
Цитат на: zveti
Аз кърмех до шестия месец на всички хранения /Нощните сама си ги спря още ок. 3-ия/. После започнах да замествам сутрешното /попарата/, обедното , следобедното и така около годинката кърмех само рано сутрин и вечер. После отпадна сутрин и до ок. 15-ия месец остана само вечер, защото тя си заспиваше сучейки. Въпреки това си се водех кърмачка. Имунитета при кърмените бебета е "доживот" Поне аз така съм чела и чувала, а не само по време на кърменето. Чукам на дърво моето голямо бебе тръгна на ясла през септември и досега е оставала в къщи заради сополи около 3-4 пъти за по 2-3 дена. А дотогава не беше дигала и температура. Мисля това да е добър довод в полза на кърменето. И както казва лит.герой "Колкото повече, толкова повече!"


А как се отказа от вечерното кърмене за заспиване?

Общи условия

Активация на акаунт