До кога се пият витамините,в които има и фолиева киселина?

  • 6 691
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Фолиева к-на пих до 4мес.(вкл),сега продължавам с Центрум матерна,които според гинекологът ми трябва да пия до края на бременността
и при мен е така, но сега спрях малко Центрума, понеже пия др хапчета (за хемоглобина)

# 16
  • София
  • Мнения: 33
УЖАС......... Cry Cry Cry Cry

# 17
  • Мнения: 9 050

Нема да се плашиш. Всичко ще е наред. Има доста българи там по болниците. Само се разтърси. От началото на тази година що народ се изнесе от BG в GB  Laughing Или просто разпитай познати при кого са раждали, събери препоръки. За педиатър също.

# 18
  • Мнения: 690
До 5-6 м. пих фолиевата, успоредно с нея Центрум матерна и Сорбифер дурулес /желязо/, като последните две ще пия докрая  Peace

# 19
  • Мнения: 1 081
Ами по принцип до 12г.с., но аз ги пих до 16г.с., не пречи. Би трябвало да се започнат 3 месеца преди да забременееш, но и сега не е късно. Аз пиех Нео Фолик форте, по-силните таблетки, според мен трябва да се консултираш с гинеколог.

# 20
  • Мнения: 3 069
До края на бременноста съм пила витамини с Фолиева.
Няма да ти навреди при всички положения.

# 21
  • Мнения: 65
На мен лекарят ми каза да пия само фолиева киселина. Аз и преди да забремения бях чела, че е добре от 1 до 2-3 месеца по-рано да се пият. Витамини не пия. Както казва лекарят ми, те се намират на пазара в плодовете и зеленчуците и да ям по възможност всеки ден, най-вече след 3-я месец, защото до тогава ми ставаше лошо, по 75 до 100 гр. месо, но не и бъбреци, дробове и други такива дреболии.

В комбинираните витамини много често има вит. А, който за бременните не е добре да се пие. Дори съм чувала, че и във витамини за бременни го има. Затова и лекарят ми каза, че всичко мога да си го набавя в организма като ям здравословно. Вит. А го има и в храната, която поемаме, но той е в съвсем малки количества и съответно вече безвреден за майката и плода.

Купи си специално фолиева киселина за бременни. Така веднъж ме посъветваха в 1 форум. Не знам как е в Англия, но тук има такава, на която си пише, че е за бременни. На опаковката й пише, че също така подпомага за образуването на мляко у кърмачките и като питах лекаря той ми каза, че мога да продължавам да си я пия, въпреки, че минах 3-я месец. Нали до тогава е задължително, заради превенция на бебето от Spina bifida.

# 22
  • Мнения: 1 225
Аз пиех фолиева киселина, 6 месеца преди да забременея и още 4 от бременността.

# 23
  • Мнения: 565
Ами аз пиех филиева през първите 3-4 месеца и след това витамини за бременни, но доктора ме посъветва когато започна да ям повече плодове да ги спра (тъй като не съм много по плодове и зеленчуци, то и нямаше кой знае какво) Та като излязоха на пазара доста неща и заппочнах да ям ги спрях. Но мисля че няма да навредят ако се пият до края.

# 24
  • Мнения: 9 050
На мен лекарят ми каза да пия само фолиева киселина. Аз и преди да забремения бях чела, че е добре от 1 до 2-3 месеца по-рано да се пият. Витамини не пия. Както казва лекарят ми, те се намират на пазара в плодовете и зеленчуците и да ям по възможност всеки ден, най-вече след 3-я месец, защото до тогава ми ставаше лошо, по 75 до 100 гр. месо, но не и бъбреци, дробове и други такива дреболии.

В комбинираните витамини много често има вит. А, който за бременните не е добре да се пие. Дори съм чувала, че и във витамини за бременни го има. Затова и лекарят ми каза, че всичко мога да си го набавя в организма като ям здравословно. Вит. А го има и в храната, която поемаме, но той е в съвсем малки количества и съответно вече безвреден за майката и плода.

Купи си специално фолиева киселина за бременни. Така веднъж ме посъветваха в 1 форум. Не знам как е в Англия, но тук има такава, на която си пише, че е за бременни. На опаковката й пише, че също така подпомага за образуването на мляко у кърмачките и като питах лекаря той ми каза, че мога да продължавам да си я пия, въпреки, че минах 3-я месец. Нали до тогава е задължително, заради превенция на бебето от Spina bifida.

Точно заради витамин А не е хубаво да се самопредписват витамини. Витамин А може да увреди зрението. По принцит организмът е така устроен, че и минимални количества от даден витамин да има, те ще отидат за бебето. Витамини по време на бременност се пият, за да се компенсират евентуални липси в организма на майката, заради самата майка, а не заради бебето. Бебето каквото му трябва, ще си го изсмучи  Laughing

# 25
  • София
  • Мнения: 676
Фолиева киселина пиех до края на 3 месец.  "Матерна" 5 и 6 месец с почивка между тях.

# 26
  • Мнения: 183
 Витамините Hipp(  a те съдържат фолиевата киселина) пиех до края!

# 27
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Фолиева киселина пиех до края на бременността.

Общи условия

Активация на акаунт