Относно бозата, киселото мляко и бисквитите...

  • 2 379
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 44 352
щом сте на 8 месеца - за бисквити ви е рано, имат глутен, а той се въвежда към 10 месец. И да давала съм обикновенни, плазмон и закуска (тях след годинка). Виж дали има бебешки без глутен, но аз лично не знам....в хляба също има глутен, така че и за него ви е рано...но ако вече татка и така си захраниле с такъв...давай
мляко - също след 10 месец поне, прясно след годинка. Пълномаслено, аз давам елби натурално и верея основно.

боза - след годинка. Давам рядко - колкото иска да пие...но то не е повече от 100 гр така или иначе.

Последна редакция: пн, 20 авг 2007, 15:34 от bubu_to

# 31
  • Мнения: 9 050
Плазмон имат и безглутенови бисквити, ако глутенът те притеснява.

# 32
  • Мнения: 8 999
На осем месеца моите деца гризяха /по-точно лигавеха/ корички хляб и не мисля, че съдържанието на глутен в бисквитите е чак толкова страшно /в симсъл, че ако детето е алергично към това, то ще се прояви много по-рано още с АМ, а няма да се провокира от една бисквита/. Предлагала съм за закуска моята любима комбинация от кисело мляко /нисък процент и в никакъв случай на Данон/ и обикновена бисквита /намачкана, разбира се/.
Боза пропиха чак след като навършиха 5 г. - преди това съм предлагала, но не им харесваше.

# 33
  • Мнения: 5 026
Кисело мляко-"Бор чвор" 3,6%, бисквити-обикновени, боза-не.

# 34
  • София
  • Мнения: 44 352
На осем месеца моите деца гризяха /по-точно лигавеха/ корички хляб и не мисля, че съдържанието на глутен в бисквитите е чак толкова страшно /в симсъл, че ако детето е алергично към това, то ще се прояви много по-рано още с АМ, а няма да се провокира от една бисквита/. Предлагала съм за закуска моята любима комбинация от кисело мляко /нисък процент и в никакъв случай на Данон/ и обикновена бисквита /намачкана, разбира се/.
Боза пропиха чак след като навършиха 5 г. - преди това съм предлагала, но не им харесваше.
Какво общо има АМ с глутена????
А и бебето може да е на кърма ти от къде знаеш?

# 35
  • Мнения: 8 999
На осем месеца моите деца гризяха /по-точно лигавеха/ корички хляб и не мисля, че съдържанието на глутен в бисквитите е чак толкова страшно /в симсъл, че ако детето е алергично към това, то ще се прояви много по-рано още с АМ, а няма да се провокира от една бисквита/. Предлагала съм за закуска моята любима комбинация от кисело мляко /нисък процент и в никакъв случай на Данон/ и обикновена бисквита /намачкана, разбира се/.
Боза пропиха чак след като навършиха 5 г. - преди това съм предлагала, но не им харесваше.
Какво общо има АМ с глутена????
А и бебето може да е на кърма ти от къде знаеш?

Ами ако има алергия не се препоръчва обикновено АМ, а специално,безглутеново. А какво общо има кърмата с киселото мляко? Едно дете на 8 месеца вече не е кърмаче - то седи, пипа с ръчички, заиграва се и ... иска да опитва всичко. Поне моите деца бяха такива на тази възраст - сами посягаха към нашата храна.

# 36
  • София
  • Мнения: 44 352
ами че детето може да не е яло АМ, защото е на кърма например??? млякото има общо с алергии затова и не се препоръчва преди 8 месец, с кърмата и АМ няма общо само по себе си.
А кое точно АМ съдържа глутен , че не ми е много ясно, аз май такова не съм виждала.

# 37
  • Мнения: 8 999
ами че детето може да не е яло АМ, защото е на кърма например??? не с киселото мляко.

Имах предвид моите деца - те са кърмени, но в разни каши-маши след 6тия месец добавях АМ.

# 38
  • Мнения: 5 362
Давам кисело мляко 2%,марката е Боженци,от 10-я месец.
Боза започнах след годинка и половина да давам.Каквато и да е,само да е прясна.
Бисквити,най-често Закуска съм й давала.

# 39
  • София
  • Мнения: 44 352
ами че детето може да не е яло АМ, защото е на кърма например??? не с киселото мляко.

Имах предвид моите деца - те са кърмени, но в разни каши-маши след 6тия месец добавях АМ.
ок , все пак темата е за детето на авторката, тя може и да не добавя ам, а и наистина поне за нан и млеката на милупа съм сигурна, че са без глутен, най-вероятно и др-те са такива, не съм се интересувала, така, че глутен не се въвежда с АМ...ама май разводняваме темата...

# 40
  • във фурната
  • Мнения: 597
Кисело мляко Верея 2,9%
бисквити-Житен дар обикновени
Боза-НЕЗа да не се разваля бързо има консерванти и изкуствени подсладители

# 41
  • Мнения: 8 242
Кисело мляко дадох за първи път на 13м. - 2-3 пъти в седмицата - 3,6% Бор Чвор, Елена..
Бисквити - 14м. - 1-2 пъти в седмицата - засега само Закуска
Боза - не съм давала и скоро няма да я опита  Twisted Evil

# 42
  • Мнения: 105
Благодаря на всички за вниманието и отговорите.  bouquet Аз кърмих само 2 месеца и от тогава сме на АМ - Milumil (Milupa). Колкото и да е неправилно, захраних бебчо след 6 - ия месец, а  от 1 седмица му давам и кисело мляко. Затова питам кой какво КМ дава на детето си. Същото важи и за бисквитите. Малкия е ужасно сладокусен - щом седнем на масата пристига с проходилката и чака като кутренце да получи нещо. Чак жал да ти стане. Боза не съм му давала, а няма и да му давам. Свекървището ме напъва за нея все едно, че няма какво да яде детето. #2gunfire Благодаря горещо за отговорите. Hug

# 43
  • София
  • Мнения: 44 352
След 6 месец си е съвсем правилно захранване. Wink
За млякото - за малки деца наистина по-добре пълномаслено, и гледаш да е възможно най-"естествено". Най-хубаво дори ако може сама да си го заквасваш.

За бисквитите и глутена писах горе. (но ако пренебрегнеш момента с глутена) Щом обича сладко все пак по-добре бебешки каши или най-хубаво плодове, овесени ядки, грис с АМ и т.н....в повечето бисквити все пак има захар и т.н....

# 44
  • Мнения: 490
кисело мляко - Фибела, Верея, Елена, Бор Чвор, а от 2 седмици и домашно квасено /поне знам със сигурност какво давам/
бисквити - Плазмон, Закуска, Чичи бебе
боза - още не съм и не смятам да давам скоро/по-добре бира Joy/

Общи условия

Активация на акаунт