Потене при бебе

  • 7 638
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте мили мами много съм притеснена моля ви да ми помогнете.. детенцето ми постоянно се поти когато спи и е много неспокойно по време на сън температурата в стаята е 20-22 градуса. Мъничето ми спи при мен завито с тънка памучна завивка и само по боди с дълъг ръкав и тънки ританки крачетата, главата и около раменете е постоянно мокър и много ме притеснява това. преобличам го 5-6 пъти на вечер страх ме е да не настине и ме плаши това постоянно потене  Sad

Последна редакция: ср, 16 апр 2014, 12:20 от Анонимен

# 1
  • Кърджали
  • Мнения: 10 263
Говорила ли си с лекарката? Тя би те насочила, ако сметне, че може да има проблем...
Иначе дъщеря ми и до сега не може да вирее на топло. Кое е топло за нея, не мога да кажа, защото на нея все и е топло, особено когато спи. В момента в спалнята ни е 15-16 градуса и това да спи завита е невъзможно. Все и е топло.... Като беше бебе, беше същата история. Почти непрестанно изпотена. А дори нямаше чорапки на крачетата, беше босичка. Накрая говорих с лекарката, каза, че най - вероятно и е топло, да я държим на по - хладно и така...

# 2
  • София
  • Мнения: 7 990
За нея не е 20-22 градуса, защото спи до теб, а твоето тяло излъчва топлина. Пробвай да я слагаш без ританки, с къс ръкав, без завивка. Има бебета, които обичат по-студеното, синът ми също е от тази категория. И се поти на температури, които за мен са ок, но на него му е топло.

# 3
  • София
  • Мнения: 44 084
20-22 е много висока Т за сън по принцип. Щом спи и до теб, то допълнително  и ти го затопляш още.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 132
Щом се поти главата е добре да попиташ педиатъра. Може да е липса на калции. Моята дъеря имаше такъв проблем като бебе, изписаха и калциев глюконат- сироп. Отшумя с времето.
Също се сещам сега,че когато е болна и има температура, която сама сваля я сваля по този начин, с потене на главата. Ти мериш ли на бебето темп.?

# 5
  • Мнения: 9 481
За нея не е 20-22 градуса, защото спи до теб, а твоето тяло излъчва топлина. Пробвай да я слагаш без ританки, с къс ръкав, без завивка. Има бебета, които обичат по-студеното, синът ми също е от тази категория. И се поти на температури, които за мен са ок, но на него му е топло.

Е чак и без завивки..това бебе не е пластмасова кукла Laughing

# 6
  • Варна
  • Мнения: 57
моето бебче сьщо много се поти, не само докато спи. Определено обича да е на по-хладно. Заради него спим на отворена врата кьм терасата, а той често е по голи крачета и с по-тьнко от нашето одеало. Пробвай да смькнеш температурата, не му слагай ританки и ще видиш как ще реагира. Другият вариант е да смьькнеш значително температурата, да стане 16-18 градуса, но тогава бебче да е добре завито. Просто опитай различни варианти и ще прецениш кога се чувства най добре.

# 7
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
И моя син от бебе се изпотява на главата. Според педиатъра просто трябва да бъде на по-хладно и така правим. В спалнята температурата е 16-17 но пък той спи още при нас. И като тича и бяга през деня пак се изпотява основно главата.

# 8
  • Мнения: 77
Някой бебета просто обичат по хладно, но се посаветвай с педиатър първо Simple Smile

# 9
  • Мнения: X
това потене е от една седмица до преди това нямахме проблем дори сме спали на по топло или завити с по дебела завивка но не се е потял просто изведнъж започна да се поти с педито ще говоря утре По принцип сега ни никнат и зъбки чакаме вече горните и температурата е около 37 градуса

# 10
  • София
  • Мнения: 2 132
Вероятно детето сваля температурата си и се поти. Температура от зъби ако има такава е не повече от ден. Може да кара някое вирусче.

# 11
  • София
  • Мнения: 39 756
Консултирайте се с педиатъра. Възможно е (както е написала Geraldine) детето да се поти заради температурата.

# 12
  • Мнения: 14
Аз имах същият проблем. Бебка се потеше винаги когато заспи, но просто за около 2месеца всичко отмина. Вече я държа на по ниска температура около 20 градуса и няма проблем Simple Smile Ползвайте капките за рахит, не ги пропускайте Simple Smile

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
И двете ми деца много се потят, най-вече на главата. Говорила съм с много лекари, синът ми водих дори и на ендокринолог, пускахме изследвания и т.н.
Дъщеря ми е бебе, докато суче, докато спи и т.н. тя също е все потна, ние спим с олекотени завивки, тя е само с една памучна пелена и пак е мокра...
В крайна сметка лекарите ми казаха, че се касаело за тип вегетативна нервна система и че няма много какво да се направи, а и не е нужно медикаментозно лечение.

При всички случаи обаче при прекомерно потене е добре да се чуе лекарско мнение. По възможност не на обикновен педиатър, а на специалист - детски ендокринолог например. Най-често няма проблем, но все пак човек да е сигурен.

# 14
  • Мнения: 472
Спете до 18 градуса и сподолете с педиатърката. Моето се поти като спи на възглавница, без нея е ок.

Общи условия

Активация на акаунт