Хранене и свобода

  • 3 430
  • 105
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 723
храненето с адаптирано мляко може да го свърши
и някой друг, докато през това време майката е свободна Wink


Напълно съгласна съм!!Ако може да се каже"свобода"... Mr. Green
Е, поне можеш да идеш да му купиш мляко без него! Mr. Green

# 16
  • до канала
  • Мнения: 518
А как го кърмиш на вън? Rolling Eyes
Ами от цицка как по друг начин да го кърмя?Не си нося кърма в шише ако за това ти е въпроса.

# 17
  • Мнения: 2 005
Кърмата , защото не изваряваш шишета и мога , където си искам да го нахраня Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 4 588

1.Можеш да нахраниш детето си навсякъде
2.Не се съобразяваш какво ядеш и какво пиеш за да храниш пълноценно детето си
3.Ако имаш вредни навици като пушене и пийване от време на време Mr. Green това по никакъв начин не може да навреди на детето ти
4.Може някой да те отмени в храненето на малчугана поне веднъж,което не е за подценяване Peace


 Съгласна съм, с което разбира се не отричам, че кърмата е най-добрата храна за бебето. Peace

# 19
  • Мнения: 7 723
А как го кърмиш на вън? Rolling Eyes
Ами от цицка как по друг начин да го кърмя?Не си нося кърма в шише ако за това ти е въпроса.
Не, въпроса ми е кое те кара да се чувстваш свободна да кърмиш на вън?
И свободна ли си, да си хигиенизираш зърната на вън?
(не се чувствай  длъжна да ми отговаряш,
че взехме много да излизаме от ограниченията в темата)

И не ме разбирай погрешно. Не съм против кърменето.

# 20
  • Мнения: 1 251
За мен кърменето е по-лесно и ми дава повече свобода. Но зависи кой какво разбира под свобода. С бебето мога да седна навсякъде и да го накърмя. Аз не се притеснявам от това. А и мога по цял ден да съм в парка с детето, без да нося 2-3 шишета, преварена или топла вода, да моля в някое заведение да ми я стоплят или нещо подобно. Просто давам цицата и готово. А относно оставянето на бебето когато е на АМ-това все пак е възможно и при кърмените бебета-вече лесно и безпроблемно се замразява кърма, с която дори и месец може да се храни бебо ако се наложи.

# 21
  • Мнения: 684
Аз пък смятам, че кърменето освен несъмнено по-полезно е и по-лесния начин за хранене, и по тази причина осигуряващ по-голяма свобода. Макар и да звучат доста несериозно и като пълни битовизми, но са факт:
- За мен стерилизирането е адски досадно. Било то и едва десетина минути докато измия 2-3 биби и 1 шише за чай - доста неприятно ми е. Зареждането на стерилизатора също - колкото и тъпо да звучи, дразня се като трябва да изсипя водата, после да наредя щуротиите, да налея пак вода, да го дебна и изключа след като приключи цикъла, но преди да се е включила алармата му и т.н.
- Дразни ме и преваряването на водата макар и да е привидно лесно в термоканата, но все пак гледам всеки път да я измия с веро, после плакнене 2-3 минути докато се отмие от реотаните, после засичай 5 минути.
- После трябва да следиш постоянно да имаш достатъчни наличности АМ вкъщи за деня или няколко дена.
- Като тръгнеш на разходка/пазар/гости, трябва да си приготвиш достатъчно шишета за колкото време ще си навън. За сравнение - по обяд излязохме уж за 2 часа, а се връщаме току що - след 8 часа навън. Имахме си 2 непланирани хранения, които не бихме осъществили ако бяхме на АМ. Вярно, че понякога чудя къде да се "скрия" за да се нахраним, но винаги се измисля вариант - колата, офиса- моя или на мъжа ми, у приятели, а се е случвало и на закътана пейка в парка - хигиенизираме се с мокри кърпи, чешмичките по самите паркове или шише мин.вода.
- Плюс това кърменето е и лесен начин за успокояване на детето - с АМ трудно може да се реагира така бързо и да се приспи или успокои бебето.

Разбира се, зависи кой как разбира свободата. За мен свободата да имам по-лесния вариант за хранене и да сме по-независими когато сме навън заедно с малката е по-съществена и важна, от свободата да може някой друг да я храни. Не ми се налага и засега не желая да я оставям за дълго на отглеждане при баби и дядовци. Когато съм имала планирани мероприятия (сватба/вечерна сбирка за РД и др.) съм се подготвяла предварително с изцедена кърма и съм се отделяла от бебето за определен брой часове като не е имало проблем с неприемане на биба например.

P.S. Съжалявам, че доста от аргументите ми се повтарят с тези в предния пост, но явно доста време е минало докато напиша поста си...  Blush

Последна редакция: сб, 18 авг 2007, 22:17 от jas.min

# 22
  • до канала
  • Мнения: 518
А как го кърмиш на вън? Rolling Eyes
Ами от цицка как по друг начин да го кърмя?Не си нося кърма в шише ако за това ти е въпроса.
Не, въпроса ми е кое те кара да се чувстваш свободна да кърмиш на вън?
И свободна ли си, да си хигиенизираш зърната на вън?
(не се чувствай  длъжна да ми отговаряш,
че взехме много да излизаме от ограниченията в темата)

И не ме разбирай погрешно. Не съм против кърменето.
Напълно те разбирам ,но моят отговор е продиктуван от това ,че съм минала и двата пътя т.е.големият ми син беше на АМ от 10ден на раждането.Малкия все още го кърмя.За мен това е по-добрия вариант.
И повярвай ми страшно тежи понякога толкова ми е писвало че...
  А относно хигиената просто се измивам преди да изляза.

# 23
  • Мнения: 7 723
....
И повярвай ми страшно тежи понякога толкова ми е писвало че...
...
Вярвам ти! Wink

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Аз успях за съжаление да кърмя само два мес. и половина, но определено си беше по-лесно, по-бързо и по-евтино.След като ми спря кърмата се започна лудото стерилизиране на шишета,биберони  ooooh!, започна се и лудото купуване на АМ.А приготвянето на АМ зимата в студената кухня в 6 ч. сутринта не ща и да си спомням.
Аз съм силно зад кърменето  Peace

# 25
  • Мнения: 748
Не, въпроса ми е кое те кара да се чувстваш свободна да кърмиш на вън?
И свободна ли си, да си хигиенизираш зърната на вън?
rotfImao hahaha Joy направо ме разби с тези въпроси hahaha
не разбрах само кое трябва да ме кара да не се чувствам свободна да кърмя на вън и как точно да си "хигиенизирам" зърната  Laughing извинявай, ама наистина ми стана много смешно  Joy

иначе по темата - кърменето.
вече са казали, че не се занимаваш с шишета, не топлиш вода, не стерилизираш, не носиш нищо свързано с храненето, когато излизате за цял ден, също е много по-лесно през нощта да кърмиш, отколкото да приготвяш АМ, а и винаги имаш универсално средство за успокояване на бебе  Mr. Green
някой написа, че пречело на пиенето и излизането. от съвсем малка винаги сме я водили навсякъде с нас. не заспива рано, така че няма проблем. никой не е протестирал когато се кърмим навън, така че и тук проблем не виждам, но дори и ако по някаква причина реша, че трябва да я кърмя на по-уединено място (примерно ако иска да заспива или нещо такова) винаги може да се намери подходящо.
пия бира. в това отношение също не ми пречи, защото винаги можеш да изпиеш една бира с благородна лактогонна цел  Wink
вярно, цигарите ги спрях. но беше крайно време, а сега съвсем не ми се иска да ги започвам пак  Sick
дори и за малко да излизам пак предпочитам да я водя с мен, а и на нея й е по-интересно, отколкото да си стои вкъщи. Peace

# 26
  • Мнения: 617
За мен -кърмата.
Защото не трябва да нося с мен -шишета,преварена вада,кутия с АМ,когато излизам.

 Peace

# 27
  • Мнения: 2 309
Принципно не е необходимо да се мият гърдите преди всяко кърмене, така само се изсушават зърната и се спомага появата на рагади.

На мен като кърмачка допреди два дена определено ми е тежало, че не мога да изляза сама някъде, всъщност първите 7 месеца дъщеря ми категорично отказваше да пие от шише, тъй че бяхме залепени и денем и нощем, 24/7, после можех да й оставям изцедена кърма, но пък заспиваше само сучейки и денем и вечер, тъй че не съм била сама повече от 3-4 часа, определно съм запалена кърмачка, определено няма нужда някой да ме убеждава в ползите на кърменето, но и определено ми е писвало от липсата на лична свобода. Що се отнася до кърменето навън се притесняах първите 2-3 месеца и се криех по разни закътани пейки, после ми писна да търча като луда, като ревне детето и сядах където е свободно, мятах една пелена отгоре и толкоз по въпроса, който иска да се възмущава.

# 28
  • Мнения: 11 004
Кърмата, разбира се! Peace Към аргументите, които момичетата вече са изброили, ще добавя още един - мога да кърмя докато спя Sunglasses
С АМ не виждам как ще стане. За мен единственото "предимство" на АМ е, че някой друг може да нахрани бебето вместо майка му.

# 29
  • Мнения: 684
Интересно ми е опцията друго защо е?! Мактуб, да не си я сложила за вариант кисело мляко+бисквитки, а?  Wink   Twisted Evil Или както разправяше жената от кварталния детски магазин за едни ромка дето "кърмата й била рядка" и от втория месец го хранела 5/ПЕТ!/ пъти дневно с пюре!

Общи условия

Активация на акаунт