Колко време след кърмене се дава пюрето?

  • 1 425
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 004
Казвате, че за да не се замести кърмене, пюрето се дава половин-един час след това. А нахраненото бебе ще го изяде ли? Щом трябва да яде пюре, не трябва ли да започне с него, а след това да си дояде с кърма? newsm78

# 16
  • Мнения: 385
И аз си мисля, че ще имаш повече успех, ако дадеш първо пюрето! Но ти си знаеш бебето! Ивана никога не отказва да суче и не се притеснявам , но ти си знаеш най-добре! И както са казали по-горе, стискай зъби, защото всичко е временно!

# 17
  • Мнения: 1 449
Казвате, че за да не се замести кърмене, пюрето се дава половин-един час след това. А нахраненото бебе ще го изяде ли? Щом трябва да яде пюре, не трябва ли да започне с него, а след това да си дояде с кърма? newsm78

Може първо кърмене:
+ твърда храна след 30-60 мин.
+ твърда храна веднага

Може първо пюре:
--> пълна доза пюре + кърмене колкото бебчо иска
--> по-малко от една доза пюре + кърмене колкото бебчо иска

Няма твърдо правило. Има много мнения. Но детенцето е водещо.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 504
Ами оказа се, че нашата мома не иска готовите зеленчукови пюрета...стиска устенца и това си е..почнах да ги приготвям...и сега ги хапва...това едно, второ установих, че не ги харесва супер гладки, а на малки финни частици /пасирах ги по различен начин и тези супер пасираните дори приготвени от мен ги отказва/та така сега мисля, че съм намерила решение за зеленчуковите...а и ги предпочита затоплени /не на стайна температура, а малко по топли../това го разбрах в рамките на 2 седмици:)) сега вече ядемм по 60 80 гр зел.пюре и не съм заместила кърмене...първо го давах преди кърмене и после си доцокваше...днес беше толкова гладна, че нямах време да затопля пюрето и първо я кърмих и след това около 30 мин. й дадох зеленчуковото пак си изяде 70 80 гр...а и като консистенция не са гъсти като купените, а малко по редички...незнам дали това има значение, но вече си отваря устата като й го давам...Simple Smile)) явно и бебоците си имат предпочитая:))))въпроса е  да им ги разберем:)))Само незнам дали като грамаж е добре, защото гледам, че др.некърмени бебоци хапват по 190 200 гр зел.пюре ...на 6,5 месеца сме...

# 19
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
... то проблема на малкото зверче е, че не иска зеленчуците... преди малко му дадох банан - да видите само каква уста отвори!!! Лъжицата ще изгризе! Но доколкото разбрах не само той е така. В крайна сметка известно време на обяд ще давам сладки "буламачи" - картофи с банан, тиквички с моркови, чушки с ябълка, спанак с...?   Joy
Всичко си готвя сама, без тиквата и морковите, че на едното не му е сезон, а във второто има нитрати.

# 20
  • Мнения: 4 447
Ами първо ще дадеш пюрето и после ще кърмиш.  Peace

# 21
  • Мнения: 13 809
Следя темата с интерес
Моят син на 7 месеца също не иска зеленчуци, та било то и подсладени със тиква или морков. Опитвахме всякакви комбинации и по всяко време - преди кърмене, след кърмене между кърменията - не ще и не ще ...
Примирих се в борбата и за сега давам един път на ден само плодови , ще чакам с интерес твоите постижения ...

# 22
  • Мнения: 2 807


Казвате, че за да не се замести кърмене, пюрето се дава половин-един час след това...

Аз казвам, че трябва да е преди  Wink
А кърма - около час след това, зависи и от количеството пюре, което бебето е поело, де.

Noemy, успех!  Hug

# 23
  • г.Каварна
  • Мнения: 111
А не си ли мислила да даваш пюрето преди кърменето?
А след това кърма - колкото то си реши...

Така ще можеш дори да го ограничиш в количеството на приеманата от него твърда храна, ако разбира се искаш да е основно на кърма до навършването на 1 годинка.

Да, пробвай и това.
Дъщеря ми е на този вариант - засега. Водя се по нея, така се оказа най-удачно.

И моята дъщеря е на този вариант, мисля че така е най добре. А з я захраних преди няколко дни, обаче с плодови пюрета.

Общи условия

Активация на акаунт