Премахват данъчното облекчение за деца

  • 2 619
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 468
Еее, супер. Вече никой циганин няма да иска да работи. Те с 18 лв. се справяха, а с 30 ще си живеят царски.
А нас българите, все богати ни изкарват.
Педерасти!

# 16
  • София
  • Мнения: 819
Еее, супер. Вече никой циганин няма да иска да работи. Те с 18 лв. се справяха, а с 30 ще си живеят царски.
А нас българите, все богати ни изкарват.
Педерасти!

 newsm10 smile3501 smile3501 smile3501

# 17
  • Мнения: 1 230
А-а-а, не така.... Ще връщам детето на държавата тогава  Mr. Green Рекламация

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
АЗ пък срам не срам, въпреки че съм икономист, не можах да разбера в какво си противоречат плоския данък и семейното подоходно облагане newsm78 Досега ако попадаш в групата с доход над 7200 лв и имаш 1 дете например от семейното подоходно облагане си спестяваше 420 лв*24 %. От догодина щеше да спестяваш 420 лв*10%. Някаква разлика не виждам, освен в сумата. Каква е идеята да го махнат не  вдявам, освен да се отнеме тази мъничка облага от по "богатите" и да се пренесе към хората с по-ниски доходи ( или в хазната).
Премахват го защото на практика вече няма необлагаем доход  към който да се добави облекчението.
Г-жа Масларова пак не е спала ... мислила, мислила за нашите деца и това е измислила  Sick

# 19
  • Мнения: 1 685
А-а-а, не така.... Ще връщам детето на държавата тогава  Mr. Green Рекламация
Еее, супер. Вече никой циганин няма да иска да работи. Те с 18 лв. се справяха, а с 30 ще си живеят царски.
А нас българите, все богати ни изкарват.
Педерасти!

 newsm10 smile3501 smile3501 smile3501
Ами  newsm78нямам думи-то и без това повечето от нашите деца не съществуват за държавата #2gunfire #Cussing out
Докато работодателите ме осигуряваха в "системата на сивата икономика"-за някой месец получихме детски-бяха 8 лв тогава Laughing Laughing Shocked-това са за  12г няколко месеца само.Ами как да не ги лъжеш тогава? ooooh! ThinkingСега и със 100лв да вдигнат прага-няма да се класираме-когато гледат да ти вземат-мярка нямат-ама ако трябва да дават-прагове и бариери им дай! #Cussing out #Cussing out

# 20
  • Мнения: 1 113
Това за бавачките до 3 години не го вярвам. Представяте ли си колко ще затъне бюджета?
Нямат предвид да ти я платят, а да си я избереш от там, т.е. евентуално ще платят само за да ги сертифицират по някакъв начин.

Всъщност, щели да плащат МРЗ, останалото - ще се доплаща. Поне така разбрах.

# 21
  • Мнения: 789
И все пак ме е яд, че не стимулират "качествените" родители и раждаемостта в семейства с образовани и реализиращи се индивиди, а приоритет са малцинствата.... Май искат да ни стимулират и ние да станем малцинство?! Или да придобием техните привички и начина им на живот?!...  Confused

За съжаление е точно така. Не съм чула новината, то вече чак не ми се гледат новини, почти само лоши работи се казват  Sad , но това е поредната тъпотия, която са успели да сътворят "умните" им главици  #Cussing out Детски не вземаме, от "богатите" сме, та детето ми е наказано, че сме с по няколко образования и долу-горе прилични професии. Това си е чиста дискриминация спрямо него, но това е една друга тема.
Та сега да вземат да махнат и това (не, че са кой знае колко пари, ама все е нещо, пък и държавата ти ги "дава")... Май ще се съглася с мъжа ми, че не отива на добре тази държава  Sad

# 22
  • София
  • Мнения: 3 421
АЗ пък срам не срам, въпреки че съм икономист, не можах да разбера в какво си противоречат плоския данък и семейното подоходно облагане newsm78 Досега ако попадаш в групата с доход над 7200 лв и имаш 1 дете например от семейното подоходно облагане си спестяваше 420 лв*24 %. От догодина щеше да спестяваш 420 лв*10%. Някаква разлика не виждам, освен в сумата. Каква е идеята да го махнат не  вдявам, освен да се отнеме тази мъничка облага от по "богатите" и да се пренесе към хората с по-ниски доходи ( или в хазната).
Премахват го защото на практика вече няма необлагаем доход  към който да се добави облекчението.
Г-жа Масларова пак не е спала ... мислила, мислила за нашите деца и това е измислила  Sick

  И аз съм икономист, но и аз не разбирам защо пък плоският данък да си противоречи или да обезсмисля семейното подоходно облагане.
  Дори да няма необлагаем минимум - нали с облекченията за деца намаляваме данъчната основа преди облагане - т.е. пак има смисъл, но защо управниците не го виждат?!
Пак се облагодетелстват малцинствата.

# 23
  • Мнения: 3 116
Всъщност, децата ни са наказани заради това че нашите работодатели ни осигуряват на реални работни заплати, а не на минималната такава  Thinking

Еми тъй е в БГ, от рано децата трябва да се научат че с честност до никъде няма да го докарат  Sick

# 24
  • Мнения: 2 388
тогава дайте да организираме протест, бе хора. със седене в къщи нищо няма да стане. хайде да видя какви сили ще пратят срещу майки с деца...
не трябваше да ни приемат в еврпейския съюз. само за сибир сме ние.

сериозно. дайте да организираме национален протест

# 25
  • Мнения: 3 268
Ама за какво да протестираме?За това,че увеличават детските ли?Неразумно ми се струва.Сигурна съм,че повечето майки тук получават детски надбавки,дори и да на са бедни.Смятам,че от това ще са повече доволните,отколкото недоволните.

# 26
  • Мнения: 2 388
за това, че премахвет данъчните облекчения за деца. нали четеш темата

# 27
  • Мнения: 2 471
Хораааааааа това за сега, до колкото разбрах са само предложения. Нали се сещате, че може детските да не ги направят 30.00 лв. да се окаже, че бюджета не може да осигури такива средства. И това, с таван доход по 250.00 лева на човек, за да получим надбавки пак не ми се вярва. Последният път, като подавах декларацията, служителките се държаха отвратително с хората, сякаш дават пари от джоба си.

# 28
  • Мнения: 3 268
за това, че премахвет данъчните облекчения за деца. нали четеш темата
А,сега разбрах.

# 29
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 803
те могат и да не вдигнат детските, но данъчното облекчение май ще го махнат

Общи условия

Активация на акаунт