"Подивяват" ли децата ви на село...

  • 2 124
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Дъщеря ми е от края на април на вилата с нашите. Че се цапа, че е мръсна, че яде от една чиния със съседските кучета и котки - да, но за възпитанието твърдо не. Даже започна по телефона да ми пожелава "Приятен ден и лека работа", а е само на две и едва ли й говори нещо що е това "приятен" ден и има ли "лека" работа. Баба й и дядо й определено контролират контактите й, а и държат да я възпитат с добри обноски. На този етап успяват.
Така че, категорично мога да кажа, че не е "подивяла", напротив, струва ми се, че се развива в една добра насока.

А за игрите на воля, писъците, влизането с дрехи в басейна - адмирирам. В София тези неща не може да ги прави, за това е с нашите на вилата, за да дивее.

# 16
  • Мнения: 1 735
Много се зарадвах на някои мнения в тази тема!

При нас нещата обаче са обърнати съвсем наопаки:
Преместихме се с таткото и бебето на село преди 1 година, а всички баби и дядовци останаха в големия прашен град. Е, как да им я дам за ваканцията - няма начин просто!  Mr. Green
Детето ни е изключително щастливо, има голяма пространствена свобода, има куче, котка, петел(имахме и кокошки, но вече нямаме, но скоро пак ще си купим). Вижда жаби, бръмбари, калинки и всякакви животиняци, насекоми и птички. Имаме и лястовички под стряхата. Комшията има овце, кози, 2 коня и крави + разни пернати. Ходим редовно да ги гледаме.
На рожденния си ден за 1 година, я качихме на кон и я снимахме. Беше много сладко.
Оставям я да се цапа както си иска и колкото си иска, за сметка на това я къпя по 2,3 пъти на ден. И освен  това си имаме и надувно басейнче в двора, в което кисне редовно с куп плуващи играчки. Храним се всички навън на двора, така се отваря добър апетит. В резултат всички ядем като змейове.  Mr. Green Купихме й специална къщичка за двора, която си е нейна и си влиза само тя вътре(то аз не бих и успяла де), има си и люлка...
На всички ни е много хубаво на село, особено когато малката заспи, купонът започва с палене на огън и печене на наденици, кюфтета, кебапчета, бира в промишлени количества и т.н.  Хубавото е, че можем и да викаме и пак няма да събудим детето.
Душичката ми беше станала малка от живеене на тясно, сега всички се чувстваме несравнимо по-свободни и истински.
Но един от най-големите плюсове за мен са екологично чистите плодове и зеленчуци, които се отглеждат, когато имаш земя. Противно на всички очаквания, не се заробваш с тях и изискват много малко грижа. Но вкусът е онзи, който помня от детството си, когато мен ме пращаха на село.

Спорът ви за учтивите думи и градското поведение не е обективен, защото ако сега пратя детето при бабите в града, ще се получи същото. Просто развалят дисциплината отвсякъде и с поведението и с храната... не ме слушат и не изпълняват. А резултатът върху детето не ми харесва.
Така че ако селото се комбинира с родители, а не с баби и дядовци, нещата придобиват съвсем друг характер.  Hug

# 17
  • Мнения: 1 735
smiling, съгласна съм с теб. Този стерилитет у родителите и у всички се възпитава чрез медиите, които ни промиват мозъците единствено за да печелят от нас, а не защото много им пука как живеем.
В резултат на този стерилен начин на живот сме се обрекли на всякакви алергии. Това е чумата на 21 век.

Знаете ли, че в говеждите лайна има летливи частички, които лекуват и предпазват човешкия организъм от алергии? Може да са на километър разстояние и пак вършат работа. А билките и етеричните масла, а дърветата и всичко останало, дори и най-елементарните тревички... всичко това е направено ЗА човека, но той е избягал ОТ него.
Затова страда и ЩЕ страда.

# 18
Никога на сме се притеснявали за "подивяването на село", това е най-хубавото време от моето детсво и ще се радвам ако е същото за синът ни.
В града никога не е имал възможност за такава волна игра било защото живеем в блок или защото прекарва навън по-малко време отколкото на село. Естествено че попива местния диалект, но това бързо се променя когато си го вземем в града. Лично мен повече ме притесняват неща като рекламата на ПИБ от която научи думичката простак докато ние всячески избягваме употребата на такива думички,а те се чуват от телевизора и се попиват много бързо.

# 19
infinity това е и нашата идея с таткото, след време да си купим място или къща в някое близко село и да си направим наше местенце където ще се чувстваме всички добре.

# 20
  • Мнения: 1 735
infinity това е и нашата идея с таткото, след време да си купим място или къща в някое близко село и да си направим наше местенце където ще се чувстваме всички добре.

гигаHug  Heart Eyes ! Желая ви успех в това начинание!
Все повече наши приятели или млади хора, които бегло познаваме се ориентират към селцата. Няма нищо случайно!

# 21
Благодаря Grinning, само се надявам да е по-скоро и наистина няма нищо случайно

# 22
  • Мнения: 7 723
...

Знаете ли, че в говеждите лайна има летливи частички, които лекуват и предпазват човешкия организъм от алергии? Може да са на километър разстояние и пак вършат работа. А билките и етеричните масла, а дърветата и всичко останало, дори и най-елементарните тревички... всичко това е направено ЗА човека, но той е избягал ОТ него.
Затова страда и ЩЕ страда.
Shocked Това не го знаех.... Thinking
По същата логика там може ми е пълно с говежди, свински и всякакъв вид тении? newsm78

# 23
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
много се смях, честно.
Моето момче е на отглеждане при майка ми. Тя живее в малък град, но имаме и къща в близко село, като умишлено се стремим повече време малкият да прекарва на село.
Той е невероятно щастлив там. Ходи бос, гол, гони котките и кучетата.
Обяснява ми превъзбудено как храни кокошките, пиленцата, патенцата....
Ходят на реката...
Аз му завиждам, искам и аз така, но не може.
И не, не е подивял.

# 24
  • Мнения: 7 723
Естествено, че не подивяват в буквалния смисъл на думата.  Laughing
За това е в кавички. Wink

# 25
  • Мнения: 516
Синът ми традиционно изкарва по 2 месеца през лятото и около месец през зимата при баба и дядо в малък град, почти село. Да, "подивява". Щъка сам из махалата гол до кръста, лови жаби, коленете  и лактите му са охлузени. Традиционно надебелява, защото при баба всичко е вкусно. У нас посмъртно не мога да го накарам да яде чушки, а там направо от градината си ги хрупа. Радвам се, че мога да му осигуря такова лято. Макар, че в началото ми беше страшно мъчно, че е далеч от мен.

# 26
  • Мнения: 1 044
...

Знаете ли, че в говеждите лайна има летливи частички, които лекуват и предпазват човешкия организъм от алергии? Може да са на километър разстояние и пак вършат работа. А билките и етеричните масла, а дърветата и всичко останало, дори и най-елементарните тревички... всичко това е направено ЗА човека, но той е избягал ОТ него.
Затова страда и ЩЕ страда.
Shocked Това не го знаех.... Thinking
По същата логика там може ми е пълно с говежди, свински и всякакъв вид тении? newsm78
Колкото и да ви изглежда мръсно на село и да ви се струва, че е пълно с бактерии и вируси, аз ви уверявам, че в София те са повече и са по-опасни. Само си помислете - смог, мръсни градинки и паркове в отчайващо състояние, гъмжащи от домашни любимци, които се изхождат в пясъчниците и на детските площадки, вносни плодове и зеленчуци със съмнително качество, шум, тълпи от хора, интензивно движение по улиците, ежедневен стрес. Съседката се разболя от кучешка тения, а живее в София и няма село. Снаха ми дойде на гости на село за уикенда. Изпраните дрешки на племенника ми / 2г. /съхнеха на двора. Тя изпадна в истерия, защото дрехите на детето се мърсели-по тях кацали гадини / нощни пеперуди /, летели пчели, оси и имало ужасно много животни из двора и детето ще се разболее. Ами така е в природата - има си всякакви животинки. Но си мисля, че човекът е част от тази природа и досегът с нея е повече от естествен за него.

# 27
  • Мнения: 7 723
Виж, абсолютно съм съгласна са теб. Peace
Лично аз, обаче съм намирала айца от нощна пеперуда
по бодито на детето ми, тогава беше новородено и не се трогнах. Честно! Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 1 044
Виж, абсолютно съм съгласна са теб. Peace
Лично аз, обаче съм намирала айца от нощна пеперуда
по бодито на детето ми, тогава беше новородено и не се трогнах. Честно! Rolling Eyes


Така е, има си опасности на село, затова се внимава много, особено, ако детето по принцип си има проблеми. Защото и на село децата боледуват и това, че живеят по-природосъобразно не ги спасява.

# 29
  • sofia
  • Мнения: 8 938
...

Знаете ли, че в говеждите лайна има летливи частички, които лекуват и предпазват човешкия организъм от алергии? Може да са на километър разстояние и пак вършат работа. А билките и етеричните масла, а дърветата и всичко останало, дори и най-елементарните тревички... всичко това е направено ЗА човека, но той е избягал ОТ него.
Затова страда и ЩЕ страда.
Shocked Това не го знаех.... Thinking
По същата логика там може ми е пълно с говежди, свински и всякакъв вид тении? newsm78
Гледах филм за лечението на алергиите на ВВС.....баш за това ставаше дума.
Иначе ние си живеем на село до София и се възползваме максимално от това.

Общи условия

Активация на акаунт