Против акне/пъпки по лицето?

  • 334 831
  • 749
  •   1
Отговори
# 675
  • БГ
  • Мнения: 1 281
В събота бях в магазин DM и си закупих органик обълков оцет, масло от чайено дърво и зелен чай Simple Smile, само кафявата захар я взех от супер маркета Simple Smile. Днес ще си правя маската за втори път , а лосиона го слагам всяка вечер.От маската съм доволна, както и от лосиона, но все още е прекалено рано да кажа че има голяма разлика Simple Smile Може би до месец два ще е по видима разликата Simple Smile
Искам да благодаря на Suzanne_ че сподели  маската и лосиона  Hug  bouquet

# 676
  • Мнения: 75
В събота бях в магазин DM и си закупих органик обълков оцет, масло от чайено дърво и зелен чай Simple Smile, само кафявата захар я взех от супер маркета Simple Smile. Днес ще си правя маската за втори път , а лосиона го слагам всяка вечер.От маската съм доволна, както и от лосиона, но все още е прекалено рано да кажа че има голяма разлика Simple Smile Може би до месец два ще е по видима разликата Simple Smile
Искам да благодаря на Suzanne_ че сподели  маската и лосиона  Hug  bouquet

радвам се че помагат Simple Smile естествено трябва да сме заредени и с малко търпение понеже това са естествени продукти. ако можеш си купи и това кремче, за мен то е вълшебно за пъпки, много ми помага :

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=170607389161

# 677
  • Мнения: 75
Сузане, изчетох цялата ти история и направо не мога да повярвам. На 90% се припокрива с моята и много добре те разбирам. Според мен противозачатъчните са най-голямото зло, което е изобретено за "доброто" на жената. Момичета не се залъгвайте, че те ще ви помогнат. Те само тушират проблема и след години могат да доведат до ракови образувания. Изпатила съм си като Сузане и не говоря наизуст. Ето и моята история накратко:
И на мен като Сузане ми изписаха Диане 35 заради поликистоза на яйчниците на 18г. Докато г взимах всичко беше наред - чиста кожа, редовен цикъл. След няколко години започнах да правя паузи на 3 месеца, като през паузата - Дуфастон. Като поотраснах започнах да се информирам за вредите от противозачатъчните и разбрах, че впоследствие могат да доведат до рак. Колкото пъти се опитвах да го спра толкова пъти цикъла въобще не идваше и кожата ставаше още по-ужасна от преди. В началото на 2007 си казвам ще ги спра окончателно и ще изтърпя всички негативи. Тогава половин година нямах цикъл, кожата буквално беше отвратителна и много мазна. Изписаха ми Дуфастон и септември месец същата година се оказах с киста 6,6 см и пак ми изписаха хапчета за 3 месеца. Изпих ги до края на 2007 и почнах по-задълбочено да се ровя за алтернативно лечение. И така открих един натурален прогестеронов крем като Сузане и от началото на 2008 започнах да се мажа с него. Цикъла ми дойде и нещата започнаха да се нормализират. Започнах да се храня и с повече сурови плодове, зеленчуци, ядки и семена и да избягвам животинските продукти, защото влияят на хормоналния баланс негативно. Млечните са особено противопоказани за акне. Използвам напълно натурална козметика. Дори от няколко месеца се мия с мед и съм изключително доволна. Правя си маска с алое вера. Но повече за тези неща пиша в моя блог.  


благодаря ти че сподели твоята история,, наистина фактите до голям процент се покривaт...знаех си че не съм само аз, колкото и да ми се иска това да се бе случило само на мен Sad но за съжаление има и много други жени скоито попадат в капана на хапчетата и нехайни лекари Sad радвам се че и на теб прогестероновия крем ти е помогнал да си възвърнеш естествения цикъл. този крем не е познат в бг, мен лекарите като ме питаха как съм си върнала цикъла и аз им казвам с естествен прогестеронов крем а те ме гледаха все едно съм паднала от марс, даже и с насмешка но мен не ме вълнува важното е че съм се интересувала и съм намерила нещо което да ми помогне. добре че беше този крем иначе сигурно и до ден днешен щях да си пия противозачатъчните...за тези които се интересуват има една книжка в която се говори за този крем и може да бъде намерена на българския пазар, казва се "Какво лекаря не ви е казал за пременопаузата", има много интересни неща в книгата


http://www.book.store.bg/p43469/kakvo-lekariat-ne-vi-e-kazal-za- … d-r-dzhon-li.html

Последна редакция: ср, 16 мар 2011, 13:46 от Suzanne_

# 678
  • Мнения: 3
бих искала да Ви попитам тези които са си правили хормонални изследвания,аз сега съм решила да си пусна,но ще бъде без направление тоест аз сама ще отида в лаборатория без да ме праща някой лекар.искам да ви питам колко долу-горе излизат тези изследвания,защото ме е страх щом не ме праща някой лекар да не ми излезе голяма сумата за тези изследвания.моля тези които са ходили да споделят  Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

# 679
  • Мнения: 32
Зависи кои хормони ще изследваш. На дъщеря ми за акне изследваха -FSH, estradiol ,testosteron бяха около 50лв. Имам ценоразпис на една лаборатория ,но не е в София ,ако те интересува някой друг  хормон мога да ти кажа поне да се ориентираш.

# 680
  • Мнения: 3
Зависи кои хормони ще изследваш. На дъщеря ми за акне изследваха -FSH, estradiol ,testosteron бяха около 50лв. Имам ценоразпис на една лаборатория ,на не е в София ако те интересува някой друг  хормон мога да ти кажа поне да се ориентираш.
да моля те дай го,ще съм ти благодарна Praynig   bouquet

# 681
  • Мнения: 32
Няма сайт на тази лаборатория това са цените на някои от половите хормони,които се изследват:  Лутеинизиращ хормон /LH/-60лв.
Фоликуло-стимулиращ хормон /FSH/-16лв.
 Пролактин-16лв.
Естрадиол-16лв.
Прогестерон-16лв.
 Тестостерон-16лв.
DHEA-S-20лв.
 4 androstendion-30лв.
17 ОН Progesteron-23лв.
 Антимюлеров хормон-90лв
Inhibin B-50лв.

# 682
  • Мнения: 50
Освен в DM къде на друго място мога да намеря масло от чаено дърво? Има ли значение фирмата? Аз днес си купих от био магазин оцет и зелен чай, но маслото не намерих  Tired Мерси предварително за информацията  Party

# 683
  • Мнения: 75
Освен в DM къде на друго място мога да намеря масло от чаено дърво? Има ли значение фирмата? Аз днес си купих от био магазин оцет и зелен чай, но маслото не намерих  Tired Мерси предварително за информацията  Party

няма значение фирмата, мисля че трябва да има масло от чаено дърво и в аптеките

# 684
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 297
Да, чаено масло съм си взимала от аптека - серията етерични масла на Етерика

http://www.shopmania.bg/shopping~online-kozmietika-za-zhieni~buy … ka~p-1380373.html

# 685
  • Мнения: 50
Благодаря за отговорите, точно на Етерика намерих масло в нашата аптека и днес направих лосиона, даже го пробвах Grinning сега ще чакам резултати, дано и на мен помогне. Само едно ме влудява и това е миризмата на оцет ooooh! направо я ненавиждам, аз и затова рядко ям салати с оцет, но ще търпя.

# 686
  • Мнения: 5
Здравейте на всички!
Отдавна съм тук, но много рядко пиша.. мисля, че последните ми писанки бяха точно по темата с акнето. Тъй като тук явно има доста момичета с този проблем искам да споделя с вас и моята история, надявам се да е от помощ на някои.
Имах изключително упорито акне в последните 2-3 години, като положението се влошаваше все повече. Най-лошото бе, че всяка една малка пъпчица оставяше отвратителен белег по лицето ми. Никога не съм имала съвсем чиста кожа дори през пубертета, но това което ми се случи след 21-22 години просто беше отвратително..и започнах да лекувам със всичко.. може би няма домашна маска, препоръка прочетена във форум, консултация с няколко дерматолога, противозачатъчни, хормонални изследвания, режим на хранене, химически пилинг ... всичко което се сещате.. резултатът - приблизително нулев! В крайна сметка есента на миналата година ми препоръчаха една клиника в друг град от този който живея. Бях абсолютно отчаяна, още повече че лекарят ми каза, че това което имам не е младежко акне, а акне, от което страдат жени дори в по-зряла възраст и че характерното за него, за разлика от младежкото е че става само все по-зле с времето.. назначи ми лечение, с продукти някои от които и аз бях ползвала, но оказа се не в правилната комбинация. Към днешна дата (да чукна на дърво, както се казва) нямам нито една активна пъпка на лицето си, белезите ми започнаха бавно да изсветляват и съм изключително обнадеждена, че и без допълнителни процедури всичко ще изчезне напълно.
Няма да давам кординати, имена или какво и да било друго тук, защото не искам да си помислите, че правя реклама искам само да ви посъветвам да се консултирате с лекар и то добър, защото самолечението в повечето случай води до по-тежки усложнения. Знам, че много от вас са попадали на всякакви така наречени "специалисти" и че ви е писнало да ви тъпчат и  мажат с какво ли не, както беше и при мен, но не се отказвайте! Търсете помощ не само в интернет, защото проблема наистина може да е сериозен!
Поздрави на всички и успех в лечението!   bouquet

# 687
  • Мнения: 75
Благодаря за отговорите, точно на Етерика намерих масло в нашата аптека и днес направих лосиона, даже го пробвах Grinning сега ще чакам резултати, дано и на мен помогне. Само едно ме влудява и това е миризмата на оцет ooooh! направо я ненавиждам, аз и затова рядко ям салати с оцет, но ще търпя.

да миризмата не най-приятното нещо, за да я притъпя малко слагам повече около 7-8 капки чаено масло. когато си слагаш лосиона наистина има силна миризма на оцет но до 3-4 минути когато изсъхне лосиона миризмата изчезва Simple Smile

# 688
  • София
  • Мнения: 901
А с какво третирате пъпчиците по гърба?  Embarassed Rolling Eyes На мен ми излизат по няколко и естествено в най-неподходящите моменти - когато съм замислила да облека нещо по-разголено....

# 689
  • Мнения: 3
тези от Вас които са използвали Зинерит при повторна употреба имал ли е ефект,защото аз преди няколко години го използвах,след това направих месец почивка и след това нямаше никакъв ефект  Cry Cry #Cussing out #Cussing out а само зинерита ми оправи пъпките и петната и само за 1 седмица имеше толкова драстична разлика лицето ми направо светна,но като го купих пак Blush Blush Blush..сега мисля да си го взема хо незнам дали ще има ефект.при Вас как е било?

Общи условия

Активация на акаунт