Против акне/пъпки по лицето?

  • 334 421
  • 749
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 416
А какво точно масло от чаено дърво ползвате? Simple Smile
Тия на Етерика, Икаров според мен са боклуци, не са истински. Вие какви ползвате?

# 736
  • Мнения: 77
аз ползвам масло от чаено дърво на етерика и съм доволна

# 737
  • Мнения: 34
Здравейте!От скоро чета тези теми, когато бях тинейджърка, имах огромен проблем с акнето, какво ли не пробвах, докато не пробвах 1силициолов спирт с хлорнотомицин(това е антибиотик) на 1 шишенце силицилов спирт за лице, слагам 5 хлорнотомицина , само прахчето вътре където е.
Вечерта се мажех на сутринта нямах нищо, а ако по голяма пъпката на другия ден до вечерта изчезва.Пробвайте!

# 738
  • Мнения: 1
От всичко изчетено за пореден път се убедих, че всяко лекарство, крем или мехлем действат различно на всеки организъм. При последното ходене на дерматолог ми предписагха лосьон и крем AKNICREAM на SYNCHROLINE. Има забележителен напредък поне при мен. Докторката искаше да ме държи на антибиотици 2-3 месеца, но аз отказах и предстои да започна да пияп ротивозачатъчни - стори ми се по-удачен вариянт. Относно Aknicream, спокойно мога да кажа, че при мен вършат чудесна работа и не са безумно скъпи, така че ги препоръчвам. А кога изцяло ще се справя с проблемната кожа е отделен въпрос ... Rolling Eyes

# 739
  • Мнения: 155
Здравейте!От скоро чета тези теми, когато бях тинейджърка, имах огромен проблем с акнето, какво ли не пробвах, докато не пробвах 1силициолов спирт с хлорнотомицин(това е антибиотик) на 1 шишенце силицилов спирт за лице, слагам 5 хлорнотомицина , само прахчето вътре където е.
Вечерта се мажех на сутринта нямах нищо, а ако по голяма пъпката на другия ден до вечерта изчезва.Пробвайте!

Това го правех доста време и действително действа, проблема е че като спреш пъпките се връщат с пълна сила.

# 740
  • Мнения: 50
Дерматоложката ми сменя за втори път козметиката  newsm78 сега ми изписа лосион и крем на Uriage, направо ще ме разори, а всъщност бях доволна от предишните мазила. Но все пак имам си 2-3 подкожни пъпки, които месец вече не спадат, с козметика и без не мърдат. Козметичка ми каза, че трябва да се спукат и да се изчистят, защото всъщност при мен на едно и също място излизат пъпките, явно, че едни и същи пори се възпаляват. Някой да е чувал такова нещо? Аз няма да го пробвам, но се замислих дали не е права.
ПС: спрях да използвам Хималая крема, защото май комбинацията с Триакнел не е много добра  Sad

# 741
  • Мнения: 220
Дерматоложката ми сменя за втори път козметиката  newsm78 сега ми изписа лосион и крем на Uriage, направо ще ме разори, а всъщност бях доволна от предишните мазила. Но все пак имам си 2-3 подкожни пъпки, които месец вече не спадат, с козметика и без не мърдат. Козметичка ми каза, че трябва да се спукат и да се изчистят, защото всъщност при мен на едно и също място излизат пъпките, явно, че едни и същи пори се възпаляват. Някой да е чувал такова нещо? Аз няма да го пробвам, но се замислих дали не е права.
ПС: спрях да използвам Хималая крема, защото май комбинацията с Триакнел не е много добра  Sad
Аз имам същия проблем - едни ужасни пъпки, които все на едно и също място излизат. Последния път като бях на почистване, козметичката ги продупчи с игличка (знам че звучи ужасно) и ги изстиска така, и честно казано не са се възпалявали оттогава. Иначе освен тези пъпки, останалата част на лицето ми си е ок, ама тези направо ме побъркват, и ми оставиха белези Sad

# 742
  • Мнения: 50
Hellinger, точно в същото положение съм, има места по лицето ми, по които нямам нито една пъпка и кожата е гладка и хубава, но на едната (само на едната ) буза имам 3, които, просто не спадат, а седят като червени петна.  ooooh! Моята козметичка, предложи да ги почисти с игла, аз не съм ходила от много време, защото уж дерматолозите не ми дават. Но всъщност като се замисля, ходя при тази жена от 7 клас (на 22 съм вече) и знам, че е много кадърна. Но все пак гледам да се доверя на лекарите, а до сега вече месеци наред с нищо не са ми помогнали  Sad

# 743
  • Мнения: 5 694
Здравейте!От скоро чета тези теми, когато бях тинейджърка, имах огромен проблем с акнето, какво ли не пробвах, докато не пробвах 1силициолов спирт с хлорнотомицин(това е антибиотик) на 1 шишенце силицилов спирт за лице, слагам 5 хлорнотомицина , само прахчето вътре където е.
Вечерта се мажех на сутринта нямах нищо, а ако по голяма пъпката на другия ден до вечерта изчезва.Пробвайте!
Това е доказано ,че действа безотказно!
Прилагам го на моя син,тинейджър, и винаги помага!

# 744
  • Мнения: 220
Leo2002bg, и при мен са само на едно място - дясната буза. От другата страна много рядко. Това е страната на която най-често спя, и козметичката ми каза, че често се получава превъзпаление от замърсена възглавница, та да сменям калъфката вместо по един, по два пъти седмично. Но си мисля, че се пооправих точно заради игличката - ако отидеш в някой реномиран салон, и помолиш козметичката да не стииска прекалено много, едва  ли ще има проблем.

Monii, zlatoto87, хлорнитромицина е антибиотик - едва ли е най-полезното нещо на тая планета да го правите, всеки антибиотик се натрупва, а този е от силничките...

# 745
  • Мнения: 5 694
Leo2002bg, и при мен са само на едно място - дясната буза. От другата страна много рядко. Това е страната на която най-често спя, и козметичката ми каза, че често се получава превъзпаление от замърсена възглавница, та да сменям калъфката вместо по един, по два пъти седмично. Но си мисля, че се пооправих точно заради игличката - ако отидеш в някой реномиран салон, и помолиш козметичката да не стииска прекалено много, едва  ли ще има проблем.

Monii, zlatoto87, хлорнитромицина е антибиотик - едва ли е най-полезното нещо на тая планета да го правите, всеки антибиотик се натрупва, а този е от силничките...
Маже се когато се налага,не постянно.
А и всичко ,което се използва против акне едва ли е полезно.....

# 746
  • Мнения: 220
Leo2002bg, и при мен са само на едно място - дясната буза. От другата страна много рядко. Това е страната на която най-често спя, и козметичката ми каза, че често се получава превъзпаление от замърсена възглавница, та да сменям калъфката вместо по един, по два пъти седмично. Но си мисля, че се пооправих точно заради игличката - ако отидеш в някой реномиран салон, и помолиш козметичката да не стииска прекалено много, едва  ли ще има проблем.

Monii, zlatoto87, хлорнитромицина е антибиотик - едва ли е най-полезното нещо на тая планета да го правите, всеки антибиотик се натрупва, а този е от силничките...
Маже се когато се налага,не постянно.
А и всичко ,което се използва против акне едва ли е полезно.....

Ако можехме обаче да сложим нещата на някаква скала, чаеното дърво и салициловият спирт щяха да са в зелената зона, а антибиотиците - в червената. Въпрос на лично отношение е как човек ще подходи към проблема, и какво е готов да жертва все пак. Аз лично бих заложила на по-малко неполезните съставки...

# 747
  • Мнения: 125
Здравейте!От скоро чета тези теми, когато бях тинейджърка, имах огромен проблем с акнето, какво ли не пробвах, докато не пробвах 1силициолов спирт с хлорнотомицин(това е антибиотик) на 1 шишенце силицилов спирт за лице, слагам 5 хлорнотомицина , само прахчето вътре където е.
Вечерта се мажех на сутринта нямах нищо, а ако по голяма пъпката на другия ден до вечерта изчезва.Пробвайте!
Това е доказано ,че действа безотказно!
Прилагам го на моя син,тинейджър, и винаги помага!

От къде мога да си купя такъв хлорнотомицин, какво да кажа в аптеката, какъв е - течен, прах, хапче. И как точно да го направя със спирта? Колко време го ползвате? След колко дава ефект? Не изсушава ли много кожата?

# 748
  • Мнения: 5 694
Hellinger, салициловият спирт със сигурност ще е в червената зона!
Но когато "по-малко неполезните съставки" не помагат,щеш не щеш допираш до неполезните!

Последна редакция: пн, 23 май 2011, 15:36 от monii

# 749

Общи условия

Активация на акаунт