За детските надбавки- увеличение.

  • 2 102
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Дааа, продължаваме да работим за увеличаване на популацията на циганите и да се грижим за техните доходи и по-добър живот. Увеличават се цените, трябва да се увеличат и приходите им, да не умрат от глад и липса на алкохол и цигари.

 Семейното подоходно облагане е стимулиране на родителите, които се осигуряват на и декларират реални доходи - макар, че е смешно - те почти никога не зависят от 74 лв годишно.
Аз бих подкрепила една съдебна атака, защото това си е чиста дискриминация. Не разчитам на 30 лв, но не искам да отиват и те при онези, които живеят напълно безплатно, без да положат никакво усилие за това. 

# 16
  • Мнения: 9 050
Това е само проект за сега. Плоският данък също. Преди да излязат промените, всичко е само приказки по телевизията.

Отпадането на семейното подоходно облагане не е кой знае какво. Защото, green_dawn облекчението не е 420 лева. С тези 420 лева ти се намалява данъчната основа. Т.е. реалното облекчение е данъкът на тези 420 лева. А ако се приеме плокия 10%-тен данък, реално за една година ще ни възстановявт по 42 лева...За 42 лева, честно си казвам, ама даже не съм сигурна дали ще ходя да подавам декларация. Така че, това не е голяма болка, че няма да има семейно подоходно облагане. Просто плоския данък го обезсмисля. 42 лева годишно са по 3,5 лева на месец.

Друг е въпросът, до колко отпадането на семейното подоходно облагане се счита за компенсирано с увеличаването на детските. Ако вземеш нещо от някой, за да го компенсираш, трябва да дадеш друго нещо на същия този някой. А не да дадеш нещо на някой друг и с това да кажеш, че първия бил компенсиран. Малко е странно.

Аз лично нямам нищо против на мен да ми вземат 3,5 лева на месец, а на тези които получават помощи да им увеличат помощите от 18 на 30 лева. В крайна сметка, за мен тези 3,50 лева не са от такова значение, каквото са за социалните семейства 12 лева отгоре. Но това не означава, че се чувствам компенсирана.
Малко като Робин Худ взе да го дава Масларова. Обаче само наполовина. Взимаме от едните, ама какво даваме на другите, не е много ясно. Няма да се учудя, ако семейното подоходно облагане отпадне, обаче детските не се увеличат.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 248
Честито на циганките - за 30 лв детски два пъти повече ще раждат ooooh!
Много точно казано. Peace

# 18
  • Мнения: 3 116
Говори се, че ще станат от 18 на 30 лв, но пък ще отпадне семейното облагане, т.е. данъчното облекчение от 420 лв годишно. Така майки като мен, които се осигуряват на реалната си заплата, няма да получават и 1 ст. от държавата за детето си  #2gunfire

Мдаа, това  е положението  Sick

# 19
  • Мнения: 159
Аз бих подкрепила една съдебна атака, защото това си е чиста дискриминация. Не разчитам на 30 лв, но не искам да отиват и те при онези, които живеят напълно безплатно, без да положат никакво усилие за това. 
И от къде на къде моето и вашите деца няма да имат право да получават тези 30 кирливи лева в собствената си страна!!!!!!!!!!!!!!1

# 20
  • Мнения: 9 050
Аз бих подкрепила една съдебна атака, защото това си е чиста дискриминация. Не разчитам на 30 лв, но не искам да отиват и те при онези, които живеят напълно безплатно, без да положат никакво усилие за това. 
И от къде на къде моето и вашите деца няма да имат право да получават тези 30 кирливи лева в собствената си страна!!!!!!!!!!!!!!1

Защото това са ПОМОЩИ!!!! Не са детски, както обичате да ги наричате. Това са ПОМОЩИ. ПОМОЩИ  получават само тези, които отговарят на критериите за получаване на помощи.
За да получаваш помощ при безработица, трябва да си безработен. За да получаваш помощ за отопление, трябва да имаш по еди какъв си доход....Има си критерии. Това не са надбавки, за това че имаш деца. Това са помощи, защото имаш деца, а доходът ти е под определен минимум.

Общи условия

Активация на акаунт