за безплатните учебници и ....набор95

  • 23 976
  • 380
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 200
  Mr. Green Стига момичета... всички сме в кюпа... току що чух по новините, че онзи малоумник, министъра.. Вълчев, след един ден безсмислени оправдания.... РЕШИЛИ (мн. ч.) от догодина ще са пезплатни учебниците до 7 кл. - ЕЕЕЕЕЕ пак хванахме последния влак - всеки си прави каквото поиска  Sick така бяхме с безплатни учебници в 4 ти кл. А ПОСЛЕ   newsm78

# 16
  • Мнения: 109
Току що и аз го чух,че евентуално от догодина ДО 7кл. ще са безплатни.Ама аз го тълкувам до ,но не и 7кл.включително.
А сега  по БТВ казаха  и за нови цени на учебниците. #Cussing out


# 17
  • под тепетата
  • Мнения: 9 308
Тъй,тъй,20% по-скъпи тази година. На каката ми излизат къде -къде по -евтино Sad

# 18
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Цък Wink
и аз съм в групата псуващи  Mr. Green
В училище ми казаха, че още не са готови, така че чакаме и  #Cussing out #Cussing out

# 19
  • вече и в други градове
  • Мнения: 145
 учебниците вече са одобрени, но най-вероятно в самите у-ща не са наясно кои точно ще използват, така че не бързайте. А може и по някои предмети да ги купят от у-ще.

# 20
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
учебниците вече са одобрени, но най-вероятно в самите у-ща не са наясно кои точно ще използват, така че не бързайте. А може и по някои предмети да ги купят от у-ще.
Откъде го разбра това? А училищата няма как да не са наясно, защото всеки преподавател предварително е завил своя избор.
Но наистина някои училища могат да си позволят да осигурят учебници поне за 5-ти клас.

# 21
  • Мнения: 1 685
Не ми е известно досега такова самоспонсориране на у-щата.Да организират събиране на пари и общо закупуване-да,обаче другото не съм чула засега да го има някъде.  newsm78

# 22
  • вече и в други градове
  • Мнения: 145

Откъде го разбра това? А училищата няма как да не са наясно, защото всеки преподавател предварително е завил своя избор.

 имах предвид, че учебниците за 6 клас вече са одобрени, има ги качени в сайта на министерството.
А ако се съберат пари в у-ще да купят общо учебниците могат да се ползват отстъпките, които издателствата правят при обща поръчка. Тя е около 15%.

# 23
  • Мнения: 2 716
Запис  Peace

# 24
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
А ако се съберат пари в у-ще да купят общо учебниците могат да се ползват отстъпките, които издателствата правят при обща поръчка. Тя е около 15%.

А това зависи само от желанието на учителите да организират закупуването .. Родителите трудно се събират сами. До 4 клас /2 и3 де, щото нали хванахме авантата в 4-ти  Twisted Evil/ учителката събираше сумите и ги купувахме от издателствата, но миналата година  - нъц. Всеки самосиндикално се бръкна в джоба  Tired

# 25
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236

Откъде го разбра това? А училищата няма как да не са наясно, защото всеки преподавател предварително е завил своя избор.

 имах предвид, че учебниците за 6 клас вече са одобрени, има ги качени в сайта на министерството.
А ако се съберат пари в у-ще да купят общо учебниците могат да се ползват отстъпките, които издателствата правят при обща поръчка. Тя е около 15%.

Мисля, че нещо се бъркаш или аз не гледам където трябва.
Ако четеш от тук: http://www.minedu.government.bg/opencms/opencms/left_menu/textbooks/ , забележи, че пише проекти, а не одобрени учебници.

За безплатни учебници, ако министерството не отпусне, има начини училището да осигури такива със собствени средства, а не да събират пари от родителите. Нашето училище миналата година закупи учебници за пети клас. Не ме питайте как и по каква линия, защото не знам, само знам, че са с пари на училището.

# 26
  • Мнения: 1 685
 PeaceМежду другото някъде из пресата писаха,че се въвежда някаква система на "финансово самоуправление"-ако цитирам точно-на училищата,но въпреки това,едва ли скоро,средствата ще стигнат и за учебници-първо ще се почне с ремонтите и обновявяне на цялата материална база. Crossing Arms Thinking

# 27
И аз съм от потърпевшите.Учебниците не могат да се продадат не само заради това, че е трудно опазването им. Обикновено новите  биват отпечатани чак към месец октомври. До тогава ние учим по миналогодишните, защото правим преговор на стария материал, входящи нива и т.н. и ще трябва да правим това без никакви учебници ако сме ги продали. Да, но през октомври вече няма кой да ни купи старите учебници, защото всички петокласници вече са се снабдили с нови. Набор 95 е потърпевш във всяко отношение. Отново децата ни се превръщат в опитни зайци. Sick

# 28
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
В нашето училище не правят отстъпки за учебниците, защото ги използуват за закупуване на карти и други помощни материали, но се чудя къде им е съвестта, да събират и 30 лв допълнително за училищното настоятелство от този набор, който е толкова ощетен. А  за какво са им учебници по изобразително изкуство да гледат картини и рисунки, като може например да се закупят за целия набор определен брой учебници и те да си седат в кабинета по рисуване. Същото може да важи и за учебниците по информатика, трудово и т.н. 

# 29
  • Мнения: 196
А  за какво са им учебници по изобразително изкуство да гледат картини и рисунки, като може например да се закупят за целия набор определен брой учебници и те да си седат в кабинета по рисуване. Същото може да важи и за учебниците по информатика, трудово и т.н. 

Прекрасна идея!  Peace Хем и раниците ще са с една идея по-леки.

Общи условия

Активация на акаунт