polikistoza na iai4nizite

  • 5 828
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
И аз дълги години имах такива проблеми. Някъде преди 10 год. /сега съм на 30/ за пръв път ми поставиха диагноза "поликистозен десен яйчник". Същевременно не се пазих само веднъж и то веднага след мензис и забременях. Аз даже не ходих на гинеколог като ми закъсня, мислех, че е от кистата.
След това ходих по най-различни "светила" и един от тях ми каза, че имам "пролапс" /смъкване/ на яйчника /освен кистата/ и започна да ми говори нещо за невъзможност за забременяване, което направо ме побърка, защото при първата си бременност направих аборт и мисълта, че няма да мога да имам деца, а съм пропуснала единствения си шанс...Пила съм най-различни противозачатъчни, накрая и най-дълго време Диане 35 /някъде около 3 год./. След като ги спрях нямах никакви проблеми с цикъла си повече, стана редовен, а преди да ги пия си идваше, когато искаше. Една-две години по-късно с мъжа ми решихме да имаме бебе и започнахме опитите. Забременях още на първия месец и сега съм в 28 седмица. Та мисълта ми е да не се отчайваш, особено днес, когато медицината е толкова напреднала, а ПКЯ се среща вече толкова често. Аз бях загубила надежда и това ми тежеше толкова много - с тези цикли от дъжд на вятър...но с Диането се оправих.
Успех!!!

# 16
Мили момичета,

Искам много да ви благодаря за отговорите на всички.
Много се радвам, да срещна разбиране и да разбера, че има и други като мен. Аз много се бях отчаяла.
Аз забравих да напиша, че съм от Бургас и ми се иска, ако някоя от вас има информация за добър специалист от тоз град да не се колебае да ми пише. Имам чувството може би, че не съм попаднала на добър лекар, може би трябва да направя още една консултация, но не знам към кого да се обърна в нашия град.

Благодаря ви още един път за отговорите и ще се радвам, ако някой ме посъветва за добър специалист в тази област.

# 17
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: Светла
Мили момичета,

Искам много да ви благодаря за отговорите на всички.
Много се радвам, да срещна разбиране и да разбера, че има и други като мен. Аз много се бях отчаяла.
Аз забравих да напиша, че съм от Бургас и ми се иска, ако някоя от вас има информация за добър специалист от тоз град да не се колебае да ми пише. Имам чувството може би, че не съм попаднала на добър лекар, може би трябва да направя още една консултация, но не знам към кого да се обърна в нашия град.

Благодаря ви още един път за отговорите и ще се радвам, ако някой ме посъветва за добър специалист в тази област.


Много добър гинеколог е д-р Петкова, има частен кабинет съвсем близо до "Краснодар".

Общи условия

Активация на акаунт