Мит ли е "кърмаческото отслабване" ?

  • 3 515
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 982
Първата година,в която кърмих,не отслабнах значително.Но през втората почти си върнах старите килограми,при това без усилия,без ограничаване на храната.Обяснявам си този факт с кърменето. Grinning

# 16
  • Мнения: 1 101
При мен не важеше. Първите 5-6 месеца не свалих нищо, освен килограмите при самото раждане. Следващите 1г. и половина пълнеех, въпреки непрекъснатото кърмене. Качих 10 кг. В последните 3-4 месеца успях да сваля 8 от тях, но само благодарение на диети и ограничаване на храната, в никакъв случай кърменето не ми е помогнало

# 17
  • Мнения: 5 026
За мен е голяяяям мит  Mr. Green Аз сега съм на килограмите,когато раждах. От  месец ,след раждането,започнах да дебелея  #Cussing out

# 18
  • Мнения: 257
Не знам колко точно качих през бременността, не помня, не бяха много, просто се позакръглих отвсякъде, но вече към 6-ия месец след раждането бях по-слаба и от периода преди бременността. И продължавам да отслабвам бавно, но постоянно. Вече чак грозно изглежда, защото имам по-широк кокал, а в къщи ме набедиха за анорексичка, свекър, свекърва, зълва ми все ми натякват, как трябва да ям повече. А аз ям! Ям много, в нищо не се ограничавам, много обичам сладко и постоянно дъвча някакво шоколадче, поничка, кифличка и не качвам. Определено го отдавам на кърменето + по-голямо физическо натоварване покрай детето, защото преди бях склонна към напълняване и постоянно бях на някаква диета за да поддържам фигурата. Ако тогава ядох така, както сега, щях да стана 100 кила. А сега нищо не ми се лепва.

# 19
  • Мнения: 145
Не е мит,за мое голямо съжаление свалих много бързо няколко кг. и продължавам  Rolling Eyes . Оставих 8кг. в родилното,оттогава свалих още толкова...направо не искам да се качвам на кантара.

Последна редакция: пн, 20 авг 2007, 18:40 от keks4e

# 20
  • Мнения: 4 915
Кърменето гори 500 калории дневно. Това е факт.

При първата щерка отслабнах покрай кърменето дори повечко, отколкото бих искала. Без диети, дори нагъвах манджи, че се харесвах с 2-3 кила отгоре, но не би... Laughing

Сега, с второто пак не пазя диети, имам 3-4 кила до предишното тегло преди забременяването, сега ще видим колко още ще слабея...Ама не ми е фикс-идея...Важното е, че си влизам в предишните дрехи.  Wink

# 21
  • Мнения: 61
При мен се оказа мит! Много ми е интересно newsm78 какво би показала една анкета: какъв е процентът на отслабналите, спрямо закръглилите се Embarassed

# 22
  • Мнения: 888
При мен си е реалност- и след двете раждания отслабнах повече отколкото наддадох преди това с бременността...без да се ограничавам си достигнах килограмите, даже в момента съм по- слаба отколкото ме харесват Blush, ама...аз смятам че съм ок Wink обаче най- важното е, че децата са щастливи с майчиното мляко Hug

# 23
  • Мнения: 888
Една анкета наистина би свършила чудесна работа тук Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 1 504
При мен е мит...качих 18 кг ...в болницата свалих 10, и оттогава не съм мръднала...дори май качих още 1 2 след това....вече кърмя 6 месеца...

# 25
  • Мнения: 4 915
Отслабването започва обикновено след 6-тия месец, дотогава тялото "пази" резерви.

# 26
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 931
Една анкета наистина би свършила чудесна работа тук Peace

Имаше такава. Ето я:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=168638.0;all

# 27
  • Мнения: 1 420
Момичета, поставих и анкета в темата. Може да гласувате  Grinning

# 28
  • Мнения: 753
Не бях качила много - към 11 кг., мисля, че отслабнах от кърменето и не само - много ходя на разходки и се движа в нас Wink, а и от недоспиване се отслабва...
Сега всички ми казват, че много съм отслабнала Sad

# 29
  • Мнения: 506
За мен не е мит, но се случи около 10-тия месец след раждането. Ограничих и храненето, увеличих разходките, движението и ето че резултатът не закъсня. Сега съм по-лека, от преди забременяването, но пък тялото не е същото за съжаление.

Общи условия

Активация на акаунт