Много ли боли при раждане

  • 26 748
  • 160
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 123
и на мен ми казваха че не боли но който го казва лъже.Боли не е като цикъла а повече,поне при мен беше така.

# 121
  • Мнения: 711
Моето раждане беше предизвикано със система и хапче и боля адкси, ама адски много. Обаче е истина, че всичко се забравя.  Hug

# 122
  • Мнения: 1 081
Хаха, ми не. Мен хич не ме боля, не и по-силно от менструални болки, а те при мен са доста силни и явно съм свикнала, да не говорим, че почти през цялата бременност се мъчих с болки и контракции, та самото раждане ми се стори като песен в сравнение с всичко преживяно. Не се стягай предварително, при всяка е различно.

# 123
  • Мнения: 1 461
Ами аз няма да използвам епидурална, носе надявам поне да не ми го предизвикват раждането, че като гледам май тогава наистина много си боли Sad

# 124
  • Мнения: 3 268
Арвен,аз родих бебе 4 кг 55 см,при положение,че аз бях 68 кг бременна с него,т.е съм дребна като структура и оживях.Просто при мен имаше някакъв проблем с матката,не можех да получа разкритие.При теб няма да е така.
а знаеш ли колко ще си щастлива после.

# 125
Боли, да! И все пак това е болка, която забравих в мига, в който родих и тогава бях готова да родя още едно. Щастлива съм да съм майка, макар и малко поизморена вече и леко изнервена, но не мога да си представя живота без детенцето си  Heart Eyes
Сагласна съм само че аз немога да си го редставя и без двете си съкровища.

# 126
  • Мнения: 537
Мен пък не ме боля раждането, а пък контракциите бяха поносими, като болезнен мензис, аз понеже съм с такъв и не видях много зор:). Наистина както са ти казали важна е нагласата. Макар, че аз се бях нагласила за адска болка, предвид мястото, от където излиза бебето, ама сега като се сетя, мога да родя още едно Simple Smile Аз не можех да се напъна както трябва иначе и за 10 мин. сигурно щях да родя. Но мисълта ми е, че раждането не е толкова страшно, щом толкова жени са родили. И още раждат. И наистина шом чуеш бебето ще забравиш всичко, бях се разревала накрая, че не можех да напъна, доктора ме натисна по корема да излезе по - лесно, че много му се учестиха тоновете, и като я усетих как се изплъзна и веднага млъкнах  Laughing Не се притеснявай, нагласи се само за хубави емоции, те тепърва започват  1stroller

# 127
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Ще получиш десетки различни отговори.Строго индивидуално е!При едни минава с адски мъки,при други-без да усетят.
И аз съм на това мнение,нищо че съм от първите.Но това не би ми попречило да родя втори път и то пак нормално.

# 128
  • Мнения: 7 421
Цитат на: Arven link=topic=215955.msg4 е774694#msg47746а94 date=1т187809103
Извинявама се че използвам темичката, но болката щрежеща ли е или тъпа  Laughing
   а менструалната каква е? newsm78
   същата е и родилната,само че по-силна

   
не по -силна , ами адски нечовешки силна. Моята беше такава - 5 часа  Stop
     акцентирах по-скоро характера на болката,отколкото силата и продължителността.
    Моята(по-силната) беше 18 часа,които бяха предварени с едно денонощие родилни  контракции в болницата, това изобщо не го броя.Всичко приключи със система с окситоцин(който го е преживял,знае за какво говоря).Така че......
     Важното е бебчето да е живо и здраво.А майката може да понесе силната,"по-силната","адската","нечовешката" болка,да я преживее и да я забрави(или да не я забрави  Mr. Green)Важен е резултата!

# 129
  • Мнения: 2 471
[Важен е резултата![/u]
[/quote]
 Hug

# 130
  • Мнения: 574
Ами раждането не боли!Боли преди това.Аз отидох в болницата превивайки се от смях и ми се струваше забавно,но само половин час по късно мразех всичко и всеки който ми казваше че не боляло!!!!!!!!!!!!!!!! #Cussing out #Cussing outИ веднага след това забравих Grinning

# 131
  • Мнения: 161
да,много,остра и режеща болка,която скоро няма да забравя,но не при всички е така.ти може да си от късметлийките.дано Praynig

# 132
  • София
  • Мнения: 3 524
Мен ме боля защото ми сложиха система и от нея ме болеше доста. А за капак родих със секцио по спешност. не мисля че болките които тогава изпитах биха ме спрели да имаме още деца Peace
А както са ти писали момичетата- много е индивидуално, някои майки едва ли не не разбират кога раждат и не изпитват силна болка.
Има много начини за обезболяване а ти ен го мисли по този начин защото и нагласата е важна Peace

# 133
  • Мнения: 5 539
Аз пък бих казала, че болката е тъпа, а не режеща.
Понеже никога не съм имала менструални болки, бих я оприличила на болката при разстройство и стомашно неразположение. Разбира се, много по-силна.

# 134
  • Мнения: 867
Мен пък не ме боля. Сложиха ми епидурална и родих бързо. Малко ме боля вечерта от шевовете.

Ох, смешно ми стана като видях темата Grinning Grinning егати въпроса, пък и следващите отговори: Да. Не.

Общи условия

Активация на акаунт