Отговори
  • Мнения: 257
Извинявам се предварително, ако тук не е мястото на темата, но определено ще ми е интересно да чуя мнения по нея.
Баща завежда иск срещу бившата си съпруга, затова че тя "подлага" детето им на вегански режим на хранене. Резултатът - съдът постановява: в менюто на детето трябва да присъства поне три пъти седмично месо. Според лекарите, които са изразили становище в съдебното заседание, веганският режим на хранене не е подходящ за детския организъм.
Как мислите - удачно ли е държавата да "казва" как да храните детето си?

# 1
  • Мнения: 1 844
Удачно е, разбира се.
Всеки режим или всяка дейност, свързана с детето, която може да има отрицателен ефект върху него, следва да бъде спряна, ако се налага - и чрез съдебно производство.

# 2
  • София
  • Мнения: 28 918
А бащата има право да мълчи ли? В случая, той е инициаторът, а не държавата. Няма да пиша какво мисля за такава родителка.

# 3
  • Мнения: 2 681
Браво на бащата и на съда.

# 4
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Това в коя държава се случва?

# 5
  • София
  • Мнения: 38 918
Писала съм по такива теми и доста се паля. Доказано е, че веганското хранене не е подходящо за деца. Те изостават във физическото си и умствено развитие, придобиват "птичи" вид.
Много вегани умишлено крият тези ефекти.
Пишат се много статии по въпроса, на английски, стига да има кой да ги чете.
Браво на бащата и съда. Предполагам става дума за Европа или Щатите, не за БГ.
Тук още прохождаме в тази област и има много луди ентусиасти, които експериментират върху децата си.

# 6
  • Мнения: 6 365
Държавата няма право да се намесва, ако храниш детето си само с "халал" храна или с японска кухня или със сарми с лозов лист. Но ако диетата вредди на детето, то храненето вече не е "личен избор", а минава в категорията "застрашаващи здравето и живота действия".

# 7
  • Мнения: 257
Това в коя държава се случва?



Италия

# 8
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542

Режимът на детето изцяло вегански ли е бил?
А най-добре - разкажи повече по случая.

# 9
  • Мнения: 257
Самата майка е възмутена от решението, от това, че държавата й се "бърка".
Но, аз имам позната в САЩ - българка, която е по същия начин.
Явно,не са една или две...
При положение, че веганското хранене не може категорично да се приеме, че е ок за детския организъм, защо родителите поемат този риск.
Ок, за себе си са направили този избор. Големи, зрели хора...защо не?
Но, спрямо дете...тези крайности?Малко прекалено ми се струва.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 132
За държавата не знам, но бащата може два пъти в седмицата да взима и  води детето на пържолки  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 1 487
Как мислите - удачно ли е държавата да "казва" как да храните детето си?
За мен е удачно държавата да защитава децата и здравето им, както е в този случай. Бащата е постъпил правилно.

# 12
  • Мнения: 8 559
Самата майка е възмутена от решението, от това, че държавата й се "бърка".
Но, аз имам позната в САЩ - българка, която е по същия начин.
Явно,не са една или две...
При положение, че веганското хранене не може категорично да се приеме, че е ок за детския организъм, защо родителите поемат този риск.
Ок, за себе си са направили този избор. Големи, зрели хора...защо не?
Но, спрямо дете...тези крайности?Малко прекалено ми се струва.
Да,като порасне сам да реши какъв да бъде веган,вегетарианец или ще си яде всичко.

# 13
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Щото толкова им е акъла.
Тези еко-грийн с повече акъл слагат децата си на вегетариански режим САМО. Прибавят и добавки в храната им.

# 14
  • Мнения: 257

Режимът на детето изцяло вегански ли е бил?
А най-добре - разкажи повече по случая.

Да, изцяло вегански, като съдът интересно е задължил родителите в крайна сметка да включат месо. Само по въпроса за месото се е произнесъл:)Три пъти седмично.
Докато детето е прекарвало уикендите при бащата (разведени са родителите), той му е предлагал и "невеганска" храна. Но, явно е решил, че това не е достатъчно и е предприел мерки за решаване на проблема по официален ред.

Общи условия

Активация на акаунт