абсурдно!!

  • 2 310
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 191
И кое е абсурдното все пак, не става ясно!
Описаната от теб случка всеки може да я тълкува по хиляда начина. Откъде съдиш, че става въпрос за лекарска немАрливост!? А какво общо има съдебната система, и защо да е скапана? Айде, може и да не ми отговаряш.

# 16
  • Мнения: 229
хора , не искам да ви отчайвам, но маята работа се състои в ежедневен контакт с лекари от различни специалности и ще ви кажа , че има тежки случаи - патология разбирате ли?Няма да влизам в подробности за да запазя уважението лекар- пациент и за да не срина и малкото останали надежди във всеки един от нас, че ни лекуват читави специалисти.Но трябва да ви кажа, че може би поради професионално изкривяване аз не мога да си намеря лекар- вече съм сменила всички частни лекари и два пъти си сменям консултацията.Незнам аз ли искам много , те ли не могат нищо да ми дадат - незнам ама ...........Аз искам адекватно отношение ,изследвания които ми се полагат ,отговори на въпросите и страховете ми.Какво толкова искам????

# 17
  • Мнения: 229
SlaveyaLEX - ти пък какво искаш да кажеш?Обоснови се!Искам и аз да чуя , че един пациент е доволен и няма оплаквания от нищо.Честно да ти кажа ще се зарадвам

# 18
  • Мнения: 9 050
SlaveyaLEX - ти пък какво искаш да кажеш?Обоснови се!Искам и аз да чуя , че един пациент е доволен и няма оплаквания от нищо.Честно да ти кажа ще се зарадвам

Еми хайде да те зарадвам тогава. Нямам оплаквания от лекарите, които ми направиха секциото, от целия персонал в Тина Киркова, от личния си лекар и от педиатъра на детето ми.
Никой не отрича, че има и пълни некадърници. Във всяка професия ги има. Адвокати, строители, общи работници, учители. Четвърта тема имаме, " благодарение " на некадърни счетоводители....във абсолютно всяка професия има такива. Аз не ги отричам. И не съм видяла някой да тук да ги отрича и да кава, че такива не съществуват.
Въпросът е съвсем друг. Естествено, ако девойката разкаже така историята, никой съд няма да осъди никой лекар. Даже ние не можем да открием къде е лекарската грешка. Не е спомената просто. Някой препоръчал секцио, сега девойката е без детеродни органи, значи лекарят е виновен, че е препоръчал секцио. Еми тъпо е. Лекарят може да е виновен. Може да е сгрешил при операцията, може да не я е зашил както трябва ....може много неща. Но да кажеш, че системата е скапана, защото лекарят бил препоръчал секцио, а пък то не се налагало - просто е несериозно.
Хиляди майки раждат секцио без да имат показания за това. Проблемът не може да е в това, че и е направено секцио, а пък не било необходимо. Проблемът е другаде. И пак казвам, не отричам възможността да става дума за лекарска греша. Просто казвам, че така, както е поднесена историята, това не е логичен извод. Няма достатъчно факти ( не доказателства, то конкретни факти няма просто ), които дори да навеждат на заключението за лекарска грешка. Защото премахването на матката и яйчниците може да е било и от лекарска грешка, но може и да е било най-добрия вариант и това да няма нищо общо със секциото и с лекарят, който го е извършил. 

Ти знаеш ли каква е ситуацията? Знаеш ли защо са и препоръчали секцио? Знаеш ли дали наистина са и го препоръчали или тя в последния момент се е уплашила от родилните болки и сама го е пожелала? Знаеш ли как от операционната, където е родила и стигнала до Пирогов? И знаеш ли защо? Какво се е случило, че се е наложило да стига до Пирогов? И защо в Пирогов се е наложило да се вземат такива крути мерки? Знаеш ли всичко това? Не знаеш. Е, тогава как прецени, че става дума за лекарска грешка? Никой не е виновен по презумпция. И ако това за вас е скапана съдебна система, добре. За мен така е редно да бъде.

# 19
  • Мнения: 9 050
Най-лошото е, че българите са трудни на масови протести и демонстрации - всеки си се нерви вкъщи пред компа или телевизора. Затова няма скоро да има възмездие за подобни лекари и други специалисти, способни да те лишат от живот. Просто народът ни освен че е мудничък е и страшно изтощен и изнервен и на никой не му се занимава с чуждите проблеми и нещастия. С редки изключения.
да,и като му дойде на някого до главата,се спасява сам,няма към кого да се обърне за помощ.Защо не се обединим ние майките от форумите и не вземем нещата в свои ръце,сигурно ще има такива,които да вземат темата присърце.Нека поне майките си помагаме една на друга!ако удобряват модераторите,да започнем някаква кампания,и аз не знам,давам само идея,може да помислим по въпроса и да го обсъдим,какво ще кажете,мамчета?

А за такъв протест пък като чуя, и винаги си спомням за протеста на таксиджиите преди години. Вдигнаха се, блокираха София, викаха, плюха и накрая се оказа, че виновна е майката. И сега, когато направиха вече основателен протест, нито някой им обърна внимание, нито пък получиха подкрепа. Вече всички гледаха негативно на техните протести. Протестът трябва да е смислен и обоснован, за да получи подкрепа и да даде резултат. Като стане ясно каква е историята и като се установи със сигурност лекарската грешка, ако лекарят е допуснал грешка и не си получи заслуженото, тогава има основание за протест. Но това е една лична драма и изобщо не знам ти обсъдила ли си с потърпевшата това ти желание за протест? Тя може да не е съгласна нейният проблем да се преекспонира, да става публично достояние или пък да се използва като повод з протест. Ако на мен ми се е случила някаква лична трагедия, аз съм тази, която може да реши дали да я сподели или не и най-вече аз съм тази, която да прецени дали това е повод за протест. Ако реша, че искам протест, пак аз съм тази, която да помоли за подкрепа. Извинявай за грубия въпрос, но коя си ти в цялата тази история, че да решаваш да развяваш така човешката болка? От разказа ти оставам с впечатление, че дори не познаваш това момиче, а призоваваш на протест.

И още нещо - протест срещу какво? Срещу лекарите шарлатани. И като те попитат кои са те какво, мила моя, ще отговориш? Едно име можеш ли да назовеш, без да те осъдят за клевета? Имаш ли името на един доктор, за чието шарлатанство можеш да представиш доказателства ( дори и доказателствата да са само свидетелски показания )? Нали се сещаш, че ще дойдат журналисти да ти отразяват протеста и на втората минута ще си тръгнат. Да не говорим, че я получиш разрешение за такъв измислен протест, я не.

Последна редакция: пн, 20 авг 2007, 20:22 от ZinaSt

# 20
  • Мнения: 229
ZinaSt това е твое лично мнение.Останалите пък са нашите лични мнения и навярно всяка една от нас има право , причини за да изразява недоволството си.Аз мога много да говоря по този въпрос , но честно да ти кажа не виждам с какво мога да променя здравната ни система и мисля ,че е губене на време да давам примери на  идиалисти като теб.Може би ти си от щастливките да попаднеш на свестни хора, но какво да кажем ние коита по един или друг начин сме белязани от лекарското малодушие, недоглеждане и  с тези си постъпки са белязали живота ни.

# 21
  • Мнения: 9 050
ZinaSt това е твое лично мнение.Останалите пък са нашите лични мнения и навярно всяка една от нас има право , причини за да изразява недоволството си.Аз мога много да говоря по този въпрос , но честно да ти кажа не виждам с какво мога да променя здравната ни система и мисля ,че е губене на време да давам примери на  идиалисти като теб.Може би ти си от щастливките да попаднеш на свестни хора, но какво да кажем ние коита по един или друг начин сме белязани от лекарското малодушие, недоглеждане и  с тези си постъпки са белязали живота ни.

Не, аз не съм идеалист. Просто в случая не са представени ДОКАЗАТЕЛСТВА! Не казвам, че няма случаи, в които да има доказателства. Конкретно този обаче, така както е изложен, не е такъв. Звучи измислен и малко звучи повече като повод да си поплюем, отколкото като разказ за една болка на едно момиче. Аз не казвам, че темата не е актуална. Просто мисля, че е поднесена по неуместен начин.
Дадох ти пример, само защото ти поиска и каза, че това ще те направи щастлива. Ама явно не те е направило щастлива, а напротив, подразнило те е явно, че има хора, които са доволни от лекарите и уважават хората, практикуващи тази професия. Имам много познати лекари. Болшинството от Пирогов. Не мога да не уважавам тези хора. Те извършват подвизи всеки ден.
Ако има лекарска грешка, тя трябва да се докаже. Не можете да обвините лекаря просто така ( пак говоря за въпросния конкретния лекар, а не за лекарите изобщо по принцип ). Абстрахирай се от лекарите по принцип и прочети пак разказа. Ако откриеш и най-малкото доказателство за лекарска грешка, ще призная че си права.

Последна редакция: пн, 20 авг 2007, 21:02 от ZinaSt

# 22
  • Мнения: 229
Права си така е !Може би в момента всички бъдещи майки са много чуствителни на тази тема.Аз също познавам много лекари - работя с над 350 от различни специалности и познавам такива , които със сигурност са уморили няколко човека в практиката си и бъди сигурна , че това никога няма да се докаже.Никой не отрича , че има и много добри , но на цялостната картина са като редките диаманти.При мен например от направената ми епикриза , изследвания и прочие, няма лекар на който да съм показала документите с които разполагам и да не е установил "груб пропуск" от страна на колегата си.Но ако искам да защити това си мнение например се обзалагам, че няма да има нито един , който да го направи.

# 23
  • Мнения: 9 050
Е това не го отричам. Да попаднеш на добър лекар си е шанс. Абсолютно е така. Че се плюят помежду си, също е факт. Аз не ги отричам тези неща. Аз също се разстроих много, когато вчера разбрах, че една от мамите във форума е починала в Майчин дом. Обаче можеш ли, като не знаеш какво е станало, веднага да кажеш лекарска грешка. Да, когато си в болница и не починеш от заболяването си, има голяма вероятност да е от лекарска грешка. Но не може това да е презумпцията все пак. Защото и лекарите не са всемогъщи. Всичко се случва.
Една майка беше починала при секцио. Стана голям скандал. Получила перфорация на матката. Накрая се оказа, че тя имала 7 аборта, обаче излъгала, че не е правила аборт и нещо се е объркало. Но ако не е била излъгала е можело и да не се стигне до летален изход. Това дали е лекарска грешка? Ама от страни как изглежда? Влязла за секцио и не излязла. Ууууу, тоя лекар некадърник, хайде да го убием с камъни.
Затова съм се научила, че без да знам цялата история, не е коректно да правя заключения.

Колкото до предстоящите ви раждания, аз чудесно ви разбирам. Когато раждах миналата година имах дата за петък. В понеделника преди да родя, почина родилка във Варна, защото лекарите отказали да я оперират в Събота и Неделя, че били почивни. Знаеш ли как се чувствах? Не исках да раждам изобщо. Полудях от нерви. Но, да ми е жива и здрава моята гинеколожка - всичко си мина перфектно. Не бива да сме с нагласата, че опрели ли сме до лекар, няма нищо хубаво да видим. Не е така.

Последна редакция: пн, 20 авг 2007, 21:04 от ZinaSt

# 24
  • Мнения: 1 817

Ами ако мога да внеса яснота по въпроса: Даваха по ТВ някакъв репортаж и аз се загледах. Та мисля, че става въпрос за това 29 годишно момиче, на което след направено секцио се получават усложнения /споменаха сепсис/ някаква инфекция. Твърдеше се , че никой не е обърнал достатъчно внимание в родилния дом  и в последствие се получават сериозни усложнения. И се налага премахване на засегнатите  органи. Лекарите се управдавали с някаква вагинална инфекция, а родилката твърди, че е влязла в здарвното заведение здрава с изрядни изследвания. Rolling Eyes
За радост детенцето е напълно здраво, но за съжаление майката ще трябва да си остане само с това раждане Sad

# 25
Моите уважения, нов ероятно лекарската грешка е в друго действие или бездействие, но в самото препоръчване на секцио  Stop
И на мен трима независими лекари ми препоръчаха секцио, така и родих, предполагам, че се касае за някаква кошмарна грешка при самото секцио, че да остане и без яйчници, но има случаи на починали родилки и при нормално раждане. Така, че сподели каква точно е причината, че това е точно, като "една жена каза.........."
Пак изказвам моите уважения към пострадалата женица, но все пак.....
Именно...Предотвратима ли е била, грешката, какво се е объркало?
станала е инфекция след секциото и от там тръгват проблемите.жената е била изпиисана с висока температура и болки,никой не й е обърнал внимание

# 26

Ами ако мога да внеса яснота по въпроса: Даваха по ТВ някакъв репортаж и аз се загледах. Та мисля, че става въпрос за това 29 годишно момиче, на което след направено секцио се получават усложнения /споменаха сепсис/ някаква инфекция. Твърдеше се , че никой не е обърнал достатъчно внимание в родилния дом  и в последствие се получават сериозни усложнения. И се налага премахване на засегнатите  органи. Лекарите се управдавали с някаква вагинална инфекция, а родилката твърди, че е влязла в здарвното заведение здрава с изрядни изследвания. Rolling Eyes
За радост детенцето е напълно здраво, но за съжаление майката ще трябва да си остане само с това раждане Sad
точно за същата жена става дума

# 27
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Много такива случаи има , но никой не се жалва и не съм чула до сега някой да е влязъл в пандиза , заради такава немарливост #Crazy #Crazy #Crazy
За съжаление е така  Cry

# 28
Преди години в работата си  се срещнах с роднини на една лекарка, която е оперирана доста по-рано от термина по спешност, за да спасят близнаците й. Жената получава един специфичен синдром, не зная как се казва, при който кръвта започва да изтича и това се подпомага от контракциите на матката. Всичко й се изчиства на родилката и пак не могат да я спасят, като последен шанс една сестра ляга до нея и правят директно кръвопреливане. Това спасява родилката, за съжаление близнаците не оцеляват, не са жизнеспособни.
Нека уважаваме лекарите, а не само да ги обвиняваме.
не обвинявам всички лекари,а само немърливите,които само ни скубят за пари,без да си свършат работата,има хора,които цял живот обикалят по болници,заради лекарска некомпетентност.добре че има и такива,които си вършат съвестно работата

# 29
  • Мнения: 9 050
Преди години в работата си  се срещнах с роднини на една лекарка, която е оперирана доста по-рано от термина по спешност, за да спасят близнаците й. Жената получава един специфичен синдром, не зная как се казва, при който кръвта започва да изтича и това се подпомага от контракциите на матката. Всичко й се изчиства на родилката и пак не могат да я спасят, като последен шанс една сестра ляга до нея и правят директно кръвопреливане. Това спасява родилката, за съжаление близнаците не оцеляват, не са жизнеспособни.
Нека уважаваме лекарите, а не само да ги обвиняваме.
не обвинявам всички лекари,а само немърливите,които само ни скубят за пари,без да си свършат работата,има хора,които цял живот обикалят по болници,заради лекарска некомпетентност.добре че има и такива,които си вършат съвестно работата

Е добре, де. Кажи един такъв немърлив лекар. Нещо конкретно. Например лекарят, който според теб е виновен в тази ситуация. Защото кой е той? Този, който е препоръчал секциото, този който го е извършил, този, който е ходил на визитации или този, който е разписал епикризата на майката при изписването. Кой? Дай нещо конкретно, дай име на лекар, при който си ходила и е бил немърлив и само ти е взел пари, без нищо да свърши.

Общи условия

Активация на акаунт