помощ - колики! дотука нищо не помогна

  • 45 096
  • 128
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 243
Има едни капсули казват се Linex  - прахчето от 1 капсула се разделя на 3 части, разтваря се с малко вода/мляко/кърма и се дава с лъжичка/спринцовка преди ядене.
Не знам дали това подейства или просто си отшумяха коликите  Rolling Eyes

# 121
  • Мнения: 210
А сешоар пробва ли?

# 122
  • Мнения: 4 335
Давам  Еспумизан и ми се струва,4е има ефект,не сме сьвсем без колики,но сравнение с преди е много по-добре Peace

# 123
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Темата е стара ,бебето вече е на 9 месеца. smile3532

# 124
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Синът ми имаше колики само 2 седмици, но при дъщеря ми продължиха 2,5 месеца. Като при нея най-гадно беше през нощта. Наша близка педиатърка тогава ми даде един съвет, който приложих и след който за през нощта работата "заспа" - в буквалния и преносния смисъл на думата. Просто през нощта дъщеря ми спеше върху гърдите на татко си. Върху моите не ставаше, заради неравния "терен" и кърмата. Но върху по-широките гърди на татко си спеше идеално. За целта я слагахме по корем върху гърдите му и й извивахме настрани главичката, за да не забива нос в "дюшека". След седмица, като й укрепна врата, тя се научи сама да си намества главата. От неговото дишане и от топлината му явно й се затопляше коремчето и спеше спокойно по цяла нощ. А преди това какви писъци бяха... ooooh! Пробвайте това за през нощта, може и да помогне. Ако не помогне, поне няма да навреди. И успех!  Praynig
P.S. Видях, че темата е стара, но го споделям, защото със сигурност има и други мами със сходен проблем.

# 125
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Ихаааа!
Темата наистина е доста стара, но пак е актуална, защото наскоро имаше пак питане за пустите колики  ooooh!, и уж да я изровя да дам линк на мамата, но бързах, а после абравих  Embarassed и сега като я видях се сетих

Е, тъкмо да почетат мамите на новородените.
Дай Боже да им е в помощ, на мен определено ми беше тогава...
Добре, че всичко свърши  Party

# 126
  • София
  • Мнения: 17 592
Смени млякото. Явно не му понася. Ако толкова пък държиш да го кърмиш... Не знам. Има някакви такива ужасяващи диети за кърмачки. Какво полезно си доставят с тях е спорен въпрос, но така или иначе това е главната причина за коликите.

# 127
  • Мнения: 3 929
Виждам, че си пробвала какво ли не, както беше и при нас, но почти нищо не помогна. По-мъдрите и препатили майки ми казваха, че от нищо не минават коликите, просто бебето трябва да ги изтърпи, както и ти. На нас временно ни облекчаваше положението капките Еспумизан. Но когато настъпеше критичният момент, грабвах детето на ръце, въртях го във всички посоки, люлях го, притисках коремчето, пеех, докато се унесе и заспи. Наистина няма универсален лек и ти трябва да го проумееш, да се въоражиш с търпение и да успокояваш дететто, както ти идва отвътре.
Съжалявам, ако не съм те успокоила, но дано съм ти била в помощ.
А, разбрах, че го кърмиш. Внимавай, какво ядеш, че някои храни и напитки са ужасни за детето в такъв период - боб, леща, грах, фъстъци, шоколад, газирано, кафе.

# 128
  • Мнения: 1 428
На нас ни помагаше еспумизан  Peace

Общи условия

Активация на акаунт