помощ - колики! дотука нищо не помогна

  • 45 100
  • 128
  •   1
Отговори
# 90
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Здравейте  Hug
Днес си идялках борина от един бор в двора на леля ми - преди малко дадох за първи път на малкия.
Еспумизана помага, определено
А и друсането с количката, както и люлеенето в люлка или подрусване на ръце или полюшване на рамо и т.н. Но всичко това - при по-слабите болки.
Все още силните болки си остават, но определено положението е по-поносимо

Хайде, ще пиша след три-четири дни за борината. Praynig
Следващото, което мисля да пробвам е зехтина  Tired

# 91
  • София
  • Мнения: 3 271
И аз опитах с борина - има ефект Peace

# 92
  • Мнения: 773
 Много ми се вижда странно да се спрат всички млечни продукти. поне сирене трябва да се яде. ще получите недостиг на калций. И за ориза не знам дали няма да стане по лошо като се прекали. Все пак запича. По скоро много препоръчвам Елда. Смятам, че е доста по удачна от ориза и съдържа много повече полезни съставки. Което я прави много полезна за кърмата.
 Сетих се и друго, май никъде не го видях в темата. Захарта в чая или водата на бебето също дразни и предизвиква колики. Знам, че доста от майките ги учат още от родилния дом да слагат захар в чая. И не всеки знае, че тя не е необходима, ако детето няма жълтеница.

# 93
  • Мнения: 766
Момичета пробвах аз със зехтина,но малката повръща  Shocked
При някой друг има ли такава реакция  newsm78

# 94
  • Мнения: 5 362
Аз затоплях пелена с ютия и я поставях на коремчето, облекчаваше я.
И аз съм го правила това.
Много помагаше Peace

# 95
  • София
  • Мнения: 5 079
Ох, носене му е майката...  Crazy Синът ми беше много лаком, роди се мъничък и веднага реши, че има какво да наваксва, непрестанно висеше на цица, ревеше от колики, позната история... Давах му Бейбинос, уж му помагаха...
Незнам какво друго да те посъветвам, кураж и търпение, отминава, но после пък като почнат зъбитеее... ooooh!

# 96
  • Мнения: 669
бейбинос-мехлемче за коремче не капки а крем  Peace

# 97
  • Мнения: 182
Ох, мами много ви благодаря за тази тема и ние сме сред тези с ужасните колики, направо в чудо се ивждаме, защото дъщеря ни е нямала такива колики и сега направо се шашнахме, то е носене, друсане, капки, чайчета, но това с борината ме заинтрегува и аз ще търся да пробвам.
Благодаря на всички   bouquet
И аз ще дам отчет дали помага.И нашето педи ни беше казало, че каквото и даваме спасение няма. ooooh!

# 98
  • Мнения: 406
С големия ми син ни помагаше само семе от копър , а с малкия какво ли не пробвах и се оправихме с шишето на Др.Браун и сиропа COLIKC BABY и запека даже си оправихме!  bouquet

# 99
  • Мнения: 177
Пробвай с Еспумизан на капки.

# 100
  • София
  • Мнения: 3 271
сиропа COLIKC BABY и запека даже си оправихме!  bouquet

Какъв е този сироп - хомеопатичен ли е или от обикновена аптека се купува, по колко се дава от него, преди или след ядене?
Дай малко повече инфо Praynig

# 101
  • Мнения: 154
Ние сме на Еспумизан и чайче на Хип и засега сме добре, не съм пробвала дали действа,но в един брой на сп.Моето бебе четох за колики-изцеден сок от праз, разреден с вода и подсладен , давало се вместо вода или чай.

# 102
  • Мнения: 660
аз стигнах до извода,че тези капки само вредят,от Инфакола се запече,акото му е едно гъсто като конистенция и не ака сам от 1 седмица #Crazy,аз го изхождам с термометър всяка сутрин,спирам ги,ще давам само чая на хип с копър Naughty
няма спасение от тия гадни колики,ще чакам да ги израсте Embarassed Tired
Дано да е скоро:)

Последна редакция: ср, 12 сеп 2007, 09:27 от Иррра

# 103
  • Мнения: 108
аз започнах да давам еспумизан преди всяко хранене - нямаше съществен ефект и по-нататък по половин лъжичка преварен зехтин преди ядене, освен нощем, от как ги давам и двете седмица вече коликите изчезнаха, иначе си пие и чая на хип защото много го харесва, обикновенна вода не иска да пие. да чукна на дърво дано така да продължи защото преди се приспивахме само с прахосмукачка.

# 104
CO4ULO nai efikasnoto za men sega navliza v bg

Общи условия

Активация на акаунт