Конкуренцията

  • 1 726
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 521
Дискретно и правя път и изчаквам да се наведе Mr. Green.

# 16
  • Мнения: 2 407
Помага ми, амбицираме,да дам най- доброто от мене!

# 17
  • Мнения: 753
Ох миличка, и аз съм за правдата вярвай ми, ...вечно доказвам кое е правилно и кое не е, ....с факти, с записи, снимки, винаги имам подръка записващо устройство защото ми е писнали от тарикати, непрофесионалисти, и разбира се не на последно място супер фалшиви разновидности...

но в живота е така,...и в бизнеса, ....и в някои взаимоотношения.....няма как ...няма как да се бориш с някои индивиди, въпреки че истината е една, а действителността друга.....просто подминаваш, игнорираш, изолираш, и не си го 'слагаш' на себе си...защото ти си ВАЖНА..... не нелоялните хора, фирми, конкуренти.

# 18
  • Мнения: 1 172
Какво правите с нея?
Помага ли ви тя или ви пречи?
Питам за всякакъв вид конкуренция - на работното място, в бизнеса и търговията, на пазара на труда.


Помага! Мотивира ме да се развивам, а не да "цикля" на едно място и да лежа на стари лаври.

Цитат
А ако е нелоялна? Ако знаете, че конкурентът ви ползва забранени неща, че е незаконен въобще, тогава?
Мрази играта, не играчите.

Стани от лошите, ако мислиш, че така е правилно.
или
Намери начин да останеш при добрите и пак да си напред. Ако можеш да докажеш използването на забранени неща, направи го. Ако не искаш или не можеш - търси друг начин да стигнеш пак върха. Но е странно, че очакваш конкуренцията да мисли за теб, когато предприема действия. Напротив, ти трябва да действаш така, че да караш конкурентите ти да се съобразяват с теб. Почне ли някой да мисли за благото на всички останали играчи, е загубен.

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ако знаете, че конкурентът ви ползва забранени неща, че е незаконен въобще, тогава?

... го оставям в ръцете на по-висшестоящия съдник, макар да знам какво ти е мнениетпо по тоз въпрос.

# 20
  • Мнения: 3 091
аз се стремя да държа конкуренцията си под око  - за да мога да я наблюдавам и контролирам! не винаги е възможно, но в повечето случаи успявам...

Има и нелоялна конкуренция - трудно е да се пребориш с такава, но човек е комбинативен  Grinning

# 21
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ако знаете, че конкурентът ви ползва забранени неща, че е незаконен въобще, тогава?

... го оставям в ръцете на по-висшестоящия съдник, макар да знам какво ти е мнениетпо по тоз въпрос.
Предполагам знаеш как ще реагирам, но ако ги оставя в ръцете на Онзи, то ще трябва доста да почакам. Има малко по низш съд, но понякога и той нехае или няма кой да му задейства законите.

Много тъпо се получава понякога, когато се стремиш да си лоялен и да не си "вън от закона".


Стани от лошите, ако мислиш, че така е правилно.
или
Намери начин да останеш при добрите и пак да си напред. Ако можеш да докажеш използването на забранени неща, направи го. Ако не искаш или не можеш - търси друг начин да стигнеш пак върха. Но е странно, че очакваш конкуренцията да мисли за теб, когато предприема действия. Напротив, ти трябва да действаш така, че да караш конкурентите ти да се съобразяват с теб. Почне ли някой да мисли за благото на всички останали играчи, е загубен.
Не е начина да влизам в игрите на другия. Аз не чакам да се съобразяват с мен, а с това, с което и аз се съобразявам - със закона.

Ако предпочетат някой с по-ниска квалификация, само защото друг им се е обадил...

# 22
  • Мнения: 3 423
Нямам конкуренция.

# 23
  • Мнения: 1 172
Цитат
Не е начина да влизам в игрите на другия. Аз не чакам да се съобразяват с мен, а с това, с което и аз се съобразявам - със закона.

Ако предпочетат някой с по-ниска квалификация, само защото друг им се е обадил...

А кой е казал, че трябва да предпочетат този с най-високата квалификация? При всички случаи имаш право да знаеш точно защо е предпочетен някой друг. И при всички случаи ще имат добре подготвен отговор. Ако не са спазени правилата за подбор (закон, наредба или квото е там), можеш да си пуснеш жалба срещу съответното решение.  Ако обаче всичко е спазено, то има два варианта:
- или наистина другият е по-кадърен и затова е избран
- или не е по-кадърен, но ако ще се избират на "връзкарски" принцип, ти наистина ли имаш интерес да си избрана в такава една структура?

# 24
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Всъщност, това за връзкаря, го дадох само като пример. Но не рядко се случва да имаме конкуренция не до там добри професионалисти.

Нима? В нито една сфера?

# 25
  • Мнения: 5 622

Не и ако става дума за мъж. Тогава се отказвам. Не обичам да съм част от харем някакъв или да става калабалък...

# 26
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
По- принцип не ми харесва конкуренцията в отношенията между хората ... в бизнеса дава по- добро качество на работа и услуги и стоки ... обаче аз не съм за това ... всъщност само за мъже се нахъсвам ... незнам защо, говори вероятно за комплекси някакви, но какво да се прави ...напоследък се овладявам

# 27
  • Мнения: 7 263
Конкуренцията води до напредък, разбира се в нормалните икономики. Това е единствения начин да си свериш часовника и да си нон стоп на педала / лошото е че някои не го разбират, но рано или късно плащат данък за това/.

# 28
  • Мнения: 2 070
По- принцип не ми харесва конкуренцията в отношенията между хората ... в бизнеса дава по- добро качество на работа и услуги и стоки ... обаче аз не съм за това ... всъщност само за мъже се нахъсвам ... незнам защо, говори вероятно за комплекси някакви, но какво да се прави ...напоследък се овладявам

Май и аз съм така..По принцип я асоцийрам със състезание, което е нещо което не разбирам и нямам нужда от него, но сигурно наистина в бизнеса е различно, пък аз с бизнес не се занимавам и това ми е далечно понятие.

# 29
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
В бизнеса има и грозна и красива конкуренция. Лошо е, когато попаднеш на първата, тогава се омазваш яко.
Може би има някаква средна позиция, но не всеки я улавя.


Не и ако става дума за мъж. Тогава се отказвам. Не обичам да съм част от харем някакъв или да става калабалък...
И аз. Много е противно да се съревноваваш с друга жена, за нещо, което не е сигурно какво ще излезе. А щом мъжът е допуснал две жени да се конкурират, то няма смисъл ...

Общи условия

Активация на акаунт