БЯЛ СПИСЪК за майстори по всякакви ремонти

  • 1 020 715
  • 4 992
  •   1
Отговори
# 4 170
  • Мнения: 5
Здравейте. Търся спешно майстор за ВИК ремонт. Става въпрос за София. В късните часове снощи, докато синът ми се къпеше дойде съседът, който живее под нас и каза, че тече от тавана на неговата баня. Очевидно някъде има теч...

# 4 171
  • Мнения: 1 004
За читав ВИК се сещам само за Румен Янков .

# 4 172
  • софия
  • Мнения: 25 202
Имаше повече от един препоръчани ВиК майстори в поста на MayBach.

# 4 173
  • Мнения: 969
искам да попитам за майстор за монтаж на вана. Купила съм една метална батерия за монтаж на борда  на ваната, и понеже последната е пластмаова, трябва да се посили от долната страна с метална пластина. За да се монтира вана, пробива ли се стената/плочките? Моята е акрилна, с крака и метален монтажен комплект.,
Някой  виждал ли е подобен монтаж ?
Благодаря предварително
Здравейте, подсетете ме довечера да снимам моята. С точно такъв монтаж е. Изводите за вода се оставят някъде на удобно място под ваната.

# 4 174
  • Мнения: 32
Обадих се на един майстор. Дойде. Оказа се, от Джесика са ми дали непасващ страничен панел. По документи е този,  но на практика няма метална лайстна, предназначена да се свърже с магнитите, комплект с ваната, а само дупки.  Панела е и по висок, повдигнахме ваната, монтажния комплект го позволяваше.

Исках да поръчам нов панел, майсторите казаха, че са намерили начин да го монтират,  ама се оказа че стърчи грозно, и дупките зеят.  Казаха, че са го залепили, ама не знаят колко и дали ще издържи. И батерията ми монтираха без да ме питат, от другата страна на ваната, където ми е неудобно.
Не можах да се справя с процеса, защото : оказа се че тръбата за топла вода за ваната не е захранена. Не се знае къде стига,  та през цялото време трескаво търсих снимки от строежа.
Когато апартамента беще нов, непрекъснато четях форумите и питах, и само добро съм видяла от  мненията и съветите.  Съжалявам,  че пак не постъпих така.
Вече  ще питам и няма да бързам.....

# 4 175
  • Мнения: 5
За читав ВИК се сещам само за Румен Янков .
Изключително адекватен и отзивчив човек! Благодаря за препоръката!

# 4 176
  • София
  • Мнения: 755
Здравейте, имам нужда от майстор, който да оразмери стъпалата на стълбището ни и да направи замазка. За София става въпрос.
И майстор за 5 квадрата теракот.
Може и на л.с.

# 4 177
  • на морето
  • Мнения: 1 377
Здравейте! Някой от Бургас и областта може ли да ми препоръча фирма за цялостен вътрешен ремонт- къртене, изнасяне на боклука, ток, ВиК,измазване, боядисване, баня, тоалетна, подова настилка и др.
Намерих тази фирма, но нищо не знам за тях
https://burgasremont.com/

# 4 178
  • Мнения: 268
Здравейте, може ли да ми препоръчате майстор по парното - за София, Студентски град.
Преди 2-3 дни ни спря топлата вода и парното, след като дойде и пуснах парното започна да издава странен звук и не топли така добре както преди. Проблемът се появи на всеки един от радиаторите.
Предполагам, че радиаторите ще се нуждаят от обезвъздушаване или нещо подобно. Инсталацията е хоризонтална, доколкото съм запозната.
Моля за координатите на някой кадърен човек, който да разбира.

# 4 179
  • Мнения: 2 480
Здравейте, може ли да ми препоръчате майстор по парното - за София, Студентски град.
Преди 2-3 дни ни спря топлата вода и парното, след като дойде и пуснах парното започна да издава странен звук и не топли така добре както преди. Проблемът се появи на всеки един от радиаторите.
Предполагам, че радиаторите ще се нуждаят от обезвъздушаване или нещо подобно. Инсталацията е хоризонтална, доколкото съм запозната.
Моля за координатите на някой кадърен човек, който да разбира.

Това не е ли задължение на топлофикация?

# 4 180
  • Мнения: 268
Здравейте, може ли да ми препоръчате майстор по парното - за София, Студентски град.
Преди 2-3 дни ни спря топлата вода и парното, след като дойде и пуснах парното започна да издава странен звук и не топли така добре както преди. Проблемът се появи на всеки един от радиаторите.
Предполагам, че радиаторите ще се нуждаят от обезвъздушаване или нещо подобно. Инсталацията е хоризонтална, доколкото съм запозната.
Моля за координатите на някой кадърен човек, който да разбира.

Това не е ли задължение на топлофикация?

не знам

# 4 181
  • София
  • Мнения: 3 847
Топлофикация има задължения до абонатната станция. Нататък си е ваша отговорност. Районния техник/отговорник, може да допълни системата, като за целта всички радиатори трябва да са отворени на максимум /не само вашите, а всички в инсталацията/. Другия начин е да си обезвъздушите вашите радиатори, ако имат вентили за тази цел или може да ползвате клещи. Но тогава въздухът ще се изнесе нагоре и ще заседне в радиаторите на последния/ите етаж/и.

# 4 182
  • Мнения: 969
Здравейте, може ли да ми препоръчате майстор по парното - за София, Студентски град.
Преди 2-3 дни ни спря топлата вода и парното, след като дойде и пуснах парното започна да издава странен звук и не топли така добре както преди. Проблемът се появи на всеки един от радиаторите.
Предполагам, че радиаторите ще се нуждаят от обезвъздушаване или нещо подобно. Инсталацията е хоризонтална, доколкото съм запозната.
Моля за координатите на някой кадърен човек, който да разбира.
Със сигурност имате обезвъздушители. Ако не знаете къде са - качете снимки, ще кажем/посочим. Едно бурканче слагате пред тях, че излиза малко вода и отвивате. Излиза въздуха и мехурчета вода. като спре да излиза въздух - завъртате обратно и изсипвате водата от бурканчето в тоалетната. Simple Smile

# 4 183
  • Мнения: 268
Здравейте, може ли да ми препоръчате майстор по парното - за София, Студентски град.
Преди 2-3 дни ни спря топлата вода и парното, след като дойде и пуснах парното започна да издава странен звук и не топли така добре както преди. Проблемът се появи на всеки един от радиаторите.
Предполагам, че радиаторите ще се нуждаят от обезвъздушаване или нещо подобно. Инсталацията е хоризонтална, доколкото съм запозната.
Моля за координатите на някой кадърен човек, който да разбира.
Със сигурност имате обезвъздушители. Ако не знаете къде са - качете снимки, ще кажем/посочим. Едно бурканче слагате пред тях, че излиза малко вода и отвивате. Излиза въздуха и мехурчета вода. като спре да излиза въздух - завъртате обратно и изсипвате водата от бурканчето в тоалетната. Simple Smile


ето така ни изглеждат радиаторите.
Обезвъздушителите се намират отогорната лява страна (е случая на снимката отгоре отдясно). Опитах да ги обезвъздуша, но не знам трябва ли да е пуснато парното или не докато ги обезвъздушавам. Опитах и пуснато и спряно. Излиза въздуха, започва да тече водичка. Но след това като пусна парното се чува много странен звук - сякаш влиза не само вода, но и въздух. Преди не се чуваше по този начин. И след това като опитам да обезвъздуша отново се оказва, че отново е пълно с въздух. Ако някой има съвет как правилно да го обезвъздуша. Или ако смятате, че няма да е толкова просто ще се радвам и на контакти на човек, койти разбира от тези неща.

# 4 184
  • София
  • Мнения: 1 742
Здравейте, може ли да ми препоръчате майстор по парното - за София, Студентски град.
Преди 2-3 дни ни спря топлата вода и парното, след като дойде и пуснах парното започна да издава странен звук и не топли така добре както преди. Проблемът се появи на всеки един от радиаторите.
Предполагам, че радиаторите ще се нуждаят от обезвъздушаване или нещо подобно. Инсталацията е хоризонтална, доколкото съм запозната.
Моля за координатите на някой кадърен човек, който да разбира.
Със сигурност имате обезвъздушители. Ако не знаете къде са - качете снимки, ще кажем/посочим. Едно бурканче слагате пред тях, че излиза малко вода и отвивате. Излиза въздуха и мехурчета вода. като спре да излиза въздух - завъртате обратно и изсипвате водата от бурканчето в тоалетната. Simple Smile


ето така ни изглеждат радиаторите.
Обезвъздушителите се намират отогорната лява страна (е случая на снимката отгоре отдясно). Опитах да ги обезвъздуша, но не знам трябва ли да е пуснато парното или не докато ги обезвъздушавам. Опитах и пуснато и спряно. Излиза въздуха, започва да тече водичка. Но след това като пусна парното се чува много странен звук - сякаш влиза не само вода, но и въздух. Преди не се чуваше по този начин. И след това като опитам да обезвъздуша отново се оказва, че отново е пълно с въздух. Ако някой има съвет как правилно да го обезвъздуша. Или ако смятате, че няма да е толкова просто ще се радвам и на контакти на човек, койти разбира от тези неща.
Предполагам,че имате човек от блока ,който отговаря за абонатната станция.Слизате в абонатната станция изключвате помпата на парното.Допълвате ръчно абонатната станция. И след това пускате парното.

Общи условия

Активация на акаунт